Erik Taraldsen blir ny direktør for destinasjonsutvikling i Thon Hotels
29.4.2026 13:30:00 CEST | Thon Hotels | Pressemelding
Erik Taraldsen tiltrer 1. mai en nyopprettet stilling som direktør for destinasjonsutvikling i Thon Hotels. I rollen får han ansvar for å arbeide med destinasjons- og konseptutvikling ved både nye og eksisterende hoteller i kjeden.
Taraldsen kommer fra stillingen som hotelldirektør ved Thon Hotel Lofoten og Thon Hotel Svolvær, hvor han har vært siden 2007. Han har spilt en sentral rolle i utviklingen av hotellene og i samarbeidet med reiselivsnæringen i regionen, blant annet gjennom engasjement i Nordnorks reiseliv, NHO Reiseliv og Visit Lofoten.
– Erik har vært med å åpne og drifte begge våre hoteller i Svolvær. Med sterk lokal tilstedeværelse og høy gjennomføringsevne har han bidratt til å gjøre hotellene til viktige produkter i norsk reiseliv. Hans erfaring med destinasjonsutvikling gjør at vi er trygge på at han er rett person til å videreutvikle konseptene og nye satsinger i Thon Hotels, sier konserndirektør Morten Thorvaldsen i Thon Hotels.

Ken-Rudi Johansen overtar stillingen som hotelldirektør ved Thon Hotel Lofoten og Thon Hotel Svolvær. Johansen har vært hotellsjef og assisterende hotelldirektør ved hotellene siden 2020, og har vært en av nøkkelpersonene i utviklingen av virksomheten i Lofoten.
– Jeg er glad for at Ken-Rudi tar over ansvaret for våre hoteller i Lofoten. Han kjenner både hotellene og markedet godt, og vil sikre god kontinuitet og videreføring av kvaliteten på våre hoteller i Svolvær, sier Thorvaldsen.
Erik Taraldsen og Ken-Rudi Johansen har sammen med resten av teamet i Lofoten mottatt flere bransjeutmerkelser, blant annet HSMAI Norway Sustainability Award, nordnorsk markedsføringspris og flere priser for beste hotellfrokost ved Thon Hotel Lofoten.
Kontakter
Morten ThorvaldsenKonserndirektør, Thon Hotels
Tel:+47 926 97 705morten.thorvaldsen@thon.noErik TaraldsenDirektør for destinasjonsutvikling i Thon Hotels (fom. 1. mai)
Tel:+47 90 77 07 09erik.taraldsen@thon.noKen-Rudi JohansenHotelldirektør Thon Hotel Lofoten og Thon Hotel Svolvær (fom. 1. mai)
Tel:+47 451 98 654ken-rudi.johansen@thon.noBilder


Om oss
Thon Hotels er en av Norges største hotellkjeder, og består av over 90 hoteller i Norge og utlandet. Hotellkjeden er eid av Olav Thon Stiftelsen, som gir deler av overskuddet til samfunnsnyttige formål.
Følg pressemeldinger fra Thon Hotels
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Thon Hotels på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Thon Hotels
Thon Hotels-ansatt vant NM i reiselivsfag17.2.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
Melissa Kamvong fra Thon Hotel Opera er kåret til Norges beste lærling i reiselivsfaget. Med seieren i NM i reiselivsfag for lærlinger 2026 vinner Thon Hotels prisen for andre år på rad og styrker sin posisjon som en ledende lærebedrift i hotell- og reiselivsnæringen.
Norges største konferansehotell åpner på Gardermoen6.10.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Når Thon Hotel Oslo Airport åpner 7. oktober kan opptil 10 000 mennesker samles i et toppmoderne event- og konferansehotell.
Thon Partner Hotel Notodden nyåpner i mars21.3.2025 14:33:55 CET | Pressemelding
Thon Partner Hotel Notodden ligger sentralt ved Torvet i Notodden og driftes av Norlandia Hotel Group i samarbeid med Thon Hotels. Etter en omfattende oppussing fremstår hotellet nå med nye fellesarealer, ny frokostsal og en åpnere planløsning.
Jessica Norgren blir hotelldirektör för Thon Hotel Vasa i Stockholm31.1.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Thon Hotels stärker sin närvaro i Stockholm ytterligare genom att anställa Jessica Norgren som hotelldirektör för det nya Thon Hotel Vasa. Den nya direktören kommer att leda hotellets planeringsfas, och sedan, när hotellet öppnat, ansvara för verksamheten.
Jessica Norgren blir hotelldirektør ved Thon Hotel Vasa i Stockholm31.1.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Thon Hotels styrker sin tilstedeværelse i Stockholm ytterligere med ansettelsen av Jessica Norgren som hotelldirektør ved det nye Thon Hotel Vasa. Den nye direktøren vil lede hotellets planleggingsfase, og deretter ha ansvar for virksomheten når hotellet har åpnet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom