Jeff Lynne's ELO gir ut sitt nye album "Alone In The Universe" 13. November

ALONE IN THE UNIVERSE, 13. NOVEMBER 2015.
Kjent som en av de mest ikoniske kreftene innen musikkhistorie, Jeff Lynne’s ELO gir nå ut sitt nye album som kommer til å være den første utgivelsen fra ELO på 15 år. Albumet ”Alone In The Universe”, blir utgitt 13. November, og er tilgjengelig for forhåndsbestilling fredag 25. September. Den første singelen “When I Was A Boy” (http://smarturl.it/WhenIWasABoyAudio) kommer også til å være tilgjengelig på fredag, og fans som forhåndsbestiller albumet mottar “When I Was a Boy” umiddelbart.
Som med ELO’s tidligere listetoppende album, fortsetter Jeff Lynne som ELO’s produsent, låtskriver, arrangør, vokalist og gitarist. I september 2014 headlinet Jeff Lynne’s ELO BBC Radio 2 sin ”Festival In A Day” i Hyde Park i London foran 50,000 fans og nesten en million tv-tittere.
Lynne var det kreative geniet bak ELO som solgte mer enn 50 millioner album over hele verden, hadde mer enn 20 Top 40 Hits i USA og UK og mottok haugevis av priser og utmerkelser.
Da ELO ble formet, hadde Lynne et mål om å lage moderne rock og pop låter – et mål som fortsatt stemmer 30 år senere med sitt nye materiale.
"Musikk er en så mektig kraft i livene våres. En god sang kan få en til å føle seg mindre alene i universet, og gjennom å prøve å skape en av disse sangene får meg på en måte til å føle meg mindre alene i unvierset og. Hele mitt liv – fra da jeg var en guttunge med en drøm i Birmingham helt fram til i dag – beviser hvor mye musikk kan gjøre”, sier Lynne.
“Jeff Lynne er en mester i sitt felt og “Alone In The Universe” er en ren pop-perfeksjon. Vi er begeistret over å være involvert i tilbakekomsten til ELO og utrolig stolte over å gi ut denne moderne klassikeren på Columbia Records”, sier Ashley Newton, president for Columbia Records.
Jeff Lynne
Lynne er en av de mest sagnomsuste navnene innen musikkhistorie etter å ha dannet ELO, og fungert som grunnleggende medlem av den Grammy vinnende supergruppen The Traveling Wilburys. Han har produsert og samarbeidet med The Beatles, Roy Orbison, George Harrison, Paul McCartney, Ringo Starr, Tom Petty og Joe Walsh. I 2015 ble han hedret med en stjerne på Hollywood Walk of Fame og er en aktiv filantrop for organisasjoner som St. Jude Research Hospital, MUSICARES og H.E.A.R.T (Helping Ease Abuse Related Trauma).
LINKER
“When I Was A Boy” audio/pseudo video på VEVO http://smarturl.it/WhenIWasABoyAudio
Album pre-order iTunes: http://smarturl.it/JeffLynnesELOit
Album pre-order Amazon MP3: http://smarturl.it/JeffLynnesELOamz
Nøkkelord
Kontakter
Birgitte MonsenInternational Promotion Manager
Tel:+47 986 39 138birgitte.monsen@sonymusic.comBilder
Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Albumnyhet, single og video fra Wolf Alice16.5.2025 10:35:54 CEST | Pressemelding
Det prisvinnende og kritikerroste britiske bandet Wolf Alice er tilbake med “Bloom Baby Bloom”. Singelen, og den tilhørende videoen, er første smakebit fra det kommende albumet “The Clearing” som slippes fredag 29. august
2AM-DM synger fra og om hjertet12.5.2025 09:46:05 CEST | Pressemelding
2AM-DM spekulerer i singelen "About The Heart" om man kan kjenne forskjell på når hjertet bare pumper blod, og når det pumper kjærlighet. 16. mai slipper de poplåten som kan få hjertemuskelen til å jobbe litt hardere av ren begeistring.
Sleep Token slipper "Even In Arcadia"9.5.2025 11:39:57 CEST | Pressemelding
Etter en monumental reise som har fengslet publikum verden over, slipper Sleep Token sitt etterlengtede nye album, Even In Arcadia, via RCA Records US.
Tobias Rahim slipper låt med Delara9.5.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
To sterke stemmer fra hver sin side av Skagerrak møtes i TÆT PÅ – en intens og ærlig duett om det øyeblikket der kjærlighet nesten blir til farvel.
Lila navigerer livets dynamikk med Maniac7.5.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
«Jeg har lenge hatt lyst til å lage en låt om det å ta valg, men det var først med Maniac jeg følte spikeren traff.»
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom