Konkurransetilsynet godkjenner Elkjøps kjøp av Eplehuset
30.7.2026 18:58:56 CEST | Elkjøp Norge | Pressemelding
Konkurransetilsynet har i dag besluttet å godkjenne Elkjøps kjøp av Eplehuset. Kjøpet kan dermed gjennomføres som planlagt.

– Vi er glade og lettet. Vi har hele tiden vært trygge på at en grundig gjennomgang av fakta ville ende med godkjenning, og det er der tilsynet nå har landet, sier Øystein Flisnes Husby, direktør for strategi og forretningsutvikling i Elkjøp Nordic.
– Konkurransetilsynet har et viktig samfunnsoppdrag, og det har vi stor respekt for. Samtidig har dette vært en lang og krevende prosess for alle involverte, ikke minst for de ansatte i Eplehuset. Nå er vi mest av alt glade for at vi endelig kan se fremover, sier Flisnes Husby.
Elkjøp har underveis levert omfattende dokumentasjon og analyser til tilsynet. Det har krevd mye tid og ressurser, men har også bidratt til å opplyse saken godt: Apple-produkter selges av mange aktører i Norge, i butikk og på nett, og Elkjøp og Eplehuset har ulike konsepter som utfyller hverandre.
– Eplehuset har en spisskompetanse på Apple som vi har stor respekt for. Sammen skal vi gi norske forbrukere et enda bedre tilbud. Vi gleder oss til å ønske Eplehusets dyktige folk velkommen, sier Flisnes Husby.
Kjøpet vil bli gjennomført så snart som mulig.
Om Elkjøp
Elkjøp Nordic er Nordens ledende forhandler av forbrukerelektronikk, med virksomhet i Norden gjennom kjedene Elkjøp, Elgiganten og Gigantti. Elkjøp er en del av Currys plc.
Om Eplehuset
Eplehuset er en norsk spesialistkjede for Apple-produkter og tilhørende tjenester, med butikker over hele landet.
Kontakter
Joachim BarthKommunikasjonsrådgiverElkjøp Norge
Kun for media. Ta kontakt med vår kundeservice ved andre henvendelser.
Anders RingenPressekontaktELKJØP NORGE
Kun for media. Ta kontakt med vår kundeservice ved andre henvendelser.
Vi hjelper alle med å oppdage gleden og nytten av teknologi!
Elkjøp Nordic er et av Nordens største handelsforetak innen forbrukerelektronikk. Konsernet har detaljistvirksomhet i Norge, Sverige, Danmark, Finland, Island og på Færøyene. I Norge består Elkjøp av 145 butikker.
Elkjøp ble dannet i 1962, opprinnelig som et samarbeid mellom 33 frivillige handlere. Da - som nå - ligger mye av suksessen i en sterk bedriftskultur. I dag jobber det over 3000 medarbeidere i Norge mot et felles mål: Å gi våre kunder god verdi for pengene sine, samt en enkel og hyggelig handel.
Elkjøp-konsernet er eid av britiske Currys - en av Europas største forhandlere innen forbrukerelektronikk.

Følg pressemeldinger fra Elkjøp Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Elkjøp Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Elkjøp Norge
Elgigantens Niclas Eriksson utnevnes til administrerende direktør for Elkjøp Nordic10.7.2026 10:00:00 CEST | Pressemelding
Niclas Eriksson startet sin reise i Elgiganten som butikkselger i 1995, og har siden hatt rollene som varehussjef, salgssjef, markedssjef, driftssjef og, de siste 14 årene, administrerende direktør for Elgiganten Sverige. Etter 30 år i konsernet blir han nå administrerende direktør for hele Norden. Eriksson tiltrer sin nye rolle som administrerende direktør for Elkjøp Nordic 1. august 2026. Med sin omfattende erfaring fra både det svenske og nordiske detaljhandelsmarkedet var han det naturlige valget til å videreføre selskapets utvikling.
Norge-feberen slår alle rekorder: TV-salget skjøt i været før Brasil-kampen – projektorsalget eksploderer med 563 prosent6.7.2026 12:19:00 CEST | Pressemelding
Interessen for Norges VM-eventyr skaper elektrisk stemning i norske hjem. I dagene før åttedelsfinalen mot Brasil doblet TV-salget seg, samtidig som salget av projektorer har eksplodert med hele 563 prosent sammenlignet med samme periode i fjor.
Elkjøp Nordic passerer 50 milliarder – og leverer sterkeste lønnsomhet på flere år2.7.2026 08:05:00 CEST | Pressemelding
Elkjøp Nordic rundet for første gang 50 milliarder kroner i omsetning i regnskapsåret 2025/26 – en milepæl selskapet siktet mot allerede under pandemiårene. Samtidig steg driftsresultatet 27,6 prosent til 1.300 millioner kroner, og driftsmarginen endte på 2,6 prosent.
Varmebølgen sender salget til værs – har økt med 400% siden i fjor24.6.2026 15:49:04 CEST | Pressemelding
– Vi ser en markant økning i interessen for både vifter og aircondition. Spesielt etterspørselen etter portable aircondition-enheter er skyhøy, sier Arnstein Værdal, salgssjef i Elkjøp
Fredrik Tønnesen utnevnt til konsernsjef (Group Chief Executive Officer) i Currys3.6.2026 09:20:27 CEST | Pressemelding
Styret i Currys plc har gleden av å kunngjøre utnevnelsen av Fredrik Tønnesen som konsernsjef, med virkning fra 3. august 2026.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom