Sjømannskirken ønsker å flytte lokaler i Singapore
3.8.2026 14:31:42 CEST | Sjømannskirken | Aktuelt
Nåværende anlegg i Singapore er for stort, ressurskrevende og uhensiktsmessig for dagens drift. Sjømannskirken har siden oppstarten kjøpt og solgt eiendommer og lokaler etter hvert som forutsetningene for det verdensvide arbeidet har endret seg.

– For oss er det ingen dramatikk i dette. Hovedstyret har vedtatt å flytte virksomheten fra lokaler som har tjent sin funksjon, til mer egnede lokaler i Singapore. Vi anser Singapore og Sørøst-Asia som et strategisk viktig sted for Sjømannskirken å være til stede. Dette er den eneste sjømannskirken i denne delen av Asia og betjener norsk næringsliv, studenter og turister, samt driver ambulerende i hele regionen, sier generalsekretær Jeffrey Huseby.
Det er Sjømannskirkens hovedstyre som vedtar salg og kjøp av eiendommer i Sjømannskirken. Parallelt med at eiendommen i Singapore er lagt ut for salg, søker administrasjonen etter nye lokaler i byen.
– Vi ønsker å fortsette vår tilstedeværelse i Singapore, og midlene fra salg vil bidra til å finansiere nye lokaler og boliger, utdyper Huseby.
Kontakter
Jeffrey HusebyGeneralsekretærSjømannskirken
Tel:+4740406001jhu@sjomannskirken.noBilder


Følg pressemeldinger fra Sjømannskirken
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sjømannskirken på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sjømannskirken
Sjømannskirken til Piteå: Forventer tusenvis av nordmenn til svensk fotballcup16.6.2026 14:07:12 CEST | Pressemelding
Arrangøren forventer over 10.000 spillere, foreldre og supportere fra Norge når den årlige fotballcupen i Piteå går av stabelen 26. juni. Sjømannskirken er på plass for å bistå nordmenn og bidra til en trygg sosial møteplass under hele turneringen.
Gatefest hos Sjømannskirken i New York under fotball-VM16.6.2026 10:01:26 CEST | Pressemelding
Sjømannskirken i New York bemanner opp under fotball-VM, og samarbeider med Norges Fotballforbund om Norge-fest midt på Manhattan 21. juni.
Sjømannsprest Stein Vangen utnevnt til ridder15.5.2026 16:01:41 CEST | Pressemelding
Kong Harald har utnevnt Stein Vangen til Ridder av 1. klasse i Den Kongelige Norske Fortjenstorden.
Venter 150 på 17.-mai-feiring i Dubai15.5.2026 07:30:00 CEST | Pressemelding
Nordmenn har begynt å vende tilbake til Dubai, og Sjømannskirken venter rundt 150 deltakere på 17.mai-feiring.
Jeffrey Huseby fratrer som generalsekretær i Sjømannskirken28.4.2026 08:30:00 CEST | Pressemelding
Generalsekretær Jeffrey Huseby har informert hovedstyret i Sjømannskirken om at han går av med pensjon ved utgangen av januar 2027. Styret starter nå arbeidet med å rekruttere hans etterfølger.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom