Skanska utvikler Staup Helsehus for Levanger kommune

Skanska, med partnere HRTB Arkitekter og Bjørbekk & Lindheim Landskapsarkitekter, har blitt valgt av Levanger kommune til å bygge helsehuset på Staup. I alt seks selskaper var prekvalifisert til jobben, og kommunen valgte til slutt Skanska som entreprenør. Kontrakten ble signert tidligere i sommer.
- Vi er svært tilfreds med at Levanger kommune viser oss denne tilliten, og ser frem til å realisere et flott og solid Staup Helsehus sammen med våre samarbeidspartnere HRTB Arkitekter og Bjørbekk & Lindheim Landskapsarkitekter, sier Frode Berg, prosjektsjef i Bygg Trondheim i Skanska.
Etter først å rive ca. 3000 m2 bygningsmasse som i dag står på tomten, skal Skanska føre opp Staup Helsehus. Det vil bestå av fire fløyer over to plan med tilhørende kjeller og et parkeringsanlegg. I tillegg skal det opparbeides store utomhusarealer med felles sansehage mellom fløyene, og en egen skjermet sansehage for avdeling for demente. Helsebygget har et areal på ca. 7500 m2, mens parkeringsanlegget utgjør ca. 800 m2. Skanska gjennomfører prosjektet som totalentreprise.
Arbeidene ble påbegynt i juli 2015, og helsehuset skal etter planen stå ferdig i oktober 2016. Kontrakten, som har en verdi på ca. 145 millioner kroner, bokføres i Skanskas ordrereserve for Q3 2015.
Nøkkelord
Kontakter
Frode Berg, prosjektsjef Bygg Trondheim, mob: 91707364
Benedicte Bratt Jakhelln, kommunikasjonsrådgiver, mob: 98210445
Bilder

Om Skanska Norge
Skanska er et av verdens ledende entreprenørkonsern med ekspertise innen bygg og anlegg, utvikling av kommersielle lokaler, boliger og prosjekter i offentlig-privat samarbeid. Norge er ett av ni hjemmemarkeder der Skanska har virksomhet.
Følg pressemeldinger fra Skanska Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Skanska Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Skanska Norge
Skanska inngår samspillskontrakt med Hydro for nytt industrianlegg på Karmøy9.7.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Skanska har signert kontrakt med Hydro for samspillsfasen på et nytt støperi for produksjon av aluminiumstråd på Hydro Karmøy.
Skanska bygger helsehus for Gjesdal kommune17.6.2025 13:00:00 CEST | Pressemelding
Skanska har signert kontrakt med Gjesdal kommune om bygging av Gjesdal Helsehus. Kontrakten har en verdi på ca 360 MNOK og inngår i ordrereserven for Norden for andre kvartal 2025.
Tore Tveit er ny konserndirektør for Teknologi, Innovasjon og Grønn Forretningsutvikling i Skanska Norge6.6.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
Tore Tveit har tiltrådt som konserndirektør for Teknologi, Innovasjon og Grønn Forretningsutvikling (TIGF) i Skanska Norge. Fra juni er han en del av konsernledelsen, og overtar ansvaret for et forretningsområde som er sentralt for hvordan Skanska skaper kundeverdi, styrker konkurransekraften og bidrar til en mer bærekraftig utvikling i bygg- og anleggsbransjen.
Ingeniørkunst på Skøyen: Fornebubanen og Skanska bygger nytt kollektivknutepunkt27.5.2025 14:42:13 CEST | Pressemelding
Fornebubanen og Skanska Norge AS har i dag signert kontrakt om bygging av Skøyen stasjon. Kontrakten har en estimert verdi på 1,658 milliarder kroner eks.mva.
Her signeres milliardkontrakt - del 120.5.2025 13:10:03 CEST | Pressemelding
Nå starter byggingen av ny E6 mellom Megården og Sommerset nord for Fauske i Nordland.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom