TUI Norge

TUI sponser «Ikke lov å le på hytta»

17.9.2026 09:08:12 CEST | TUI Norge | Pressemelding

Del

Når den nye sesongen av «Ikke lov å le på hytta» kommer på VGTV 17. september, er reiseselskapet TUI med som sponsor for nysatsingen "Hytta Fantasy" 

Skjermdump VG
Hytta Fantasy» ble lansert 1. september, og det er hele 25 000 lag påmeldt i TUI-ligaen. Siste frist til å danne lag er helt fram til første episode av "Ikke lov å le på hytta" blir lagt ut 17.september. Foto: skjermdump VG

I forbindelse med sesongen ble også «Hytta Fantasy» lansert for første gang, der seerne kan sette sammen sitt eget lag og tippe på hvem som gjør det best inne på hytta. 

Hytta Fantasy» ble lansert 1. september, og det er hele 25 000 lag påmeldt i TUI-ligaen. Siste frist til å danne lag er helt fram til første episode av "Ikke lov å le på hytta" blir lagt ut 17.september. 

Mads Hansen og reisegavekort

Fantasy-spillet gir seerne mulighet til å tippe på hvem av deltakerne som gjør det best. Det dannes lag og egne ligaer, og det er premier til både den beste ligaen og den beste individuelle spilleren.

  • Den private ligaen vinner en "ikke-lovlig opplevelse" med sesongens vinner og programleder Mads Hansen. 
  • Den individuelle vinneren kan reise på en drømmereise med TUI verdt 50 000 kroner. 

For TUI er samarbeidet en viktig del av en satsing på å gi reiseselskapet synlighet hos en viktig målgruppe.

– Vi håper jo at folk ler og koser seg på ferie, men det er jo andre ting de kanskje kan la være, som å bli medlem av håndklemafiaen for eksempel, konstaterer markedsrådgiver i TUI, Sonja Haaland. Foto: Anne Mørk-Løwengreen/TUI

Humor og reisedrøm

– Vi synes dette er et morsomt samarbeid fordi fantasy-formatet gir mulighet til å engasjere seg ekstra i programmet. Samtidig passer det godt for oss å kunne koble et underholdningskonsept med en premie som handler om å oppfylle noens reisedrøm, sier Sonja Haaland, markedsrådgiver i TUI.

– Det er fortsatt tid til å hive seg rundt og bli med i TUI-ligaen, legger Haaland til. 

TUI har hatt det veldig gøy med å spinne videre på "Ikke lov å le"-konseptet og har laget sine egne uformelle TUI-regler  om hva det ikke er lov å gjøre på ferie. 

– Vi håper jo at folk ler og koser seg på ferie, men det er jo andre ting de kanskje kan la være, som å bli medlem av håndklemafiaen for eksempel, konstaterer Haaland. 

«Ikke lov å le på hytta» har premiere på VGTV i dag 17. september. 

Ikke%20lov%20%E5%20le%20p%E5%20hytta%20med%20TUI%20som%20sponsor
TUI har laget sine egne uformelle reiseregler over hva man bør la være å gjøre på ferie, men å le er lov. Foto: TUI

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Skjermdump VG
Hytta Fantasy» ble lansert 1. september, og det er hele 25 000 lag påmeldt i TUI-ligaen. Siste frist til å danne lag er helt fram til første episode av "Ikke lov å le på hytta" blir lagt ut 17.september.
Foto: skjermdump VG
Last ned bilde
Ikke lov å le på hytta med TUI som sponsor
TUI har laget sine egne uformelle reiseregler over hva man bør la være å gjøre på ferie, men å le er lov.
Foto: TUI
Last ned bilde
– Vi håper jo at folk ler og koser seg på ferie, men det er jo andre ting de kanskje kan la være, som å bli medlem av håndklemafiaen for eksempel, konstaterer markedsrådgiver i TUI, Sonja Haaland.
– Vi håper jo at folk ler og koser seg på ferie, men det er jo andre ting de kanskje kan la være, som å bli medlem av håndklemafiaen for eksempel, konstaterer markedsrådgiver i TUI, Sonja Haaland.
Foto: Anne Mørk-Løwengreen/TUI
Last ned bilde

Om oss

TUI Group er verdens ledende reiseoperatør med virksomhet i over 180 land. I Norge har selskapet vært etablert siden 1973.

TUI arbeider for at feriereiser skal være mer bærekraftige og bidra positivt til lokalsamfunn og natur på reisemålene. Gjennom initiativer som TUI Care Foundation og tiltak for å redusere utslipp, plastbruk og matsvinn, tar TUI en aktiv rolle i utviklingen av en mer ansvarlig og fremtidsrettet reiselivsnæring der både mennesker og miljø står i sentrum.

TUI har forpliktet seg til mål i tråd med Paris-avtalen gjennom selskapets bærekraftsagenda, med ambisjon om netto null utslipp innen 2050.

Science Based Targets initiative (SBTi)  har godkjent klimamålene våre og bekreftet at handlingsplanen er i tråd med kravene for å begrense global oppvarming. 

Les mer om vår agenda for bærekraft her!

World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye