Forlenger toppidrettsjefens åremål med to år

21.5.2026 15:56:13 CEST | Norges idrettsforbund | Pressemelding

Del

Tore Øvrebø sitt åremål som Toppidrettssjef forlenges i to år. Det betyr at hans åremål forlenges frem til 30 september 2028.

Toppidretssjef Tore Øvrebø
Toppidretssjef Tore Øvrebø Norges idrettsforbund

– Beslutningen er basert på en totalvurdering. Norge har de siste årene levert fantastiske resultater og har over tid inntatt posisjonen som en av verdens ledende idrettsnasjoner. Våre norske utøvere leverte også tidenes beste prestasjoner i OL og Paralympics i Milano/Cortina NIF. Samtidig er Olympiatoppen inne i en kritisk fase de neste to årene med tanke på realisering av et nytt toppidrettssenter. Her vil toppidrettssjefens engasjement og kompetanse spille en svært riktig rolle i det videre arbeidet, sier generalsekretær Kjell Bjarne Helland i Norges idrettsforbund og legger til:  

– Realiseringen av et nytt toppidrettssenter har høy prioritet for NIF og de neste to årene vil være avgjørende for om vi får realisert prosjektet.  

Når åremålet går ut ultimo september 2028, vil stillingen som toppidrettssjef bli utlyst. 

Nøkkelord

Kontakter

Følg pressemeldinger fra Norges idrettsforbund

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges idrettsforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Norges idrettsforbund

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye