Parat

Luftfartsmekling på overtid

13.8.2026 00:09:32 CEST | Parat | Pressemelding

Del

Fristen gikk ut ved midnatt, men Parat og NHO luftfart er enige om å fortsette meklingen på overtid for medlemmer på flyavtalen. Dersom partene ikke blir enige, går de ansatte ut i streik fra torsdag morgen.

Bakgrunnen for at lønnsoppgjøret endte hos Riksmekleren, er brudd i forhandlingene om flyavtalen i juni. Parat gikk inn i oppgjøret med tydelige forventninger om økt kjøpekraft og sikre akseptable lønnsbetingelser, men konstaterte at avstanden var for stor til å nå en helhetlig løsning ved forhandlingsbordet.

Nøkkelord

Kontakter

Følg pressemeldinger fra Parat

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Parat på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Parat

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye