Adrian Sellevoll med bittersøt landeplage
22.4.2021 16:00:00 CEST | Sony Music Norway | Pressemelding

«Låten handler om at det er greit å ha alle følelser. Noen ganger hater man kanskje noen for det de har gjort mot deg, eller kanskje man hater seg selv for noe man har gjort mot andre eller seg selv» - Adrian Sellevoll
Låten er produsert av André Jensen og Mathias Nilsen, og ble laget ut fra en skisse med et barnekor.
«Dette er desidert en landeplage som har et refreng som er veldig lett å få på hjernen, og man lærer seg det etter å ha hørt det én gang. Gleder meg til konserter med denne!» - Adrian Sellevoll
Samtidig som han har gått fjellturer på TV i beste sendetid på 71 grader nord kjendis, hvor han kom helt til semifinalen, har Adrian de siste månedene sluppet flere sterke låter. Deriblant «Se hvordan vi lever», en låt hvor han tok et oppgjør med sitt gamle jeg etter flere år med festing og en hard livsstil, kjærlighetslåta «Vise deg verden» og «Bella Hadid».
De siste årene har 23 år gamle Adrian Sellevoll fra Bergen levert hitlåter og har for lengst bevist at han ikke bare er en realitydeltaker, men også en låtskriver og artist med teft for tekst og melodi. Han beskriver musikk og låtskriving som sin terapi, og henter inspirasjon fra sitt eget liv og egne historier, men også menneskene rundt seg. Han har åpnet opp med ærlige tekster om kjærlighet, rus, oppmerksomhetsbehov og å være sin egen verst fiende. Artistkarrieren til Adrian har skutt fart med millioner av streams, radiolistinger og energiske liveshows.
«Jeg hater deg» er ute 23. april.
Kontakter
Lisa BjorheimPromotion Manager, Local repertoire
Tel:+47 98 13 90 24lisa.bjorheim@sonymusic.comBilder
Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Ti kniver i hjertet fra Madeléne4.5.2026 08:21:00 CEST | Pressemelding
Madeléne følger opp hitlåten “Henda mot himmelen” med “Ti kniver i hjertet” 8. mai. Låta er et fengende countryspark bak til dem som ikke følger egne drømmer, og rakker ned på andres.
Peder Elias gir oss lykkerus og turnéplaner4.5.2026 07:58:00 CEST | Pressemelding
Trønderen Peder Elias er inne i en ny æra som starter med slipp av singelen “MS. SEROTONIN” 8. mai og fortsetter med en omfattende Asia-turné hvor han returnerer til blant annet Kina og Sør-Korea, og besøker Japan og Hong Kong for første gang.
Karoline hele året «Kjempeglad»29.4.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Karoline Karlsen er låtskriver og vokalist, kjent fra det kritikerroste bandet Klossmajor. Nå slipper hun fjerde singel som soloartist med prosjektet Karoline hele året. Lytteren blir invitert inn i et personlig og ujålete univers fullt av varme, humor og ærlighet.
Marie Tveiten og Inge Bremnes med ny duett om lengsel og nærhet28.4.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Med «Ein å kvile augo på» slipper Marie Tveiten en duett sammen med Inge Bremnes, inspirert av et uttrykk fra bestemoren hennes: at det er viktig å ha noen å hvile øynene på – noen som gir ro og trygghet.
Offisielt soundtrack til Michael Jackson-filmen slippes i dag24.4.2026 15:34:42 CEST | Pressemelding
Sony Music slipper i dag Michael: Songs From the Motion Picture, det offisielle albumet til den kinofilmen Michael. Utgivelsen kommer samtidig med filmpremieren og samler 13 av Michael Jacksons mest ikoniske låter.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

