A Bygg styrker fokuset på HMS og kvalitet
A Bygg Entreprenør ansetter Geir Fladseth i nyopprettet stilling som fagansvarlig for HMS og kvalitet.

Med en nyopprettet stilling vil A Bygg løfte selskapets HMS- og kvalitetsarbeid til nye høyder. Det er økt oppdragsmengde som gjør at selskapet nå profesjonaliserer sin innsats på dette området, forteller Morten Raugstad, administrerende direktør i A Bygg.
- Veksten vi nå opplever gjør at vi ønsker å utvikle våre allerede gode kvalitets- og styringssystemer ytterligere, redusere feil og mangler og sikre at byggene vi leverer i størst mulig grad oppfyller byggherrenes forventninger. Kvalitet handler ikke bare om selve bygget, det handler om alle ledd, fra anbudsrunden, gjennom innkjøp, økonomistyring og prosjektledelse, til testing, dokumentasjon og overlevering, sier Raugstad.
- HMS har alltid vært et kjerneområde for oss
Til den nyopprettete stillingen har A Bygg rekruttert Geir Fladseth. Med sin bakgrunn fra blant andre Conoco Phillips, Seadrill og Aibel bringer han med seg erfaring fra en bransje kjent for sitt kompromissløse forhold til HMS.
- HMS har alltid vært et kjerneområde for oss. Ikke bare våre ansatte, men også våre underentreprenørers ansatte skal gå hjem fra jobb akkurat like friske og hele som da de kom. Selv om det operative HMS-ansvaret ligger ute i det enkelte prosjekt, vil vi med denne stillingen løfte HMS-arbeidet til et enda høyere nivå. Geir skal utvikle, implementere og forvalte selskapets systemer. Han skal sørge for erfaringsoverføring, sikre at vi høster de beste erfaringene fra hvert enkelt prosjekt og gjør dette til standard, avslutter Raugstad.
Geir Fladseth tiltrådte 1. desember.
Nøkkelord
Kontakter
Dag StraumsheimØkonomisjef
Tel:970 22 414dag.straumsheim@abygg.noBilder
Lenker
Om A Bygg Entreprenør
A Bygg Entreprenør AS planlegger, prosjekterer og gjennomfører byggeprosjekter i det sentrale Østlandsområdet. Selskapet har de siste årene opparbeidet seg en sterk posisjon innenfor logistikk- og næringsbygg. A Bygg har 35 ansatte og en omsetning på 600 millioner kroner.
Følg pressemeldinger fra A Bygg Entreprenør
Registrer deg med din epostadresse under for å få de nyeste sakene fra A Bygg Entreprenør på epost fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra A Bygg Entreprenør
Leverte Greencarriers nye lagerbygg godt under budsjett13.5.2022 14:15:15 CEST | Pressemelding
A Bygg Entreprenør har overlevert Greencarrier sitt nye lagerbygg i Moss Næringspark. På tross av pandemien ble bygget levert på kortere tid enn avtalt, og til en kostnad godt under budsjett.
A Bygg leverte rekordomsetning29.4.2022 12:03:21 CEST | Pressemelding
Før påske la A Bygg Entreprenør frem årsregnskapet for 2021. Selskapets omsetning slår alle rekorder.
A Bygg får fornyet tillit7.4.2022 12:57:06 CEST | Pressemelding
Europris logistikksenter i Moss Næringspark skal utvides. Også denne gang går oppdraget til A Bygg Entreprenør.
A Bygg bygger Oslo Logistikkpark Gardermoen15.3.2022 10:00:40 CET | Pressemelding
A Bygg Entreprenør ble tildelt kontrakten om byggingen av det nye logistikksenteret til Sport Holding. Bygget er det første i Oslo Logistikkpark Gardermoen.
A Bygg vokser6.2.2022 08:00:00 CET | Pressemelding
En rekordhøy omsetning gjør at A Bygg Entreprenør igjen er ute og rekrutterer. Karl Erik Rønstad er selskapets trettende ansettelse i 2021.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom