POWER med milliardvekst i Norge
29.4.2026 14:01:41 CEST | Power | Pressemelding
Elektronikkjeden POWER Norge fortsetter oppturen og omsatte for 8,4 milliarder kroner i 2025, en økning på over én milliard kroner fra året før. Kjeden vokser 13 kvartaler på rad i Norge.

– Det mest gledelige er at dette er ekte kundevekst i våre egne kanaler, og ikke en kjøpt vekst. Vi bygger videre på rekordene fra i fjor, og nå vokser vi med en milliard, sier Anders Nilsen, administrerende direktør i POWER Norge.
Driftsinntektene økte fra 7,3 milliarder til 8,4 milliarder kroner i 2025. Årsresultatet før skatt økte fra 144 millioner til 167 millioner kroner i 2025. Resultatet ble forbedret med 15 prosent sammenlignet med 2024.
Mer fornøyde kunder
Veksten gjenspeiles ikke bare i regnskapet. Kundetilfredsheten styrket seg gjennom året, med forbedrede resultater i åpne vurderinger som Google, Prisjakt og Trustpilot.
– At kundene velger oss stadig oftere og er mer tilfredse enn noensinne, er den beste bekreftelsen på at vi er på rett vei, sier Nilsen.
Kundeklubben MyPOWER ble kåret til bransjens beste lojalitetsprogram i Lojalitetsbarometeret 2025. Totalt 175 millioner kroner ble utbetalt i bonus til 1,8 millioner kunder gjennom MyPOWER, der medlemmene tjener bonus på alle kjøp.
Veksten fortsetter
Selskapet investerte 33 millioner kroner i oppgradering og etablering av nye varehus i Norge det siste året. To sentrale varehus åpnet på Majorstuen og Grünerløkka i Oslo, og nye forhandlereide varehus åpnet i Rjukan, Kirkenes, Sandnes og Egersund.
– Det er ingen grunn til å lene seg tilbake. Konseptet vårt fungerer og markedet er mer positivt. Vi satser knallhardt på å tilby forbrukerne de rette varene, med god logistikk og verdifull datainnsikt, sier Nilsen.
| POWER Norge AS | 2025 | 2024 | 2023 |
| Omsetning | 8.350 MNOK | 7.308 MNOK | 6.904 MNOK |
| Resultat før skatt | 167 MNOK | 144 MNOK | 62 MNOK |
Kontakter
Silje EnsrudNordisk PR- og kommunikasjonssjef
Jeg svarer på spørsmål fra media. Kunder kan kontakte kundeservice.
Bilder


Om oss
POWER er hele Nordens elektrogigant som utfordrer markedet med prisrobot og oppdaterte nettpriser i butikk. POWER-suksessen startet i Danmark i 2015. Senere åpnet vi i Finland og Sverige, og i mai 2017 kom POWER til Norge.
I POWER ønsker vi alltid å ligge ett steg foran, fordi vi vet at smarte, effektive løsninger holder prisene lave, samtidig som det gir den beste handleopplevelsen for kundene.
POWER Norge er et selskap eid av POWER International. POWER International eies av AWILHELMSEN AS og Dolphin Invest AS ved Øivind Tidemandsen. Det norskeide konsernet driver også POWER i Danmark, Finland og Sverige.
Følg pressemeldinger fra Power
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Power på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Power
Elektrisk åpning: Solgte for 3,2 mill. på to timer7.5.2026 10:03:00 CEST | Pressemelding
POWER åpnet dørene til et nyoppusset varehus på Lørenskog klokken 06, og allerede etter 120 minutter hadde salget passert 3,2 millioner kroner.
POWER starter med kvikklevering via Wolt5.5.2026 07:00:00 CEST | Pressemelding
Elektronikkjeden POWER inngår samarbeid med Wolt og lanserer kvikklevering av småelektronikk. Med tjenesten kan kundene få produktene levert hjem på under en time.
Nå starter vårrengjøringen – og damp danker ut skrubbingen27.3.2026 07:07:57 CET | Pressemelding
Et sikkert vårtegn er at rengjøringsprodukter flyr ut av butikkene når hjemmet skal klargjøres for en ny sesong. Damp-vaskere gjør et byks på salgslistene hos POWER.
Fra 22 til 52 millioner: Glenn er landets beste18.3.2026 20:29:05 CET | Pressemelding
Glenn Bekkerud og POWER Årnes vant prisen som Årets franchisetaker, på tvers av alle kjeder i landet.
Rigger seg for OL på kontoret: Salget av nettbrett skyter i været6.2.2026 08:25:45 CET | Pressemelding
Med OL-sendinger midt i arbeidsdagen, forbereder mange nordmenn seg på å følge med fra kontorstolen. POWER melder om en markant økning i salget av nettbrett. Trenden viser at mange planlegger for en diskré «ekstra skjerm» på pulten.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom