Skanska har fått jobben med å utvide Veritas-senteret på Høvik. Kontrakten har en samlet verdi på NOK 295 millioner.
27.1.2015 11:27:22 CET | Skanska Norge | Pressemelding

Kontrakten omfatter byggingen av et nytt kontorbygg på 10.000 m2 samt et nytt parkeringshus med plass til 200 biler. I tillegg skal Skanska bygge om 800 m2 i et eksisterende bygg som skal kobles sammen med det nye kontorbygget. Samlet har kontrakten en verdi på NOK 295 millioner.
Det nye kontorbygget bygges som passivhus, og byggherre Det Norske Veritas Eiendom har satt BREEAM NOR «Excellent» som miljøambisjon for bygget. Skanska ser frem til å videreutvikle Veritas-senteret med hensyn til både miljø, funksjon og estetikk sammen med byggherre.
- Veritas-senteret har en av de flotteste kontorbeliggenhetene i Oslo området. Prosjektets kvaliteter og målsetninger er sammenfallende med Skanskas verdier. Det er derfor spesielt hyggelig å bli valgt som leverandør i gjennomføringen, sier Marius Tunstad, regiondirektør for Bygg Oslo i Skanska.
-Vårt søsterselskap og den største leietakeren i Veritas-senteret, DNV GL, har behov større lokaler, og Det Norske Veritas Eiendom AS ønsker derfor å utvide Veritas-senteret med et tredje byggetrinn. De to foregående byggetrinnene er kjent for sine arkitektoniske verdier, og Veritas 3 skal tilpasses Veritas-senterets preg samtidig som det skal tilføre ytterligere kvaliteter. Vi har lagt vekt på bærekraftige og nyskapende løsninger som bidrar til energieffektivitet, fleksibilitet og et førsteklasses arbeidsmiljø, forteller Torolf Aadnesen, styreformann i Det Norske Veritas Eiendom AS.
Prosjektet vil ha oppstart i 1. kvartal i år, og forventet ferdigstilling vil være 4. kvartal 2016. Prosjektet inngår i ordrereserven for Skanska Norge i første kvartal 2015.
Nøkkelord
Kontakter
Regiondirektør Bygg Oslo, Skanska: Marius Tunstad, mob: 458 69 306
Kommunikasjonsrådgiver, Skanska: Benedicte Bratt Jakhelln, mob: 982 10 445
Styreformann Torolf Aadnesen, Det Norske Veritas Eiendom AS, mob: 959 90 969
Bilder

Om Skanska Norge
Følg pressemeldinger fra Skanska Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Skanska Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Skanska Norge
Skanska best i bransjen blant ingeniørstudenter28.5.2026 15:35:00 CEST | Pressemelding
Skanska klatrer kraftig i årets Universum-undersøkelse og er nå den mest attraktive arbeidsgiveren blant entreprenørene i bygg- og anleggsnæringen.
Skanska og Å Energi signerer kontrakt om rehabilitering av Dam Botsvatn11.5.2026 08:45:05 CEST | Pressemelding
Rehabiliteringen av Dam Botsvatn skal sikre at dammen tilfredsstiller gjeldende krav til damsikkerhet og er et viktig bidrag for å sikre en trygg og driftsikker dam – og stabil vannkraftforsyning i regionen. Dam Botsvatn tilhører et sentralt regulerings- og inntaksmagasin i Otravassdraget.
Skanska leverte et solid første kvartal av 20267.5.2026 11:39:31 CEST | Pressemelding
Skanska Norge leverte et solid første kvartal i 2026, med god ordreinngang og stabile resultater. Selv om omsetningen var noe lavere enn i samme periode i fjor, som var et rekordkvartal, opprettholder selskapet et høyt aktivitetsnivå og en sterk posisjon i markedet.
Skanska signerer samspillskontrakt med Helgeland Kraft Vannkraft23.4.2026 09:09:55 CEST | Pressemelding
Helgeland Kraft Vannkraft har valgt Skanska som samspillspartner for utviklingen av Nye Kaldåga kraftverk i Vefsn kommune i Nordland. Avtalen omfatter samspillsfasen for videreutvikling av kraftverket.
Eline Hersvik-Olsen blir ny distriktssjef for Skanskas byggvirksomhet i Agder25.3.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
Skanska har ansatt Eline Hersvik‑Olsen som ny distriktssjef for byggvirksomheten i Agder. Hun kommer fra rollen som tilbudsleder i Skanska og har opparbeidet seg solid erfaring gjennom mange år, både fra produksjon, tidligfase og ledelse i selskapet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
