BDO velger Intility som digital grunnmur for selskapets IT-plattform og videre digitale utvikling
28.8.2026 08:56:00 CEST | Intility | Pressemelding
BDO er et av Norges ledende rådgivnings- og revisjonsselskaper, med 1 450 ansatte og 50 kontorer over hele landet. Selskapet leverer tjenester innen revisjon, rådgiving og advokattjenester, og er en betrodd partner for mer enn 34 000 norske virksomheter i både privat og offentlig sektor.

I 2025 solgte BDO regnskapsvirksomheten sin, som nå videreføres i selskapet Enora. Enora valgte høsten 2025 Intilitys plattformtjeneste for sitt IT-miljø. Utskillelsen legger til rette for videre utvikling og vekst, både i BDO og i den nye virksomheten, samtidig som BDO får mulighet til å rendyrke sin kjernevirksomhet innen revisjon, rådgivning og advokattjenester.
– BDO står foran en ny fase med videre vekst og et tydeligere strategisk fokus på revisjon og spesialiserte rådgivningstjenester. For å lykkes med dette trenger vi et solid digitalt fundament. Avtalen med Intility bidrar til å realisere våre digitale ambisjoner, sier Jørgen Brodtkorb, IT-sjef i BDO.
Avtalen med Intility skal etablere en robust, skalerbar og sikker digital grunnmur for BDOs videre utvikling.
–Etter nærmere 20 år på Intility kjenner vi verdien av en langsiktig partner som hjelper oss å frigjøre tid og kapasitet til å realisere våre digitale ambisjoner, sier Brodtkorb. Leveransen omfatter en digital grunnmur levert som en tjeneste, hvor mennesker, teknologi, nettverk, sikkerhet, programvare og operasjonelle tjenester utvikles og forvaltes som én helhet. Dette skal gi BDO et moderne og fleksibelt fundament for ansatte i ulike roller, samtidig som sikkerhet, etterlevelse og kontroll ivaretas i et mer komplekst trussel- og regulatorisk landskap.
– BDO har en sterk posisjon i norsk næringsliv og spiller en viktig rolle for virksomheter over hele landet. Vi er svært takknemlige for tilliten BDO viser oss, og ser frem til å bidra med en plattform som skal understøtte selskapets videre utvikling, digitale ambisjoner og AI-satsning i årene som kommer, sier Andreas Hisdal, administrerende direktør i Intility.
Kontakter
Oskar NøklingIntility
Tel:40405102oskar.nokling@intility.noOm Intility
Intility leverer en digital grunnmur som en tjeneste, der plattformer, applikasjoner, arbeidsflater, nettverk, identitet, sikkerhet og drift fungerer som én helhet. Tjenesten benyttes av mer enn 700 virksomheter på tvers av 3000 lokasjoner i Norden og resten av verden.
Norges Bank, Norad, Norsk Luftambulanse, Flytoget, Space Norway og advokatfirmaene Wiersholm og BAHR er blant virksomhetene som i dag benytter Intility.

Følg pressemeldinger fra Intility
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Intility på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Intility
Intility lanserer Financial Manager8.10.2026 08:48:39 CEST | Pressemelding
Financial Manager er et nytt FinOps-verktøy i Intility Platform Manager, et software-økosystem for operasjonell styring bygget på toppen av den digitale grunnmuren. Tjenesten gir virksomheter løpende finansiell innsikt og kostnadsoptimalisering på tvers av hele plattformverdikjeden – med mulighet til å gå direkte fra innsikt til handling ved å justere tjenesteforbruk og redusere kostnader med få klikk.
Brækhus velger Intility18.9.2026 09:53:03 CEST | Pressemelding
Brækhus er et av Norges ledende mellomstore forretningsadvokatfirmaer med rundt 80 medarbeidere. Firmaet bistår norske og internasjonale virksomheter med forretningsjuridisk rådgivning og har gjort teknologi og kunstig intelligens til sentrale satsingsområder for å levere effektive tjenester av høy kvalitet.
Intility lanserer norsk alternativ for AI-inferens2.9.2026 13:56:54 CEST | Pressemelding
Intility lanserer Intility Inference, en fullt forvaltet tjeneste som gir virksomheter tilgang til AI-modeller fra norske datasentre. Tjenesten lar virksomheter koble modeller direkte til egne data, systemer og arbeidsprosesser via private, OpenAI-kompatible API-er.
Eksfin – Eksportfinansiering Norge velger Intility som sin nye IT-driftsplattform1.9.2026 08:50:00 CEST | Pressemelding
Eksfin er en statlig forvaltningsbedrift underlagt Nærings- og fiskeridepartementet, som forvalter statlige lån og garantier for å fremme norsk eksport, verdiskaping og omstilling i økonomien. Eksfin sine kunder består av norske eksportbedrifter, deres underleverandører og banker, samt internasjonale kjøpere av norske varer og deres banker.
Lunera Energi velger Intility31.8.2026 08:20:00 CEST | Pressemelding
Lunera Energi (tidligere Statkraft Varme) er en av Norges ledende leverandører av fjernvarme, og dekker over 30 prosent av oppvarmingsbehovet i Trondheim gjennom byens fjernvarmenett. Selskapet har en sentral rolle i utviklingen av fremtidens energiløsninger og arbeider for å være en drivkraft i det grønne skiftet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom