Skøytesportene finner sammen i Innlandet.
1.6.2026 08:46:04 CEST | Norges Skøyteforbund | Pressemelding
Med et historisk vedtak besluttet de tradisjonsrike skøytekretsene Hedmark og Oppland og forene sine krefter ved å etablere Innlandet skøytekrets.

De to kretsene satte sine ordinære ting parallelt på Stange for deretter å samles i et konstituerende kretsting hvor èn sak var på agendaen; sammenslåing og etablering av Innlandet skøytekrets.
Skøytekretsen er organisasjonsleddet i Norges skøyteforbund som ivaretar kunstløp, hurtigløp, kortbane og Roller derby i klubbene i Innlandet.
Vedtakene innebærer nytt lovverk, valg av interimsstyret og forhåpentligvis et godt grunnlag for det viktige arbeidet som skal gjøres de kommende årene. Blant annet betyr dette en enda tydeligere satsning på Vikingskipet som nasjonalt tyngdepunkt for hurtigløp.
Vi som har stått bak initiativet ser frem til en forsterket interesse og et sterkt engasjement for felles innsats. Vår ledesnor har vært – sammen er vi sterke, og håpet er at sammenslåingen skal komme alle skøyteidrettene til gode. Det er plass til flere utøvere og verdensmestere i Innlandet sier Trond Eichler og Mona Ripsrud hhv avtroppende ledere for Oppland og Hedmark skøytekrets.
De avslutter med å ønske nyvalgt styre lykke til med arbeidet.
Innlandet skøytekrets består av følgende klubber:
Hamar il Skøyter, Kongsvinger skøyteklubb, Stange sportsklubb Skøyter, Brumunddal skøyter, Tynset IF skøyter, Kongsvinger kunstløp, Hamar il Kunstløp, Nord Odal il, Storhamar kunstløp, Sør- Fron il, Skreia skøyteklubb Toten, Gjøvik kunstløp, Lillehammer kunstløp, Gjøvik skøyter.
Nøkkelord
Kontakter
Jarle BlindheimNorges Skøyteforbund
Tel:97563038jarle.blindheim@nif.idrett.noFølg pressemeldinger fra Norges Skøyteforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Skøyteforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Skøyteforbund
Nytt trenerteam og samlet landslagsmodell for forbundslaget i hurtigløp skøyter22.4.2026 10:00:00 CEST | Pressemelding
Norges Skøyteforbund har signert et nytt trenerteam for landslaget i hurtigløp og etablerer samtidig en justert forbundslagsmodell. Endringen innebærer at sprint- og allroundmiljøene samles tettere i ett felles landslag.
Norges Skøyteforbund forlenger samarbeidet med Bjarne Rykkje9.3.2026 19:07:38 CET | Pressemelding
Norges Skøyteforbund (NSF) er svært glade for å kunngjøre at Bjarne Rykkje har signert en ny fireårskontrakt. Rykkje får rollen som landslagssjef for hele forbundslaget og blir dermed svært sentral i utviklingen av norsk skøytesport frem mot OL i Frankrike i 2030.
Jeremy Wotherspoon takker for seg etter ti år i Skøyteforbundet3.3.2026 21:50:45 CET | Pressemelding
Norges Skøyteforbund (NSF) gratulerer Jeremy Wotherspoon med ny stilling som National Program NextGen Coach – Long Track i det canadiske skøyteforbundet. Dette innebærer at samarbeidet mellom Wotherspoon og NSF avsluttes 31. mars, etter ti svært innholdsrike år.
Mia Risa Gomez leder an når Sonja Henie Trophy samler toppnavn fra 22 nasjoner3.3.2026 20:58:13 CET | Pressemelding
Sonja Henie Trophy er tilbake i Oslo! Fra 5. til 8. mars 2026 samles noen av verdens beste kunstløpere til ISU-stevne. Stevnet, som hyller den legendariske kunstløperen og filmstjernen Sonja Henie, tiltrekker seg deltakere i verdenseliten.
Norske medaljesjanser under EM på skøyter i Polen9.1.2026 09:32:13 CET | Pressemelding
Fredag går startskuddet for EM enkeltdistanser, der Norge stiller med en slagkraftig tropp og gode medaljemuligheter. Flere av våre beste løpere er på plass, mens Sander Eitrem står over for å spisse formen mot OL. Mesterskapet sendes direkte på V Sport 2 og Viaplay gjennom hele helgen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom