Karina Solheim blir ny redaktør i Rana No
2.7.2026 09:13:12 CEST | Amedia | Pressemelding
Karina Solheim (45) blir ansvarlig redaktør og daglig leder i Rana No på permanent basis. Hun har vært konstituert i rollen det siste året, og kommer fra stillingen som nyhetsredaktør i samme avis.

– Jeg er veldig motivert for å lede Rana No videre på permanent basis. Det siste året har vist at vi har et stort potensial, og jeg er stolt over den veksten vi har skapt i etablerte abonnementer og den gode kulturen vi har bygget internt, sier påtroppende ansvarlig redaktør Karina Solheim.
Solheim har en bred og variert mediebakgrunn, blant annet som journalist og frontredigerer i Rana Blad. Hun har også erfaring fra nasjonale medier, samt internasjonalt mediearbeid i Australia. Nå ser hun frem til å fortsette det strategiske arbeidet.
– Sammen med den dyktige gjengen i redaksjonen gleder jeg meg til å sette tydeligere dagsorden, og befeste Rana No sin posisjon som en uredd og moderne lokalavis i regionen, slår Solheim fast.
I løpet av det siste året har Solheim ledet selskapet gjennom en periode preget av abonnementsvekst og solid forbedring i de økonomiske resultatene. Styreleder Ole Morten Ona Ringdal er svært tilfreds med at Solheim nå tar over ledelsen permanent.
– Karina har styrt avisen på en god måte gjennom konstitueringsperioden. Hun kombinerer forretningsforståelse og strategisk profil med en evne til å bygge laget og gode prestasjoner i et konkurranseutsatt marked, sier styrelederen.
Kontakter
Helene Wille LundKommunikasjonsrådgiverAmedia
Tel:98444821helene.lund@amedia.noOm Amedia
Amedia er et ledende nordisk mediekonsern med en sterk tilstedeværelse i Norge, Danmark og Sverige. Amedia er et upolitisk selskap med dype historiske røtter, eid av Amediastiftelsen. Vi forvalter et unikt geografisk, historisk-politisk og språklig mediemangfold.
Amedias vil sikre et levende demokrati i alle samfunn der vi er representert. Gjennom våre aviser er vi garantisten for faktasjekket, sannhetssøkende og balansert journalistikk.
Våre aviser er til stede i folks liv, bidrar til at de blir sett og hørt, og hjelper dem med å forstå verden de lever i, slik at de kan ta informerte valg. Vi fyller vårt samfunnsoppdrag ved å være og forbli førstevalget for våre lesere og annonsører.
Vårt redaksjonelle nettverk omfatter mer enn 250 avistitler i Norge, Danmark og Sverige, gjennom heleid og deleid virksomhet og gjennom partnerskap.
Amedia er Norges største utgiver av redaktørstyrte medier, og eier 108 avistitler og har 20 partneraviser i Norge. Vi har nesten 1.400 redaksjonelle medarbeidere som løpende holder to millioner lesere oppdatert med nyheter, nytte, debatt og underholdning hver dag.
I Danmark eier Amedia det ledende danske mediekonsernet Berlingske Media som utgir de nasjonale avisene Berlingske, B.T., Weekendavisen og Euroinvestor, og er deleier i JFM med over 50 aviser.
I Sverige er Amedia deleier i Bonnier News Local med 80 aviser.
Følg pressemeldinger fra Amedia
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Amedia på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Amedia
Amedia styrker satsingen på samarbeid og partnerskap: Glenn Veiby ansettes som ny konserndirektør11.8.2026 09:17:03 CEST | Pressemelding
Glenn Veiby (55) er ansatt som konserndirektør for samarbeid og partnerskap i Amedia. Han får et samlet ansvar for konsernets portefølje av tilstøtende og felleskontrollerte virksomheter, samt strategiske partneravtaler.
Nettavisen og NRK leder Arendal-suksess: Nytt format på årets Ungdomspartilederdebatt11.8.2026 07:32:04 CEST | Pressemelding
Onsdag 12. august inviterer Amedia og NRK igjen til Ungdomspartilederdebatten, arrangementet mange omtaler som Arendalsukas mest spennende. Den tradisjonsrike debatten får i år et helt nytt format – og fem av de ni ungdomspartiledere deltar for første gang.
Thomas Tangen blir ny redaktør i Avisa Gaula25.6.2026 09:27:24 CEST | Pressemelding
Thomas Tangen (37) blir ansvarlig redaktør og daglig leder i Avisa Gaula på permanent basis. Han har vært konstituert i rollen siden mars og kommer fra Trondheims-avisa Nidaros.
Kim Riseth blir ny sjefredaktør i Østlands-Posten22.6.2026 11:00:15 CEST | Pressemelding
Kim Riseth (52) blir ny ansvarlig redaktør og daglig leder i Østlands-Posten. Han kommer fra stillingen som publiseringsredaktør i Nationen, og tiltrer ved månedsskiftet september/oktober.
Bjørn Bjørkli konstitueres som redaktør i Hadeland18.6.2026 11:07:01 CEST | Pressemelding
Bjørn Bjørkli (53) tar midlertidig over ansvaret mens ansvarlig redaktør og daglig leder Kristine Bentestuen Ludvigsen (34) går ut i foreldrepermisjon.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom