Jonatan Ree Nolet – Prisbelønnet talent til Geelmuyden Kiese: - Styrker Geelmuyden Kiese med journalistikk, teknologi og analyse
21.8.2026 14:18:30 CEST | Geelmuyden Kiese | Pressemelding
Oslo 21. august 2026 – Geelmuyden Kiese styrker laget med Jonatan Ree Nolet som konsulent og rådgiver. Som sommervikar i E24 tok han initiativ til gravearbeidet som utviklet seg til «Aksjeskandalene i norsk politikk» i 2023, som medførte at to statsråder gikk av og han ble belønnet med SKUP-diplom og Den store journalistprisen.

Nolet kombinerer økonomiutdanning med prisbelønnet gravejournalistikk, internasjonal erfaring og spesialisering i kunstig intelligens. Han er utdannet fra NHH med spesialisering innen økonomisk styring, og har tidligere jobbet i Finansavisen, E24 og First House, Norges ambassade i Berlin og tysk næringsliv.
– De beste løsningene begynner med at noen ser det andre overser. Jonatan kombinerer journalistens nysgjerrighet med økonomens forretningsforståelse og en moderne verktøykasse. Det styrker både innsiktsarbeidet og måten vi formidler komplekse saker på, sier Rolf Ellingsen Aaneland, adm. direktør i Geelmuyden Kiese.
Fra gravejournalistikk til strategisk rådgivning
Jonatan Ree Nolet (27) har en sjelden kombinasjon av journalistisk teft, forretningsforståelse og teknologisk nysgjerrighet. Han tok initiativ til gravearbeidet som utviklet seg til «Aksjeskandalene i norsk politikk», en sak som medførte at to statsråder gikk av og førte til endringer i regjeringens regelverk.
- Evnen til å stille de enkle, avgjørende spørsmålene og finne mønstre i komplisert informasjon blir svært verdifulle for kundene våre, sier Rolf Ellingsen Aaneland.
Geelmuyden Kiese, som er eid av Paritee, er et av Nordens eldste, største og mest prisvinnende kommunikasjonsbyråer, med kontorer i Oslo, København og Stockholm. Selskapet ble grunnlagt i 1989 og har 130 ansatte og assosierte partnere.
Aaneland peker på at næringslivet møter et mer uoversiktlig medielandskap og et økende krav til å forstå hvordan politikk, samfunn og næringsliv virker sammen.
Styrker laget innen media, samfunn og forretning
– Geelmuyden Kiese skal være på sitt sterkeste i skjæringspunktet mellom kommunikasjon, samfunn og næringsliv. Kunstig intelligens, KI, gir nye muligheter for analyse og rådgivning, men gjør også kildekritikk og godt redaksjonelt skjønn viktigere. Jonatan styrker oss på alle disse områdene, sier Rolf Ellingsen Aaneland.
SKUP-diplom, Den store journalistprisen og Schibsteds Power of Journalism Award
Arbeidet til Ree Nolet fikk SKUP-diplom og vant Den store journalistprisen samt Schibsteds Power of Journalism Award for beste scoop. Jobben ble bygget på innsyn, historiske aksjonærlister, systematisering av store mengder ustrukturerte data og kritiske intervjuer.
– Jeg har alltid likt å forstå kompliserte saker og finne mønstre i store mengder informasjon. Nå vil jeg bruke den samme nysgjerrigheten og metodikken til å hjelpe virksomheter med å forstå samfunnet rundt seg og dermed kommunisere tydeligere, sier Jonatan Ree Nolet.
Jonatan Ree Nolet sier kombinasjonen av samfunnsforståelse ogkreativitet var den viktigste grunnen til at han ønsket seg til Geelmuyden Kiese.
– Her får jeg jobbe med rådgivere som forstår politikk, næringsliv og media på et høyt nivå, samtidig som vi tar i bruk nye teknologiske verktøy i analyse og metode. Det er akkurat dette skjæringspunktet jeg ønsker å utvikle meg videre i, sier Nolet.
Teknologi som metode
Nolet skal arbeide bredt med strategisk kommunikasjon, media, analyse og innhold for virksomheter i komplekse og regulerte sektorer. Han har særlig interesse for hvordan KI kan brukes til research og treffsikre sikrere beslutningsgrunnlag, uten å gi avkall på menneskelig vurdering.
Ole Henrik Stubberud, kreativ leder og partner i Geelmuyden Kiese, mener bakgrunnen tilfører byrået en sjelden kombinasjon.
For ytterligere informasjon:
Rolf Ellingsen Aaneland, adm. direktør, Geelmuyden Kiese, mobil: 932 54 752, e-post: rolf.aaneland@gknordic.com
Jonatan Ree Nolet, konsulent, Geelmuyden Kiese, mobil: +47 974 28 262, e-post: jonatan.ree.nolet@gknordic.com
Bjørn Richard Johansen, pressekontakt, Geelmuyden Kiese / Paritee, mobil: 47 800 100, e-post: brj@gknordic.com
Om Geelmuyden Kiese Gruppen
Geelmuyden Kiese Gruppen er et av Nordens eldste, største og mest prisbelønte kommunikasjonsbyråer, med kontorer i Oslo, København og Stockholm. Selskapet, som eies av Paritee, har 140 ansatte, assosierte partnere og tilknyttede samarbeidspartnere og ble grunnlagt i 1989. Virksomheten tilbyr rådgivning innen strategi, kommunikasjon, public affairs, politikk- og samfunnsrelasjoner, myndighetskontakt og PR, og leverer også digitale og kreative løsninger – særlig til virksomheter i komplekse og regulerte sektorer. Gruppen har dessuten samarbeidskontorer i Finland og på Island og kan bistå kunder med behov og utfordringer i hele Norden. Les mer på gknordic.com.
Om Paritee
Grunnlagt i 2021 av styreleder Lars Erik Grønntun, tidligere global president i Hill & Knowlton (nå Burson), er Paritee et strategisk investerings- og driftsselskap som utvikler ledende byråer innen kommunikasjon, myndighetskontakt, corporate rådgivning, posisjonering og markedsføring. Selskapet ledes av noen av Europas mest erfarne byråledere, blant dem adm. Jonas Palmqvist, tidligere COO i Weber Shandwick EMEA. Paritee kombinerer strategisk investeringsdisiplin med dyp bransje- og sektorekspertise.
Paritees ambisjon er å bygge en neste generasjons byråplattform som samler ledende byråer i sentrale markeder, styrker deres strategiske kapasiteter og bevarer entreprenørånden de er bygget på i sine markeder. Ved å knytte byråer sammen på tvers av fagområder og geografi, legger Paritee-plattformen til rette for samarbeid om komplekse og strategisk viktige kundeoppdrag, og leverer integrert rådgivning og dyp sektorekspertise innen viktige bransjer som teknologi og kunstig intelligens, energi, industri, forsvar og infrastruktur, helse og life sciences samt finansielle tjenester.
Paritee gjennomførte sitt første oppkjøp i 2022 med Geelmuyden Kiese, et av Skandinavias største kommunikasjonsbyråer, med kontorer i Oslo, København og Stockholm. Dette ble fulgt av oppkjøpene av det globale kommunikasjonsbyrået Brands2Life med kontor i London, New York, Minneapolis og San Fransisco og DVA Creative Technology Studio i Stockholm i 2023, Tysklands LHLK Gruppe med kontor i Berlin, Frankfurt/Main og München i 2024, samt Fenton Fitzwilliam i Dublin og London, RPP Group med kontor i Brussel, Berlin, Paris, Madrid og London og Kruse Larsen med utstrakt fokus på strategisk kommunikasjon og myndighetskontakt i 2025. Paritee har også etablert North Seventy Five, med base i Dubai og fokus på Midtøsten, og kjøpte våren 2026 Truth Consulting, et London-basert og anerkjent britisk konsulentselskap med spesialisering innen kulturell innsikt, strategisk analyse, KI-drevet analyse og oversikt over moderne forskning. Paritee kjøpte i juni en majoritetsandel i Ainigma, et spesialisert AI-rådgivningsselskap som hjelper virksomheter med å gå fra AI-eksperimentering til å bli AI-native gjennom ledelse, kultur, kompetanseutvikling og agentbaserte AI-løsninger. Ainigma har hovedkontor i Amsterdam i Nederland og kontor i London og Dubai.
Paritee eies i hovedsak av sine grunnleggere og lederteam, og har siden 2023 hatt støtte fra private equity-selskapet Explore Equity. Les mer på: www.paritee.com
Kontakter
Rolf Ellingsen AanelandAdministrerende direktørGeelmuyden Kiese Norge
Tel:932 54 752rolf.aaneland@gknordic.comJonatan Ree NoletKonsulentGeelmuyden Kiese
Tel:+47 974 28 262jonatan.ree.nolet@gknordic.comBjørn Richard JohansenKommersiell direktørGeelmuyden Kiese
Kommersiell direktør og strategisk rådgiver i Geelmuyden Kiese- og Paritee-styret
Bilder



Om Geelmuyden Kiese
Om Geelmuyden Kiese Gruppen
Geelmuyden Kiese Gruppen er et av Nordens eldste, største og mest prisbelønte kommunikasjonsbyråer, med kontorer i Oslo, København og Stockholm. Selskapet, som eies av Paritee, har 140 ansatte, assosierte partnere og tilknyttede samarbeidspartnere og ble grunnlagt i 1989. Virksomheten tilbyr rådgivning innen strategi, kommunikasjon, public affairs, politikk- og samfunnsrelasjoner, myndighetskontakt og PR, og leverer også digitale og kreative løsninger – særlig til virksomheter i komplekse og regulerte sektorer. Gruppen har dessuten samarbeidskontorer i Finland og på Island og kan bistå kunder med behov og utfordringer i hele Norden. Les mer på gknordic.com.

Følg pressemeldinger fra Geelmuyden Kiese
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Geelmuyden Kiese på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Geelmuyden Kiese
Krafttak vinner Gullpollen13.8.2026 15:03:10 CEST | Pressemelding
Arrangementet Omvendt spørretime, der energiminister Terje Aasland fikk grille andre aktører fra scenen, vant prisen for beste bruk av kreativitet i Arendal.
Hvem vinner Gullpollen i år?19.6.2026 10:10:46 CEST | Pressemelding
En jury bestående av ti fagfolk fra ulike miljøer skal dele ut årets Gullpollen under Arendalsuka. De gleder seg til jobben.
Geelmuyden Kiese henter inn kreativ kraft i Jakob Fort4.6.2026 13:05:51 CEST | Pressemelding
Oslo 4. juni 2026 – Geelmuyden Kiese styrker laget med Jakob Fort som digital innholdsrådgiver. Fort har bakgrunn som regissør, kreatør, produsent og skuespiller, og har arbeidet med historiefortelling for flere av landets mest spennende virksomheter.
Geelmuyden Kiese kåret til årets byrå i Europa: – Dette er vi enormt stolte over22.5.2026 09:25:16 CEST | Pressemelding
London/Oslo/Stockholm/København – Geelmuyden Kiese er kåret til European Consultancy of the Year under SABRE Awards i London – en av Europas mest prestisjefylte konkurranser innen PR og strategisk kommunikasjon.
Amy Crowther styrker rådgivningsteamet hos Geelmuyden Kiese. Fra Helsedirektoratet til Geelmuyden Kiese11.3.2026 09:51:39 CET | Pressemelding
(Oslo) Geelmuyden Kiese styrker sitt strategiske rådgivningsteam med Amy Crowther. Hun kommer fra Helsedirektoratet og har tidligere hatt sentrale roller i Publicis MSL, hvor hun blant annet var seniorrådgiver og Head of Operations, driftssjef. Nå går hun inn som seniorrådgiver i Geelmuyden Kiese og igjen nær medarbeider med Rolf Ellingsen Aaneland som hun jobbet tett sammen med i Publicis MSL.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom