Skanska bygger E39 Hove-Sandved
Prosjektet er omfattende og inkluderer ombygging av 1550 meter av E39 til fire felt motorveg. Som en del av denne strekningen inngår den 352 meter lange Kvelluren bru. I tillegg skal 1300 meter av fylkesveg 325 bygges om; det skal bygges to nye bruer på motorvegen; to større kryss skal bygges om og det skal bygges støyskjermer.
Byggestart er april 2015 og prosjektet vil være ferdigstilt innen juli 2017. Prosjektet gjennomføres i et 50/50 arbeidsfellesskap mellom Skanskas region Industri, Bro og Marine og datterselskapet Vassbakk & Stol.
- Dette er et viktig samferdselsprosjekt som passer godt inn i vår kjernevirksomhet. Vi får både benyttet vår spesialkompetanse på masseforflytting og betongarbeider. Det er krevende prosjekt med meget høy trafikk tett innpå våre arbeider, men jeg er trygg på at vi gjennom et godt samarbeid med Statens Vegvesen skal få dette til slik at hverdagen blir enklere for trafikantene, forteller Steinar Myhre, konserndirektør med ansvar for Skanskas anleggsvirksomhet.
For ytterligere informasjon, kontakt:
Pål P. Syse, kommunikasjonsdirektør Skanska Norge AS: 98 21 00 01
Steinar Myhre, Konserndirektør Anlegg Skanska Norge AS: 92 85 12 53
Denne samt tidligere pressemeldinger finnes på www.skanska.no
Bilder


Lenker
Om Skanska Norge
Følg pressemeldinger fra Skanska Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Skanska Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Skanska Norge
Skanska bygger helsehus for Gjesdal kommune17.6.2025 13:00:00 CEST | Pressemelding
Skanska har signert kontrakt med Gjesdal kommune om bygging av Gjesdal Helsehus. Kontrakten har en verdi på ca 360 MNOK og inngår i ordrereserven for Norden for andre kvartal 2025.
Tore Tveit er ny konserndirektør for Teknologi, Innovasjon og Grønn Forretningsutvikling i Skanska Norge6.6.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
Tore Tveit har tiltrådt som konserndirektør for Teknologi, Innovasjon og Grønn Forretningsutvikling (TIGF) i Skanska Norge. Fra juni er han en del av konsernledelsen, og overtar ansvaret for et forretningsområde som er sentralt for hvordan Skanska skaper kundeverdi, styrker konkurransekraften og bidrar til en mer bærekraftig utvikling i bygg- og anleggsbransjen.
Ingeniørkunst på Skøyen: Fornebubanen og Skanska bygger nytt kollektivknutepunkt27.5.2025 14:42:13 CEST | Pressemelding
Fornebubanen og Skanska Norge AS har i dag signert kontrakt om bygging av Skøyen stasjon. Kontrakten har en estimert verdi på 1,658 milliarder kroner eks.mva.
Her signeres milliardkontrakt - del 120.5.2025 13:10:03 CEST | Pressemelding
Nå starter byggingen av ny E6 mellom Megården og Sommerset nord for Fauske i Nordland.
Skanska og Equinor inngår nok en kontrakt for CO2-lagringsprosjektet Northern Ligths13.5.2025 10:44:33 CEST | Pressemelding
Skanska har signert kontrakt med Equinor som teknisk service operatør, og fortsetter byggingen av Northern Lights, mottaksanlegget for CO2 ved Kollsnes i Øygarden utenfor Bergen. Den nye kontrakten har en verdi på 158 MNOK, og innebærer bygging av blant annet kai og fortøyningsfundamenter.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom