Telia Norge

OneCall igjen best i Norge – topper Norsk Kundebarometer for mobilabonnement

6.5.2026 13:00:00 CEST | Telia Norge | Pressemelding

Del

OneCall har nok en gang de mest fornøyde mobilkundene i Norge. I årets Norsk Kundebarometer går selskapet til topps i kategorien mobilabonnement for tredje år på rad.

OneCall oppnår en kundetilfredshet på 80,5 poeng og en lojalitet på 83,0.

– Dette er vi skikkelig stolte av! Å være best i bransjen år etter år er ikke tilfeldig. Det er resultatet av et sterkt lag som setter kundene først i alt vi gjør. Vi skal fortsette å utfordre bransjen og oss selv, og vi har ingen planer om å lene oss tilbake. Nå skal vi bli enda bedre, sier Theodor Felix, leder for OneCall.

Måler hva kundene faktisk mener
Norsk Kundebarometer er et forskningsprosjekt ved Handelshøyskolen BI som hvert år måler kundetilfredshet og lojalitet blant norske forbrukere.

Undersøkelsen omfatter over 160 virksomheter på tvers av 36 ulike bransjer og bygger på svar fra flere tusen norske forbrukere.

Resultatene presenteres på en skala fra 0 til 100. Virksomheter som oppnår over 80 poeng betegnes som å ha svært høy kundetilfredshet, og får fem stjerner i målingen.

– Fem stjerner er et tydelig tegn på at vi leverer det kundene forventer, og litt til. Det motiverer oss til å fortsette å begeistre kundene våre, sier Felix.

Sterke resultater over tid
OneCall har levert sterke resultater i Norsk Kundebarometer over flere år og har vunnet mobilkategorien gjentatte ganger.

– Kundene skal få det de forventer, uten overraskelser og til en god pris. Når vi lykkes med det over tid, gjenspeiles det også i slike målinger, sier Felix.

Om OneCall
OneCall ble startet i 2004 og utfordret telebransjen med lave priser. Selskapets hovedmål har alltid vært å gjøre mobiltelefoni enklere og billigere, for folk flest. OneCall er en del av Telia Norge.

Bilder

Vi er Telia – Norges største utfordrer

Telia Norge er et ledende teknologiselskap som bygger samfunnskritisk infrastruktur og leverer innovative produkter og tjenester innen TV, internett og mobil. Vi er Norges største utfordrer og våre om lag 1400 dyktige medarbeidere jobber hver dag for å utfordre hvordan ting kan gjøres bedre for å forenkle hverdagen til bedrifter, for samfunnet og for menneskene som bor her. Gjennom våre produkter og tjenester utgjør vi navet i det digitale økosystemet i Norge, og vi gir våre kunder tilgang til det som er viktig for dem, på deres vilkår, gjennom hele døgnet – året rundt. Telia Norge er en del av Nordens største telekomselskap, Telia Company. Vi har merkevarene Telia, OneCall, Mycall og Phonero.

Følg pressemeldinger fra Telia Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Telia Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Telia Norge

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye