Adelén slipper «Obsessed»

Det har ikke vært like givende å oppdage ny musikk det siste året så spillelistene til Adelén har det siste året vært preget av gammel musikk hun lyttet til for mange år siden. Som for eksempel ABBA. «De har så fete anthem-lignende melodier - og jeg tenkte «en sånn type låt må jeg skrive»,
forteller hun.
«Obsessed» er ute på alle plattformer fredag 11. juni.
Adelén ble i tidlig alder tatt varmt imot av lyttere verden over med hitlåten «Bombo» kun 16 år gammel, men lærte seg raskt viktigheten av å ha kontroll over egen karriere i en industri dominert av andres meninger. Den bratte læringskurven har gjort henne til en person alltid går all in med et sterkt ønske om å konstant utvikle seg selv. Vi har sett henne på scener helt fra Primavera i Barcelona til Telenor Arena i Oslo sammen med Maluma. Hun vant Best Norwegian Act under MTV Europe Music Awards i 2014, låten hennes “Olé” er med på 2014 FIFA World Cupsalbumet og hun vant «Skal vi danse?» i 2015. Den norsk-spanske artisten har en naturlig stjernefaktor og kombinerer sine nordiske kalde trekk med de varme fargerike røttene sine, både musikalsk og visuelt.
Nøkkelord
Kontakter
Magdalena KellmanPromotion Manager, Local Repertoire
Tel:+47 467 92 181magdalena.kellman@sonymusic.comBilder


Lenker
Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Spelloppmaker slår et slag for ekte country – med et glimt i øyet!27.3.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Den 28. mars slipper Spelloppmaker sin nyeste singel, "Stjælt frå ei countrylåt" – en låt med en solid dose countryrock, en liten dose selvironi og en tydelig beskjed til dagens countrybransje.
Silje Nergaard er album- og turnéaktuell i april26.3.2025 08:03:00 CET | Pressemelding
Fredag 4. april slipper den prisbelønte artisten albumet "Tomorrow We'll Figure Out The Rest", hvor hun blant annet har med seg Vince Mendoza og Stavanger Symfoniorkester, og fra onsdag 9. april er Silje Nergaard å oppleve live i Norge, og Europa.
Arif teamer opp med Broiler og Stig Brenner på «Dumme boys»20.3.2025 09:30:27 CET | Pressemelding
Hva skjer når tre av Norges største artister teamer opp? Klubbanthemet «Dumme boys».
Jesper Fosdahl debuterer med singelen «Fem minutter»20.3.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Den talentfulle låtskriveren, gitaristen og artisten Jesper Fosdahl (26) slipper sin første singel, «Fem minutter», 21. mars. Etter nylig å ha signert med Drabant Music, markerer utgivelsen starten på hans solokarriere.
Tigergutt101 slipper «Leve»20.3.2025 08:20:00 CET | Pressemelding
Artistsekstetten Tigergutt101 var i løpet av fjoråret fast inventar på Topp 50, samt innom hitlistene i Sverige. Det har gått fort siden debuten i april i fjor, og på under et år har TikTok-fenomenet samlet drøye 25 millioner streams, og deres to første låter er allerede platinasertifiserte.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom