Arve Kvåle ny leder for Schibsted Trykk AS
3.9.2026 10:00:00 CEST | Schibsted | Pressemelding
Fabrikksjef Arve Kvåle (56) tar over som daglig leder for Schibsted Trykk AS fra årsskiftet. Han etterfølger Bjarne Andersen (63), som etter eget ønske går over i en rolle som seniorrådgiver i selskapet.

Arve Kvåle har nærmere 40 års erfaring fra grafisk industri. Han har vært leder i Schibsted Trykk fra 2006, og har siden 2017 vært fabrikksjef.
– Jeg gleder meg til å ta fatt på den nye rollen og er både stolt og ydmyk over å få tilliten. Schibsted Trykk har svært dyktige og dedikerte medarbeidere, og jeg ser frem til å jobbe tett sammen med dem om å utvikle selskapet videre. Vi vet at bransjen vil fortsette å være i endring, og vår viktigste oppgave blir å sikre en effektiv og konkurransedyktig trykkerivirksomhet som bidrar til at Schibsted kan opprettholde avisutgivelser seks dager i uken så lenge som mulig, sier Arve Kvåle
Schibsted Trykk AS består av et anlegg i Vestby i Follo kommune, og et anlegg i Drotningsvik i Bergen. Selskapet omsatte for 316 millioner kroner i 2025. De to trykkeriene trykker 30 ulike titler, og sender fra seg ca. 180 millioner aviser og trykksaker i året.
Schibsteds ambisjon er å gi ut aviser seks dager i uken så lenge det er mulig. Bærekraftige priser innen trykk og distribusjon er avgjørende for å lykkes med det.
– Arve har lang og solid erfaring fra vår trykkerivirksomhet, og kan vise til imponerende resultater gjennom mange år. Jeg er glad for at Arve vil ta på seg denne oppgaven, og har stor tro på at Arve og alle de dyktige folkene i selskapet vil nå målene vi setter oss fremover, sier Øyulf Hjertenes, styreleder i Schibsted Trykk og konserndirektør Norge i Schibsted.
Bjarne Andersen har vært leder for Schibsted Trykk i 16 år. I denne perioden har selskapet gått gjennom store endringer, sist i 2024 da trykkeriet i Nydalen ble lagt ned og et nytt, mindre og mer effektivt trykkeri ble etablert på Vestby.
– Jeg vil takke Bjarne for den uvurderlige innsatsen han har lagt ned på sin vakt i Schibsted Trykk. Jobben Bjarne og gjengen i Schibsted Trykk har gjort gjennom mange år har vært en bidragsyter til at vi fortsatt har aviser seks dager i uken i Norge. Jeg er oppriktig lei meg for at han vil trappe ned, men jeg unner ham også litt mer fritid fremover, sier Øyulf Hjertenes.
– Etter mange år som toppleder for Schibsted Trykk, med høy arbeidsbelastning og kontinuerlige endringer kjenner jeg at tiden er riktig for å slippe til nye og friske krefter som kan ta Schibsted Trykk videre. Jeg er utrolig stolt av det vi har fått til sammen, og vil rette en stor takk til alle de dyktige og dedikerte medarbeiderne i organisasjonen. Det er først og fremst deres innsats som har gjort resultatene våre mulig. Nå ser jeg frem til en litt annen rolle, samtidig som jeg får mer tid til barn og barnebarn, sier Bjarne Andersen.
For mer informasjon, kontakt:
Arve Kvåle, påtroppende daglig leder i Schibsted Trykk, på e-post arve.kvale@schibsted.com eller telefon 976 50 08.
Øyulf Hjertenes, konserndirektør Norge i Schibsted, på e-post oyulf.hjertenes@schibsted.com eller telefon 922 40 072.
Nøkkelord
Kontakter
Bjørn-Martin Bache NordbyKommunikasjonssjefSchibsted - Norge
Tel:+47 977 00 019bjorn-martin.bache.nordby@schibsted.comBilder

Uavhengig journalistikk - det er vårt oppdrag
Schibsted (schibsted.com) har noen av Nordens sterkeste mediemerkevarer i porteføljen, som VG, Aftenposten, E24, Bergens Tidende, Stavanger Aftenblad, Aftonbladet, Svenska Dagbladet, Omni og Podme. Hver dag bruker nesten syv millioner mennesker våre redaktørstyrte medier for å bli oppdatert, engasjert og underholdt – gjennom tekst, lyd, bilder og video. Schibsted er heleid av Stiftelsen Tinius og har rundt 2500 ansatte i Norge, Sverige, Finland og Polen.
Det som startet som Christian Schibsteds lille boktrykkervirksomhet i daværende Christiania (Oslo) i 1839, er i dag et av Nordens ledende medieselskaper. Vår journalistikk har opplyst folk, bygget fellesskap, avslørt maktmisbruk og styrket demokratier i nesten to århundrer. Demokratiene våre avhenger av uavhengig journalistikk. Det er vårt oppdrag.
I 2025 ble Schibsted også eier av svenske TV4 og strømmetjenesten TV4 Play, samt finske MTV og strømmetjenesten MTV Katsomo. Til sammen har disse virksomhetene rundt 1200 ansatte i Sverige og Finland.
Følg pressemeldinger fra Schibsted
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Schibsted på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Schibsted
Disse er klare for sesong 7 av «Ikke lov å le på hytta»26.8.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Det er klart for en ny runde med latter, desperasjon og kreative forsøk på å knekke konkurrentene når «Ikke lov å le på hytta» vender tilbake med sesong 7.
Spårtsklubben fortsetter uten Ida Fladen19.8.2026 15:01:04 CEST | Pressemelding
Etter åtte år som en sentral del av Spårtsklubben, blir Ida Fladen ikke med videre.
Isalill Kolpus gjør TV-comeback – nå skal «Pølsa» Pettersen grilles på Lillehammer14.8.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Kolpus skal sammen med et stjernelag grille «Pølsa» i VGTVs Rikets Roast denne høsten.
Schibsted styrker sin nordiske posisjon – leverer sterkere resultater30.6.2026 11:00:00 CEST | Pressemelding
Schibsted gjennomførte i 2025 sitt første hele driftsår som selvstendig medieselskap. Oppkjøpene av TV4 i Sverige og MTV i Finland styrket samtidig konsernets posisjon som Nordens ledende mediekonsern. Begge divisjonene, News Media og TV Media, leverte sterk vekst i digitale inntekter og betydelig forbedret lønnsomhet gjennom året.
Schibsteds norske mediehus fortsatte den digitale veksten i 202530.6.2026 11:00:00 CEST | Pressemelding
Flere av mediehusene styrket de digitale abonnementsinntektene gjennom året, samtidig som kostnadstiltak og organisatoriske endringer preget Schibsteds medier i 2025.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom