Krüger & Krogh har fått en fantastisk mottagelse: Nå kommer andre opplaget!
3.9.2014 08:30:00 CEST | Story House Egmont | Pressemelding

Albumet tok sporenstreks førsteplassen på Tronsmos bestselgerliste, og troner fortsatt på toppen.
Albumet har fått strålende mottakelse og omfattende omtale i alle de største avisene, samt bred dekning på nett og radio. (Bl.a.: Aftenposten x 3, Dagbladet x 3, Dagsavisen x 2, NRK radio x 3, Morgenbladet, Dagens Næringsliv + D2 (fem sider), Harstad Tidende, empirix.no (panegyrisk omtale fra Oslo-elsker Erling Fossen), DittOslo (de fleste lokalavisene i Oslo), Bergens Tidende, Smaalenenes avis, INmagasinet, serienett.no, Sunnhordland)
– Johan H. Andresen i Ferd kjøpte 1000 eksemplarer for å gi til ungdom som trenger en oppmuntring, og han twitrer begeistret om albumet.
– Oslos ordfører, Fabian Stang og Nobels fredssenter har postet om Krüger & Krogh på facebook.
– Det ryktes på sosiale media at familien Gerhardsen synes det er artig å være representert i tegneserien.
Opphavsmennene:
Bjarte Agdestein, (f. 1972) fra Halsnøy, Sunnhordland. Bosatt i Oslo. Hovedtegner på «Krüger & Krogh». Karakterdesigner, tegner og tusjer, og anses av mange som den skarpeste pennesplitten i miljøet på mange år. Agdestein har i en årrekke jobbet som klassisk tegnefilmanimatør og illustratør i hovedstadens dunkle animasjonsstudioer. Han er den eneste av de tre opphavsmennene som faktisk har hatt tegneserie på trykk tidligere – i «SpesialPyton» på 1990-tallet. Han har dessuten traktert (og maltraktert) rytmegitar i beatbandet «Peter Berry & the Shake Set», der han fikk utløp for sin brennende interesse for 60-tallet. Kan nevnes at Agdestein også har begått et ukjent antall kamper som målvakt for Osloklubben Frigg, i tillegg til et utall andre fotballklubber.
Endre Skandfer (f. 1976) fra Harstad. Bosatt i Oslo. Mesterhjernen bak tegneserieoperasjonen «Brennpunkt: Oslo», der ansvarsområdene har vært manuskript, sidelayout og fargelegging. Skandfers dialekt avslører at han kommer fra et distrikt med fravær av respekt for sentrale, sydenforliggende myndigheter. I sitt daglige virke veksler han mellom å jobbe som regissør, designer, animatør og illustratør. Produkssjonsselskaper som Filmkameratene, Qvisten, Mikrofilm, Pravda og Storm Studios har skamløst profittert på Skandfers artistiske virtuositet. Han er skyldig i flere kortfilmer og musikkvideoer, og står bak en rekke reklamefilmer. Han er også medskyldig i et knippe langfilmer. Skandfer står dessuten bak monsterfigurene og de visuelle miljøene i «Dunderly»-universet av barnebokforfatteren Endre Lund Eriksen. Han har nettopp lansert ny barnebok sammen med sin kone Ellisiv Solskinnsbakk: «Hva gjør de dagen lang?»
Ronald Kabíček (f. 1972) fra Spydeberg, Østfold. Bosatt i Oslo. Han har lang fartstid på det animerte skråplanet, hvor han har jobbet for Studio Magica, Pravda, Mikrofilm, Qvisten, m.fl . Han blir gjerne sett på som en «Jack of all Trades»: Regissør, animatør, designer, modellbygger, compositor mm. Kabíček har lenge hatt sitt skjulested i reklamebransjen, og jobber i dag i det digitale kommunikasjonsbyrået Hyper. Han har satt sitt fingeravtrykk på en rekke kortfilmer og musikkvideoer i tillegg til hundrevis av reklamefilmer som har hjemsøkt fjernsynsskjermer og kinolerreter over det ganske land.
Twitter: @KrugerKrogh
www.facebook.com/pages/Krüger-Krogh/
For mer informasjon:
Redaktør Iselin Røsjø Evensen
tlf. 92699968
e-post: iselin.evensen@egmont.com
Nøkkelord
Bilder
Om Story House Egmont
Story House Egmont er Norges største utgiver av blader, magasiner, tegneserier og digitale tjenester til voksne, barn og unge. Selskapet har også investeringer i e-handel og digitalbyråer, og utgir over hundre kjente merkevarer. Story House er en del av Egmont - et av Nordens største mediekonsern med 6600 ansatte og aktivitet i 30 land. Vårt motte We bring stories to life har sterke publisistiske verdier. Egmont står bak mer enn 700 magasiner, tegneserier, Klikk.no, TV 2, Nordisk Film, kinodrift, samt flere deleide selskaper. Egmont er en stiftelse som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra Story House Egmont
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Story House Egmont på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Story House Egmont
Debuterer med barnebok til inntekt for barns skolegang i Kongo4.5.2026 13:00:00 CEST | Pressemelding
Fotballspilleren Mushaga Bakenga er ingen vanlig fotballspiller. For ham har det alltid vært viktigst å ha det gøy med kompisene på banen. Likevel klarte han å bli proff og leve av fotballen! I det nye barneboka «MUSH – PROFFDØMMER» deler han de beste tipsene og forteller de morsomste historiene fra barndommen.
Nå kommer den ultimate VM-boka!29.4.2026 13:54:54 CEST | Pressemelding
To av Norges råeste fotballtriksere, Tobias Becs og Christian Karlsen, har slått seg sammen, og utgir nå en fotballbok. Boken heter «Fotballskills i verdensklasse», og målet er å samle barn over hele landet rundt ballglede og mestring i forbindelse med mesterskapet.
Kari Aase ble "Norges hyggeligste kassemedarbeider 2026"28.4.2026 16:09:57 CEST | Pressemelding
67 år gamle Kari Aase Lunde i Kiwi Venabygdsfjell, også kjent som Lunde Turisthandel, ble i dag hyllet som "Norges hyggeligste kassemedarbeider 2026". I nesten hele sitt voksne liv har hun gitt store deler av livet til jobben - med glede, ifølge henne selv.
Ny norsk detektivbokserie lærer barna om empati og følelser10.4.2026 13:30:00 CEST | Pressemelding
«Mysteriene i Gompelby» er en smart og godt fortalt barnebokserie for barn fra 6 år, der barna både får mysterier de må løse og lærer noe på veien. Nå er første bok ute: Scott Sniff tar saken!
Her er finalistene i «Norges hyggeligste kassemedarbeider 2026»7.4.2026 08:49:23 CEST | Pressemelding
15 blide og hjelpsomme personer fra hele landet er i finalister i Hjemmets kåring «Norges hyggeligste kassemedarbeider 2026». Nå skal de stemmes frem!
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

