Apollo

Treningstrendene som tar av på ferie

7.10.2026 08:00:00 CEST | Apollo | Pressemelding

Del

Hybridtrening, løping og Pilates vokser kraftig på Apollos sportshoteller. Nå ser reisearrangøren en tydelig trend: Stadig flere vil kombinere ferie med variert og sosial trening.

Hybridtrening, løping og pilates vokser kraftig på Apollos sportshoteller.
Hybridtrening, løping og pilates vokser kraftig på Apollos sportshoteller.

På Apollos sportshoteller har deltakelsen på særlig hybridtrening og funksjonell trening økt det siste året. Samtidig trekker både sosiale løpeturer og Pilates stadig flere gjester.

– Vi ser at grensene mellom ulike treningsformer blir stadig mindre viktige. Gjestene vil ikke bare løpe, løfte vekter eller trene Pilates, men kombinere flere aktiviteter på samme reise. Det gjør treningsferien både mer variert og mer sosial, sier Daniel Giray, sportsdirektør i Apollo.

Hybridtrening tar av

Den sterkeste veksten ser Apollo Sports innen hybridtrening, som kombinerer løping, styrke og funksjonelle øvelser. Trenden drives også frem av en ny generasjon konkurranser som de siste årene har vokst raskt både i Norden og internasjonalt.

Utviklingen merkes tydelig på Playitas Resort på Fuerteventura, der nærmere 2 000 deltakere trente hybridøkter bare i august. Det er dobbelt så mange som samme måned året før.

Etterspørselen påvirker også hvilke treningsfasiliteter gjestene ønsker seg. I en fersk undersøkelse fra Apollo Sports svarer 80 prosent at gruppetrening eller gym- og hybridtrening gir mest verdi på en treningsferie, mens 43 prosent ønsker økte investeringer i gym. De såkalte WOD-boksene, utendørs treningsområder bygget for funksjonell trening, finnes allerede på alle Powered by Playitas-hotellene og flere av Apollos øvrige sportshoteller.

– Hybridtrening har på kort tid gått fra nisje til en av de mest etterspurte treningsformene våre. Det fine er at den favner bredt. Du trenger verken være topptrent eller konkurrere for å bli med. Treningen kan tilpasses deltakernes individuelle nivå, samtidig som fellesskapet gjør den både motiverende og sosial, sier Giray.

Lanserer nytt Hybrid Training Camp

Som svar på den økende interessen lanserer Apollo Sports nå et nytt nordisk Hybrid Training Camp på Aqua Vista Powered by Playitas i Hurghada.

Reisen arrangeres i mars 2027, og gjennom en uke får deltakerne prøve blant annet WOD, Team WOD, Race Simulation, løping og styrketrening, kombinert med undervisning i hybridtrening. Campen passer både nybegynnere og erfarne utøvere, og treningen tilpasses den enkeltes nivå og mål.

Løper sammen og trener Pilates

Den sosiale trenden preger også løpingen. Apollo Sports ser økt deltakelse på hotellenes løpeturer, der tempo og prestasjon ikke nødvendigvis står i sentrum. For stadig flere handler løpeturen like mye om å møte andre og være aktiv sammen.

Samtidig fortsetter Pilates å vokse. På sportshotellene  tilbys alt fra klassisk Pilates til mer intensive varianter med fokus på styrke, bevegelighet og stabilitet. På Playitas Resort står også Reformer Pilates på programmet.

– Vi ser den samme utviklingen på tvers av flere treningsformer. Folk vil fortsatt bli sterkere, raskere og bedre, men har også blitt mer bevisste på verdien av å trene allsidig. Styrke, stabilitet og bevegelighet har blitt en viktig del av treningen – samtidig som den skal være morsom og sosial. Det er kanskje nettopp derfor hybridtrening, løping og Pilates treffer så godt akkurat nå, sier Giray.

Praktisk info om Hybrid Training Camp

  • Når: 7.–14. mars 2027

  • Hvor: Aqua Vista - Powered by Playitas i Hurghada, Egypt

  • Avreise fra: København, Billund, Stockholm og Oslo

  • Pris fra: 9 998,-

Prisen inkluderer fly tur/retur, bagasje, All Inclusive samt trening med instruktør i henhold til programmet med egne hybridcoacher, m.m.

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Apollo Sports
Apollo Sports
Last ned bilde
Apollo Sports
Apollo Sports
Last ned bilde
Apollo Sports
Apollo Sports
Last ned bilde
Apollo Sports
Apollo Sports
Last ned bilde
Aqua Vista - powered by Playitas
Aqua Vista - powered by Playitas
Last ned bilde

Om Apollo

Apollo er en av Nordens ledende reisearrangører med en million reisende i året. Vi arrangerer tradisjonelle pakkereiser, treningsreiser, skireiser, cruise, storbyferier og fleksible pakkereiser der kunden selv velger reisemål, reiselengde og hotell.

Sammen med spesialistarrangørene Golf Plaisir og Lime Travel er Apollo en del av gruppen DERTOUR Nordic. Vi jobber aktivt med bærekraftige reiser og har vært Travelife-sertifisert siden 2016. Les mer på www.apollo.no.

Følg pressemeldinger fra Apollo

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Apollo på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Apollo

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye