Tryg Forsikring: Kraftig vekst i salget av innboforsikringer etter brannen i Krokstadelva
1.8.2026 07:15:00 CEST | Tryg Forsikring | Pressemelding
Storbrannen i Krokstadelva har fått mange til å se nærmere på sin egen forsikringssituasjon. I ukene etter brannen har Tryg registrert en kraftig økning i salg av innboforsikringer. Samtidig har mange kunder valgt å øke dekningen på innboforsikringen de allerede har.

— Når mennesker ser hvor raskt et hjem kan gå tapt, blir forsikring svært konkret. I ukene etter brannen har vi merket at mange ønsker å være trygg på at de har rett forsikringsdekning, sier pressesjef Ole Irgens i Tryg.
Storbrannen i Krokstadelva fredag 17. juli førte til at over hundre boliger ble skadet eller ødelagt. I dagene etter brannen ble det klart at flere av de rammete manglet forsikringer, eller ikke var godt nok dekket av forsikringene de faktisk hadde.
— Vi har hatt etterspørsel etter mange typer forsikringer etter brannen, men innboforsikring skiller seg særlig ut, sier Irgens. – Salget av innboforsikring har doblet seg etter brannen, og vi har en vedvarende pågang av kunder som ønsker å øke dekningen på eksisterende forsikringer, sier Irgens.
Kundesenteret har også opplevd en tydelig økning i antall henvendelser fra kunder som ønsker råd om egen forsikringssituasjon.
— Mange ønsker å få bekreftet at de faktisk er godt nok forsikret dersom noe lignende skulle skje med dem. Det viser at brannen har fått flere til å tenke gjennom hvilken økonomisk risiko de står overfor, sier Irgens.
Samtalene med kundene viser at mange er usikre på forskjellen mellom boligforsikring og innboforsikring.
— Det er fortsatt en del som tror at boligforsikringen også dekker alt de eier inne i boligen. Det gjør den normalt ikke. Boligforsikringen dekker selve bygningen, mens innboforsikringen dekker det du har fylt hjemmet med, fra sofa og spisebord til klær, sykler, TV-er, PC-er og kjøkkenutstyr, sier Irgens.
Han mener storbrannen bør være en påminnelse om å gå gjennom forsikringene før uhellet er ute.
— De fleste av oss bygger opp verdier litt etter litt. Vi kjøper nye møbler, oppgraderer elektronikk og investerer i ting som gjør hverdagen bedre. Mange blir overrasket over hvor store verdiene faktisk er når de setter seg ned og regner på det. Derfor er det viktig å gå gjennom innboforsikringen med jevne mellomrom og sikre at den gjenspeiler verdiene man faktisk har i hjemmet.
Nøkkelord
Kontakter
Ole IrgensPressesjef
Tel:90094409ole.irgens@tryg.noBilder

Vi gjør det enklere å være trygg
For oss i Tryg handler forsikring om så mye mer enn premier og poliser. Det handler om engasjement. Om å bry seg. Om å ta ansvar i en verden som forandrer seg. Om å gjøre det enklere å være trygg. Det handler om å være en trygghetsskaper. Ikke bare i ordet. Men også i handling.
Hver dag skaper våre 6.700 ansatte i Norge, Sverige og Danmark trygghet for omkring 6 millioner kunder i Skandinavia.
Hos Tryg i Norge er vi rundt 1.500 medarbeidere. Nærmere 1.200 av dem jobber ved hovedkontoret vårt i Bergen, et par hundre ved kontoret vårt i Oslo, og rundt 50 i Tønsberg. I tillegg har vi medarbeidere på kontorer spredd over hele landet - samt 350 rådgivere tilknyttet franchisekontorer som selger forsikring for Tryg.
Følg pressemeldinger fra Tryg Forsikring
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Tryg Forsikring på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Tryg Forsikring
Nå skal piggdekkene på1.11.2026 07:45:00 CET | Pressemelding
Fra i dag er det igjen tillatt å kjøre med piggdekk i hele Norge. Andelen som bruker piggdekk er høyere enn mange kanskje tror. Nesten én av tre bilreiser vinterstid gjøres med piggdekk. Selv om alle vet at vinteren er rett rundt hjørnet, venter altfor mange for lenge med å skifte til vinterdekk.
Halloween – ber barna bruke dette i kveld31.10.2026 07:45:00 CET | Pressemelding
I kveld er mange små svartkledde vampyrer, spøkelser og hekser ute etter knask. Barn i gatene på Halloween er gjerne kledd i mørke farger, og kan være en utfordring å se for bilister. Men du som voksen kan gjøre ferden tryggere.
Over 200 skader etter Boelo: — Som en vanlig høststorm30.10.2026 07:15:00 CET | Pressemelding
Uværet Boelo har hittil ført til over 200 skademeldinger hos Tryg Forsikring. Det er flest skader fra Vestfold, Telemark og Viken, og mye gjelder vanninntrengning i boliger.
Vannskader koster norske virksomheter dyrt29.10.2026 07:15:00 CET | Pressemelding
Antall vannskader økte med 4,4 prosent i første halvår, mens erstatningsutbetalingene steg med 20 prosent sammenlignet med samme periode i fjor. Forsikringsbransjen registrerte over 12.000 vannskader hos næringsvirksomheter, byggeplasser, boligselskaper og borettslag, viser tall fra Finans Norge.
Færre skader gir færre ansatte28.10.2026 09:33:16 CET | Pressemelding
Tryg Forsikring tilpasser bemanningen i den norske skadeorganisasjonen som følge av et varig fall i behovet for manuell skadebehandling.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom