Presseinvitasjon: Hemmeligheten bak historiene som forandrer verden

Nylig ble vi slått i bakken av et bilde. Den tre år gamle syriske gutten Aylan lå skylt i land på en strand i Tyrkia, etter familiens forsøk på å krysse Middelhavet. Bildet forandret verden. Folkemassene demonstrerte og toppolitikere åpnet opp landegrensene. Men hvorfor? Vi er vant til å se barn som lider i reklamemateriell fra veldedige organisasjoner. Hvorfor virker ikke disse på samme måte?
Kommunikasjonsbyrået Geelmuyden Kiese prøver å finne svaret, og inviterer til åpent hus onsdag 23. september. I dag er historiefortelling bedrifter og merkevarers viktigste verktøy for å overleve i markedet. Historien som fortelles er avgjørende, men ikke alle er historiefortellere.
På fagdagen «Tusen og én bergtatt» møter du blant annet sjakkikonet Hans Olav Lahlum, VG-sjef Torry Pedersen og regissørene bak suksessfilmen «Bølgen».
Dato: Onsdag 23. september
Klokkeslett: 09:00 – 15:30
Adresse: Sommerrogata 13-15
Meld deg på og se full invitasjon HER.
Fagdagen består av en rekke foredrag og workshops hele dagen. På hovedscenen møter du:
09.00 Henrik Langeland: Slik bygger du gode historier
Lytt og lær av Henrik Langeland, mannen bak suksessromanene Wonderboy og Fyrsten.
10.00 Torry Pedersen: Den nye mediebølgen VGs sjefredaktør om medietrendene, de nye konsumentene og forretningsmodellene.
11.30-12.15 Harald Henden: Kan bilder redde liv?
Bilder som formidlingskunst. I 25 år har han tatt ikoniske bilder av krig, sult og terror.
12.15 – 13:00 Prebz og Dennis: Fra gutterommet til YouTube-toppen
Møt «Let’s Play»-duoen som har etablert seg som landets mest populære Youtube-stjerner.
13.30 – 14.15 Roar Uthaug og Martin Sundland: Gutta bak kinosuksessen «Bølgen»
Norges første katastrofefilm er en braksuksess og allerede solgt til over 130 land.
14.30 Hans Olav Lahlum: Siste trekk
Sjakkeksperten gir oss øyeblikkene som vekket en hel verden og gjorde slow TV til fast food.
Kontakter
Kontaktperson:
Nina Schage
nina.schage@gknordic.com
942 34 416
Talsperson:
Nina Riibe
Konstituert administrerende direktør i Geelmuyden Kiese Norge
nina.riibe@gknordic.com
976 51 460
Bilder

Om Geelmuyden Kiese
Geelmuyden Kiese, som ble etablert i 1989, har i dag 140 ansatte i Oslo, Stockholm og København, og samarbeidsavtaler med selskaper i Finland og på Island. Holdingselskapet Paritee kjøpte Geelmuyden Kiese Gruppen ved årsskiftet 2021/2022. Paritee, med Lars Erik Grønntun som styreleder og Jonas Palmquist som administrerende direktør, har en samlet byråinntekt på ca. 700 millioner kroner, med 400 ansatte fordelt på kontorer i Oslo, Stockholm, København, London, New York, San Fransisco, Minneapolis, München, Berlin og Frankfurt.
Følg pressemeldinger fra Geelmuyden Kiese
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Geelmuyden Kiese på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Geelmuyden Kiese
Satser tyngre på nordisk politisk- og medierådgivning: Michael Kristiansen tilknyttes Geelmuyden Kiese som assosiert partner12.12.2025 10:47:54 CET | Pressemelding
Oslo/København – 12. desember 2025 – Geelmuyden Kiese jobber aktivt med å styrke sitt pan-Nordiske team innen media- og myndighetskontakt. Nå henter selskapet inn tidligere politisk kommentator og kommunikasjonsrådgiver Michael Kristiansen som assosiert partner i Geelmuyden Kiese i Danmark. Det styrker det pan-nordiske teamet hvor May Britt Lagesen i Norge leder avdelingen for politikk og samfunnskontakt og er en sentral ressurs innen myndighetskontakt.
Geelmuyden Kiese med to gull i European Excellence Awards6.12.2025 11:33:03 CET | Pressemelding
Fredag kveld gikk European Excellence Awards av stabelen i Berlin. Det endte med to gull til Geelmuyden Kiese, for arbeider gjort for Stockholm Filmfestival og Yara International.
Geelmuyden Kiese med 16 nominasjoner i International Content Marketing Awards 202524.10.2025 13:03:20 CEST | Pressemelding
Geelmuyden Kiese er blant byråene med flest vinnersjanser etter at CMA denne uken slapp shortlist til kåringen av de beste innholdsjobbene i 2025.
André Frisk skal lede Geelmuyden Kieses tech-satsing2.10.2025 12:00:18 CEST | Pressemelding
Geelmuyden Kiese Group styrker sitt tilbud innen teknologikommunikasjon med André Frisk, seniorrådgiver ved Stockholmskontoret og ny Group Head of Technology, i spissen. Han får nå ansvaret for å lede og videreutvikle byråets teknologitilbud i Sverige, Norge og Danmark.
Geelmuyden Kiese får søsterselskaper i Irland og Brussel: Fenton Fitzwilliam styrker Paritee sitt nedslagsfelt i Irland, England og i Brussel24.9.2025 11:56:46 CEST | Pressemelding
24. september 2025 – Paritee, eier av Geelmuyden Kiese i Norden, lanserer i dag Fenton Fitzwilliam – et nytt rådgivningsbyrå med hovedkontor i Dublin og virksomhet i Brussel og London. Dermed styrkes det europeiske fotfestet til Paritee, med fokus på politikk, samfunn, strategisk kommunikasjon og PR.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom