Statens vegvesen

Viktig vedlikehold av E6 Skogn-Ronglan fra søndag kveld

4.6.2026 11:03:41 CEST | Statens vegvesen | Pressemelding

Del

Fra førstkommende søndag til fredag 12. juni blir det utført nødvendig vedlikeholdsarbeid på E6 mellom Skogn og Ronglan. Arbeidet utføres på kveld og natt.

På E6 mellom Skogn og Ronglan skal Statens vegvesen utbedre rekkverk og midtdelere, samt utføre bruvedlikehold og renhold. Arbeidet starter førstkommende søndag og blir utført på kveld og natt.
På E6 mellom Skogn og Ronglan skal Statens vegvesen utbedre rekkverk og midtdelere, samt utføre bruvedlikehold og renhold. Arbeidet starter førstkommende søndag og blir utført på kveld og natt. Foto: Statens vegvesen.

Statens vegvesen planlegger nødvendig vedlikeholdsarbeid kommende uke.

– Arbeidet innebærer utbedring av rekkverk og midtdeler, det skal utføres bruvedlikehold, samt renhold, forteller Marius Viken, byggeleder i Statens vegvesen.

Arbeidet blir utført på kveld og natt når det er minst trafikk på vegene.

– Vi utfører arbeidet fra kl. 22.00 og frem til kl. 06.00 fra søndag kveld 7. juni og frem til fredag 12. juni kl. 06.00. E6 vil dermed være åpen som normalt på dagtid, sier Viken.

Mens E6 er stengt blir det skiltet omkjøring via fv. 6854 som er den gamle E6 mellom Skogn og Ronglan. Nødetater under utrykning kan passere etter avklaring med trafikkvakter.

– Vi har denne gangen samlet forskjellig vedlikeholdsarbeid som blir utført samtidig. Dette for å unngå å stenge E6 mer enn vi må.

Byggelederen oppfordrer alle trafikanter til å være oppmerksomme og følge skiltingen og anvisningene fra trafikkdirigenter.

– Kjør forsiktig og følg skiltingen. Det første kvelden og natta vil vi ha ekstra personell til stede for å sikre at trafikken av og på E6 flyter greit, og at trafikkreguleringen på omkjøringsvegen går som planlagt, sier Marius Viken i Statens vegvesen.

Nøkkelord

Kontakter

Pressevakt Drift og vedlikehold

* Drift, vedlikehold og forvaltning av riksvegnettet * Brøyting/strøing/salting * Asfalt * Rekkverk * Bruer * Tunneler * Fjelloverganger * Rasteplasser * Inspeksjoner * Ferje

Tel:479 05 472pressedv@vegvesen.no

Bilder

På E6 mellom Skogn og Ronglan skal Statens vegvesen utbedre rekkverk og midtdelere, samt utføre bruvedlikehold og renhold. Arbeidet starter førstkommende søndag og blir utført på kveld og natt.
På E6 mellom Skogn og Ronglan skal Statens vegvesen utbedre rekkverk og midtdelere, samt utføre bruvedlikehold og renhold. Arbeidet starter førstkommende søndag og blir utført på kveld og natt.
Foto: Statens vegvesen.
Last ned bilde

Om Statens vegvesen

Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.

World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye