Magnat Medisinske Senter åpner på Harbitz Torg
19.8.2026 09:25:01 CEST | Møller Eiendom | Pressemelding
Møller Eiendom og Harbitz Torg ønsker Magnat Medisinske Senter velkommen som fremtidens aktør på det populære handelstorget på Skøyen. Åpningen er allerede i september 2026.

Møller Eiendom og Harbitz Torg ønsker Magnat Medisinske Senter velkommen som fremtidens aktør på det populære handelstorget på Skøyen. Åpningen er planlagt allerede i september 2026.
En ny dimensjon til helse- og velværetilbudet på torget
Magnat Medisinske Senter er et større medisinsk senter med et bredt og tverrfaglig fagmiljø. Senteret omfatter fastleger og offentlige avtalespesialister, og utgjør et solid helsetilbud med høy kapasitet og bred kompetanse. Senterets hovedvirksomhet er knyttet til fastlegeordningen og drift av offentlige avtalespesialister. I tillegg har Magnat en egen privat avdeling som tilbyr spesialisttjenester, fysioterapi og tilsvarende helsetilbud, organisert som en separat virksomhet.
– Vår ambisjon er å legge til rette for helsetjenester av høy faglig kvalitet, der pasienten står i sentrum. Etableringen på Harbitz Torg gir oss de rette rammene for videre utvikling av tilbudet vårt, preget av kvalitet og trygghet, sier Kjetil Eide, styremedlem i Magnat Medisinske Senter.
Et high-end trenings- og velværekonsept
Magnat etablerer i tillegg HRBITZ– et nytt trenings- og klubbkonsept utviklet for å levere trenings- og spaopplevelser på øverste nivå. HRBITZ er mer enn et treningssenter – det er et kuratert klubbmiljø med fokus på både aktivitet, restitusjon og velvære. Her kombineres moderne treningsfasiliteter med basseng, spa og loungeområde, i omgivelser preget av ro, diskresjon og høy standard. Personlig oppfølging og skreddersydde løsninger er en integrert del av opplevelsen, tilpasset medlemmer som stiller høye krav til kvalitet og helhet.
- HRBITZ skal være et sted hvor vi ønsker at medlemmene skal oppleve kvalitet i alle ledd – fra fasiliteter til service og atmosfære, sier Eide.
En betydelig vitalisering
Nyetableringen ventes å generere opp mot 400 nye kunder daglig, noe som vil skape økt aktivitet og mer trafikk til torgets eksisterende servicetilbud. Harbitz Torg huser allerede Coop Mega, Apotek 1, SABI Sushi, R. Bergersen og Laboratoriet, samt publikumssuksessen Sirkus Renaa, som åpnet dørene i mai.
– Vi er svært glade for å få Magnat Medisinske Senter og Magnat HRBITZ som en del av Harbitz Torg. Aktørene kompletterer og forsterker det eksisterende tilbudet, og bidrar til økt aktivitet og attraktivitet for hele området, sier Cathrine Gram, eiendomssjef i Møller Eiendom.
Nøkkelord
Kontakter
Trine Gaarder StenbergKommunikasjons- og markedssjef Møller Eiendom
Tel:95046718trine.stenberg@mollereiendom.noBilder





Lenker
Om Møller Eiendom
Møller Eiendom er et familieeid eiendomskonsern som ble etablert i 2011. Vi er trofaste til vårt arbeid med å skape fremtidens eiendomskonsepter, sikre god arkitektur og vårt engasjement for en mer klimavennlig eiendomsbransje. Siden oppstart er porteføljen mer enn femdoblet og vokser videre gjennom sentrale kontor- og byutviklingseiendommer i Oslo-området. Gjennom bransjeledende håndverk og verdiskaping skal det merkes at det er oss.
Følg pressemeldinger fra Møller Eiendom
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Møller Eiendom på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Møller Eiendom
Plah-duoen åpner katalansk kullgrill på Deich1.7.2026 07:30:00 CEST | Pressemelding
Bak Plah og Ahaan står Terje Ommundsen og Tony Pedersen – to av de sterkeste navnene innen thailandsk gastronomi i Norge. I over 20 år har de levert prisvinnende kjøkken. Nå utvider de: høsten 2028 åpner de en katalansk kullgrillrestaurant og en spansk vinbar på Deich. Fortsatt drevet av det samme: kompromissløst håndverk, råvarerespekt og en tydelig stolthet i alt som serveres.
Misgina Ghebremeskel åpner bar i Deich22.5.2026 07:31:03 CEST | Pressemelding
Utelivsgründer Misgina Ghebremeskel, mannen bak Angst, Hammerhai, Mike's Corner, Den Gamle Skobutikken og Skaal, åpner ny bar i Deich i 2028. Lokalet huset Eventyrrommet da det gamle Deichmanske hovedbiblioteket åpnet i 1933, og senere musikkavdelingens legendariske lytterom.
Møller Eiendom setter spaden i jorden på Hasle30.4.2026 09:47:33 CEST | Pressemelding
Midt på Hasle går Møller Eiendom nå i gang med byggingen av kontorbygget Hasle Kraft. Med rammetillatelse på plass går Hasles mest ambisiøse kontorbygg fra visjon til virkelighet.
Ola Aukan Velund er ny finanssjef i Møller Eiendom14.4.2026 09:12:09 CEST | Pressemelding
Velund kommer fra stillingen som Investment Manager hos Diakonhjemmet, der han hadde ansvar for finansiering. Han har også bakgrunn fra Pangea Debt Advisory og som associate i SEBs eiendomsavdeling.
Arkitekturpris til Møller Eiendom for nyskapende bilanlegg på Jessheim25.2.2026 12:11:48 CET | Pressemelding
Bilanlegget Møller Bil Jessheim er tildelt Arkitekturprisen for Ullensaker kommune 2025. Anlegget er tegnet av Meinich Arkitekter og eies av Møller Eiendom og Stokke Industrier.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom