Ny leder for HR i Telia Norge
22.6.2026 12:00:00 CEST | Telia Norge | Pressemelding
Jannike Grüner blir ny Head of People and Culture i Telia Norge. Hun vil inngå i selskapets ledergruppe.

– Jannike har lang og verdifull erfaring fra flere deler av vår virksomhet, både i Norge, Sverige og Danmark, og hun kjenner selskapet og kulturen vår veldig godt. Jeg er veldig fornøyd med at vi nå får henne tilbake til den norske organisasjonen som Head of People & Culture, sier Bjørn Ivar Moen, administrerende direktør i Telia Norge.
Jannike Grüner har jobbet i Telia-systemet i 24 år, og kommer nå fra stillingen som Strategic program Manager i Telia Company. De siste årene har hun jobbet i Sverige, og før det i Danmark, og hun har hatt ulike roller med ansvar for blant annet kommersielle kanaler, innsikt, kundeservice og HR.
– Etter mange år i utlandet er det veldig hyggelig å komme hjem til den norske delen av Telia, sier Grüner. – Mye er skjedd på de årene jeg har jobbet ute, og Telia Norge er et helt annet selskap nå enn da jeg jobbet her sist. Jeg synes det er veldig hyggelig å treffe igjen tidligere kolleger og samtidig bli kjent med mange nye, og jeg gleder meg til å utvikle organisasjonen videre sammen med dyktige folk som har masse kompetanse og engasjement, sier Grüner.
Jannike Grüner har vært fungerende Head of People and Culture i Telia Norge siden april, og er nå ansatt i stillingen.
Nøkkelord
Kontakter
Henning LundeKommunikasjonsdirektørTelia Norge AS
Tel:+47 465 00 000henning.lunde@telia.noFølg pressemeldinger fra Telia Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Telia Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Telia Norge
Telia yter seniorkundene ekstra service17.6.2026 07:00:00 CEST | Pressemelding
For å møte behovene til seniorene tilbyr Telia gratis hjelp i butikk for alle kunder over 67 år. Målet er en tryggere og enklere hverdag med mobiltelefon og digitale tjenester.
Ny svindeltrend: Unge lokkes til å bli «telekom-muldyr» via sosiale medier12.6.2026 07:00:00 CEST | Pressemelding
Telia advarer mot en økende trend der unge mennesker rekrutteres til å opprette mobilabonnementer for kriminelle, mest sannsynlig via plattformer som TikTok og Snapchat, mot betaling. Disse såkalte «telekom-muldyrene» blir uvitende del av organisert svindel.
Telia bidro med ny teknologi for livsviktig dekning8.6.2026 07:00:00 CEST | Pressemelding
Under øvelsen SAR61°N testet Telia ny teknologi som kan gi mobildekning der det er mangelfull dekning og dermed bidra til å redde liv i krevende redningsaksjoner.
Ny leder for IT i Telia Norge3.6.2026 12:00:00 CEST | Pressemelding
Jon Espen Nergård blir ny CIO i Telia Norge og vil inngå i selskapets ledergruppe.
Telia har lukket spoofing-hull i mobilnettet28.5.2026 13:00:00 CEST | Pressemelding
Telia har identifisert og lukket en svakhet i mobilnettet som med de riktige tekniske forutsetningene gjorde det mulig å «spoofe» andres telefonnumre. Selskapet har ingen indikasjoner på at dette har blitt utnyttet av kriminelle aktører.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom