Forhandlingene på Grossistoverenskomsten strandet
8.5.2026 16:14:39 CEST | Fellesforbundet | Pressemelding
Fredag 8. mai kl. 1600 ble det brudd i forhandlingene mellom Fellesforbundet og Virke på Grossistoverenskomsten.

Torsdag morgen startet forhandlingene med Virke. Men allerede fredag ettermiddag ble det klart at partene ikke kom i mål på egen kjøl.
Stor avstand
- Vi hadde et håp om at vi kanskje skulle lykkes å komme til enighet, men avstanden mellom oss og Virke er for stor. De har ikke kommet oss i møte på noen av de viktigste kravene.
- Vår delegasjon er svært skuffet. Nå må vi be Riskmekleren om hjelp, forteller delegasjonsleder i Fellesforbundet Joachim Espe.
Økt kjøpekraft, full lønn under sykdom og foreldre- og pleiepenger var hovedkravene til forhandlingsdelegasjonen på vegne av medlemmene.
Dato for mekling er ikke satt.
Holder vareflyten i gang
Grossistavtalen omfatter hele 4 396 medlemmer innen lager, varedistribusjon, transportbedrifter. De holder vareflyten i gang over hele landet.
Kontakter
Willy BergsnovPressekontakt
Tel:45250048Tel:45250048willy.bergsnov@fellesforbundet.noLenker
Følg pressemeldinger fra Fellesforbundet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Fellesforbundet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Fellesforbundet
Fellesforbundet tar ut nyinnmeldte medlemmer i streik fra 9. mai6.5.2026 21:57:48 CEST | Pressemelding
Fellesforbundet iverksetter et nytt streikeuttak der 40 nyinnmeldte medlemmer i sju bedrifter tas ut i streik fra lørdag morgen.
Fellesforbundet varsler ny opptrapping av streiken6.5.2026 14:31:25 CEST | Pressemelding
Det er stor streikevilje hos Fellesforbundets medlemmer. Mandag 11. mai blir 294 medlemmer i 36 bedrifter tatt ut i streik.
Brudd i forhandlingene mellom Fellesforbundet og NHO Luftfart6.5.2026 09:31:21 CEST | Pressemelding
Det ble i natt brudd mellom NHO Luftfart og Fellesforbundet i forhandlingene om revisjon av Flyoverenskomsten. Partene har sittet sammen i to dager uten å komme til enighet.
NHO nekter 286 nyinnmeldte medlemmer i hotell- og restaurantnæringen å delta i streiken4.5.2026 17:19:32 CEST | Pressemelding
NHO har i dag bestridt streikeuttaket på 286 nyinnmeldte medlemmer og stevnet LO for arbeidsretten. NHO hevder at streikeuttaket er ulovlig, og mener at streikevarselet sendt 14 dager før uttaket skulle vist antall nye medlemmer pr. bedrift.
Fellesforbundet trapper ytterligere opp streiken i hotell- og restaurantnæringen4.5.2026 14:14:41 CEST | Pressemelding
Fellesforbundet varsler femte streikeuttak i hotell- og restaurantnæringen. Opptrappingen omfatter 326 medlemmer i 132 bedrifter.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom