Mestergruppen

Selbu Boligsystem og Mesterhus sammen for videre utvikling

5.11.2026 14:50:06 CET | Mestergruppen | Pressemelding

Del

Selbu Boligsystem blir nytt medlem av Mesterhus med Selbu og Tydal som markedsområde. Medlemskapet skal styrke selskapets tilbud til lokale boligkunder og samtidig bringe ny kompetanse og produksjonserfaring inn i Mesterhus-fellesskapet.

Kim André Eidem, Selbuhus og Glenn Rune Kristoffersen, Mesterhus.
Kim André Eidem, Selbuhus og Glenn Rune Kristoffersen, Mesterhus.

Selbu Boligsystem AS er en del av Selbu Gruppen, sammen med Selbu Byggvare AS (XL-BYGG Selbu) og Selbu VVS AS. Selskapet bygger på mer enn 100 års historie fra Selbu Byggtre og Selbuhus, og har en sterk forankring i Trøndelag. Hovedkontor og produksjon ligger i Selbu.

Selbu Boligsystem har erfaring, kompetanse og produksjonskapasitet innen prefabrikkerte elementer og modulbygg, og leverer løsninger til byggmestere, utbyggere og entreprenører. Selskapet eier og forvalter også merkevarene Selbuhus, Selbuhytta og Smart Cabins.

Mesterhus er en del av Mestergruppen og består av mer enn 130 mesterbedrifter over hele landet. Som boligkjede stiller Mesterhus krav om Mesterbrev hos medlemsbedriftene. Kjeden er tuftet på kvalitet, solid håndverk og trygghet for kunden, med oppdrag innen både nye boliger, rehabilitering, ombygging og tilbygg.

Styrker tilbudet i regionen

Gjennom medlemskapet får Selbu Boligsystem tilgang til Mesterhus' boligkonsepter, markeds- og salgsressurser og et landsdekkende faglig fellesskap av lokale byggmesterbedrifter. Samtidig viderefører selskapet sin lokale identitet og sine etablerte merkevarer.

Målet er å gi kundene i et bredere tilbud og styrke grunnlaget for videre utvikling.

– Vi har en lang historie i Selbu og mye kompetanse vi ønsker å bygge videre på. Gjennom Mesterhus får vi et større faglig fellesskap, en sterk nasjonal merkevare og flere verktøy for videre utvikling. Samtidig tar vi med oss vår egen historie, kompetanse og produksjonskraft inn i fellesskapet. Vi mener kombinasjonen gir oss et godt utgangspunkt for å utvikle virksomheten videre, sier Kim Andre Eidem, konsernsjef i Selbu Gruppen.

For Mesterhus betyr medlemskapet en sterkere lokal tilstedeværelse i Selbu og Tydal, men også at fellesskapet får inn en bedrift med kompetanse og erfaring som skiller seg noe fra en tradisjonell byggmesterbedrift.

– Selbu Boligsystem har mye av det vi ser etter når vi får nye medlemmer inn i Mesterhus: sterk lokal forankring, lange håndverkstradisjoner, solid fagkompetanse og et tydelig ønske om å utvikle virksomheten videre. Samtidig kommer de inn med kompetanse og produksjonserfaring som tilfører fellesskapet vårt noe nytt. Det gjør dette til et veldig spennende nytt medlem for oss, sier Bent Halvard Tveit, kjededirektør i Mesterhus.

Muligheter innen elementer og moduler

Selbu Boligsystem har de siste årene utviklet konsepter og produkter innen blant annet småhus og alternative boformer. Kombinert med selskapets kompetanse og produksjonskapasitet innen element- og modulbygg gir dette også muligheter utover det lokale markedsområdet.

Medlemskapet åpner for at andre medlemsbedrifter i Mesterhus kan gå i dialog med Selbu Boligsystem om løsninger for aktuelle prosjekter. Valg av løsning og leveranseomfang avklares mellom de involverte partene ut fra prosjektets behov og lokale markedsforhold.

Partene ønsker også å bruke medlemskapet til erfaringsutveksling og til å utforske områder hvor Selbu Boligsystems produksjonskompetanse og Mesterhus-bedriftenes lokale markedskunnskap kan utfylle hverandre.

Kontakter

Kim Andre EidemKonsernsjefSelbu Gruppen

Tel:409 13 283

Lenker

Om Mesterhus

Mesterhus består av over 130 mesterbedrifter over hele landet. Som landets eneste boligkjede med krav om Mesterbrev, er kjeden tuftet på kvalitet, solid håndverk og trygghet for kunden – uansett om det gjelder nybygg, påbygg, tilbygg eller mindre endringer på hus, hytte eller andre byggverk.

Følg pressemeldinger fra Mestergruppen

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Mestergruppen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Mestergruppen

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye