Invitasjon til pressen
24.8.2026 14:21:36 CEST | LO | Presseinvitasjon
LO inviterer til pressekonferanse om arbeidet med Avtalefestet pensjon (AFP). LO-leder Kine Asper Vistnes orienterer om LOs oppfølging av kongressens vedtak om AFP og planene framover. Det vil også være forbundsledere og fageksperter til stede.
Pressekonferansen kan også følges på stream.
Tid: 26. august, 14.30.
Sted: Folkets hjørne, Youngs gate 29, Oslo (inngang fra krysset Møllergata/Youngsgate).
Kontakter
Geir Solaas MoenKommunikasjonsrådgiver
Tel:917 04 473geir.solaas.moen@lo.noAnders Hauge-EltvikKommunikasjonsrådgiverLO
Tel:97144392anders.hauge-eltvik@lo.noFølg pressemeldinger fra LO
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra LO på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra LO
LO om statsbudsjettet: – Holder bra trykk på å få folk i jobb, men uklokt å øke strømregninga7.10.2026 12:40:19 CEST | Pressemelding
– Regjeringen holder trykket oppe på å få folk i jobb, og å gjøre hverdagen bedre for mange. Billigere kollektivtransport, billigere barnehage og gratis SFO er bra. Redusert skatt på vanlige inntekter og at pumpeprisen på drivstoff ikke økes, bidrar også til å lette på hverdagen til folk, sier LO-leder Kine Asper Vistnes.
Europeiske fagforeningsledere samlet på Utøya: – Vi må stå opp mot ytre høyre6.10.2026 14:12:27 CEST | Pressemelding
Fagforeningsledere fra hele Europa lover å trappe opp kampen mot ytre høyre etter et besøk på Utøya, der 69 mennesker ble drept i terrorangrepet 22. juli 2011.
LOs konjunkturrapport: Rente og dyrtid rammer mange5.10.2026 13:58:24 CEST | Pressemelding
I forkant av at regjeringen legger frem forslag til statsbudsjett, presentere LO sin konjunkturrapport. Rapporten tar for seg analyser og fremtidsutsikter for norsk økonomi.
LO inviterer til presseseminar i forkant av statsbudsjettet1.10.2026 13:27:54 CEST | Pressemelding
I forkant av statsbudsjettet som legges frem 7. oktober inviterer LO til presseseminar mandag 5. oktober med LO-leder Kine Asper Vistnes og sjeføkonom Roger Bjørnstad.
LO-lederen om Fensfeltet: – Noe stort er på gang23.9.2026 12:08:23 CEST | Pressemelding
Staten tar nå kontroll for å sikre tilgang til kritiske mineraler. Dagens beslutning fra regjeringen skal sørge for at vi nå kan igangsette utvinning av sjeldne jordarter på Fensfeltet i Nome i Telemark langt raskere enn mange hadde sett for seg.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom