Årets beste frokost: Britannia Hotel er nominert i konkurransen Twinings Best Breakfast

Frokosten på Britannia Hotel nytes i Palmehavens historiske omgivelser. Frokostbufféten består av et fristende utvalg retter, hvor mye er laget på lokal mat. Kokkene er ute i salen og servitørene er erfarne. Også økologiske og hjemmelagde alternativ settes på bordet.
Palmehaven har vært Trondheims storstue siden 1918. Den frodige og mauriske haven under den storslagne stjernehimmelen gir lokalet en meget spesiell atmosfære.
- Det er en viktig del av grunnmuren til Thon Hotels å servere en god frokost til våre gjester. Jeg er meget stolt over at Britannia Hotel igjen er nominert i Twinings Best Breakfast, sier Konserndirektør Hotell & Restaurant Morten Thorvaldsen.
Britannia Hotel var også nominert i 2013. Thon Hotel Lofoten i 2014.
Twinings Best Breakfast
Twinings Best Breakfast arrangeres for 11. år på rad. Konkurransen arrangeres av Haugen-Gruppen, og en ekstern jury kårer landets beste hotellfrokost. 15. september kåres den endelige vinneren av Twinings Best Breakfast 2015.
Den endelige vinneren kåres tirsdag 15. september.
Alle nominerte:
Britannia Hotel, Trondheim
Scandic Nidelven, Trondheim
Clarion Collection Hotel Folketeateret, Oslo
Scandic Ishavshotel, Tromsø
Fylkesvise vinnere:
Finnmark: Thon Hotel Kirkenes
Troms: Scandic Ishavshotel, Tromsø
Nordland: Scandic Havet, Bodø
Rogaland: Scandic Stavanger Airport Hotel, Sola
Østfold: Refsnes Gods, Jeløya
Akershus: Scandic Oslo Airport Hotel Gardermoen
Vestfold: Farris Bad, Larvik
Møre og Romsdal: Scandic Parken Ålesund
Hordaland: Scandic Byparken, Bergen
Oppland: Nythun Fjellstue, Valdres
Hedmark: Scandic Elgstua, Elverum
Nord-Trøndelag: Scandic Hell
Sør-Trøndelag: Britannia Hotel (Thon Hotels) og Scandic Nidelven Hotel
Telemark: Quality Hotel & Resort Badeparken Langesund
Aust-Agder: Strand Hotel Fevik
Vest-Agder: Scandic Dyreparken, Kristiansand
Oslo: Clarion Collection Hotel Folketeateret, Oslo
Buskerud: Scandic Park Hotel Drammen
Sogn og Fjordane: Scandic Sunnfjord Hotel og SPA
_______________________________________________________________________
Om Britannina Hotel
Britannia Hotel er Trondheims mest ærverdige og klassiske hotell, og ligger meget sentralt plassert midt i Trondheim sentrum. Vårt innholdsrike hotell i Trondheim kan by på 247 ulike hotellrom, hvorav 31 nydelige suiter og forskjellige kunstnerrom.
Kontaktperson Britannia Hotel
Arne Marius Berg
Direktør
Britannia Hotel, Thon Hotels
Tlf: 73 80 08 05
Mobil: 926 97 672
E-post: berg@britannia.no
Nøkkelord
Kontakter
Morten ThorvaldsenKonserndirektør hotell & restaurant
Tel:+47 926 97 705morten.thorvaldsen@thonhotels.noBilder
Lenker
Om Thon Hotels
Thon Hotels er en av Norges største hotellkjeder, og er en del av Olav Thon Gruppen. I Norge finnes ca. 80 hoteller, 8 i Brussel og 1 i Rotterdam. Thon Hotels har over 2,6 millioner gjestedøgn i løpet av et år.
Thon Hotels har gjennomgått en omfattende oppussing de siste årene. Thon-hotellene er blitt fargerike og har fått en lekker design. Bak oppussingen står Sissel Berdal Haga Thon, designansvarlig i Olav Thon Gruppen, og interiørarkitekt MNIL Trond Ramsøskar.
Følg pressemeldinger fra Thon Hotels
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Thon Hotels på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Thon Hotels
Thon Partner Hotel Notodden nyåpner i mars21.3.2025 14:33:55 CET | Pressemelding
Thon Partner Hotel Notodden ligger sentralt ved Torvet i Notodden og driftes av Norlandia Hotel Group i samarbeid med Thon Hotels. Etter en omfattende oppussing fremstår hotellet nå med nye fellesarealer, ny frokostsal og en åpnere planløsning.
Jessica Norgren blir hotelldirektör för Thon Hotel Vasa i Stockholm31.1.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Thon Hotels stärker sin närvaro i Stockholm ytterligare genom att anställa Jessica Norgren som hotelldirektör för det nya Thon Hotel Vasa. Den nya direktören kommer att leda hotellets planeringsfas, och sedan, när hotellet öppnat, ansvara för verksamheten.
Jessica Norgren blir hotelldirektør ved Thon Hotel Vasa i Stockholm31.1.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Thon Hotels styrker sin tilstedeværelse i Stockholm ytterligere med ansettelsen av Jessica Norgren som hotelldirektør ved det nye Thon Hotel Vasa. Den nye direktøren vil lede hotellets planleggingsfase, og deretter ha ansvar for virksomheten når hotellet har åpnet.
Thon Hotels utvider med tre nye partnerhoteller9.1.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Thon Hotels styrker sitt tilbud ytterligere med tre nye partnerhoteller som åpner i 2025 og 2026. Først ut er et nyrenovert partnerhotell på Notodden som åpner i februar i år. I juni følger et hotell i Mo i Rana. Til neste år, i 2026, åpner et nybygget hotell i Drammen med 220 rom og moderne kurs- og konferansefasiliteter for opptil 450 personer. Navnet blir Thon Partner Hotel Drammen. De nye partnerhotellene vil bli drevet under Thon Partner-paraplyen med Norlandia Hotel Group som operatør.
Thon Hotel Oslo Airport blir Norges største konferansehotell7.1.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Thon Hotel Oslo Airport på Gardermoen utvider og dobler kapasiteten med ny kongresshall og et toppmoderne konferansesenter. Når prosjektet står ferdig i oktober 2025, blir hotellet Norges største konferansehotell. - Det skal være en gjenkjennbar «Thon-touch» der du får den samme gode opplevelsen uansett om det er en gruppe på seks personer eller 5 000, sier Morten Thorvaldsen, konserndirektør for Thon Hotels.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom