Ulvebundet – Fantastisk forlags første utgivelse!
28.4.2026 08:25:00 CEST | Bonnier Norsk Forlag | Pressemelding
Endelig er Fantastisk forlag lanseringsklar med sin første bok. Nemlig Ulvebundet, skrevet av Sable Sorensen og oversatt til norsk av Line Almhjell. Ulvebundet, eller Dire Bound på engelsk, er romantasy-fenomenet som har tatt BookTok med storm og blitt en internasjonal bestselger!

Sable Sorensen er pseudonymet til Eliza Phillips og Annie Paige-Stone. De to er gode venner og fantasyentusiaster som vokste opp med bøker om hekser, magiske skapninger og storslåtte kjærlighetshistorier.
Kvinnelig raseri
De har selv omtalt triologien som en fortelling om kvinnelig raseri. Men med et klart mål om å være underholdende å lese. Og mange har lest! Fankulturen til Ulvebundet er enorm på BookTook der leserne gir boken 3 chillier av 5 mulige.
– Nettopp på grunn av den ganske uvanlige kvinnelige hovedpersonen i boken, er Ulvebundet en perfekt første-bok-ut for oss. Vi gleder oss villt å dele den med leserne, sier redaktør Tonje Tornes.
Brutale digerulver
Ulvebundet handler om Meryn Cooper som aldri har drømt om å bli en av de bundne, kongens elitesoldater som knytter mentale bånd til enorme, brutale digerulver. Hun har akseptert livet sitt i fattigdom, i skyggen av slottet. Men når lillesøsteren hennes, Saela, blir kidnappet og ført over grensen av de udødelige monstrene som landet hennes har kjempet mot i århundrer, rakner alt.
Søsterkjærlighet
Fast bestemt på å komme seg til fronten og redde søsteren verver Meryn seg til hæren, bare for å oppdage at årets opptaksprøver tvinger alle soldater til å risikere livet og forsøke å binde seg til en digerulv. Mot sin vilje kastes hun inn i de dødelige konkurransene og en nådeløs opplæring på slottet. Og hennes farlig attraktive instruktør, Stark Therion, er knapt mindre truende enn ulvene selv. Alt er en konkurranse. Alle er hennes fiender. Bortsett fra – kanskje – prinsen, hvis interesse for Meryn gjør henne til et enda større mål …
Ulvebundet lanseres hos fantasy-bokhandleren Bookdragens i Lillestrøm på torsdag 30 april. Og det er kun trykket 1000 eks av den der bokkblokken er vakkert sprayet med mønstre.
Nøkkelord
Kontakter
André M. NilsenRedaksjonssjef i Bastion
Tel:+47 92 60 79 44andre.nilsen@bonnierforlag.noTonje TornesRedaktør i TNTTNT
Tel:92869374tonje.tornes@bonnierforlag.noBilder



Lenker
Bonnier Norsk Forlag
Forlaget ble etablert i 2017 som Strawberry Publishing og i 2021 tok det svenske forlagskonsernet Bonnier Books over eierskapet. Bonnier Norsk Forlag er i dag Norges tredje største allmennforlag. Under hovedforlaget har vi i dag fem imprinter - TNT, Bastion, Blank, Avtrykk og Fantastisk.
Vår visjon er å gjøre Norge rikere på kultur og kunnskap. Vi skal bidra til at samfunnet blir mer åpent, inkluderende, interessant og velinformert.
Dette gjør vi ved å formidle historier og ideer som underholder, inspirerer og skaper dypere forståelse. Vi skal være en kanal for nye stemmer, en drivkraft for økt leselyst og bidra til å forvalte og fornye det norske språket.

Følg pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Bonnier Norsk Forlag på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Odin Helgheim er klar med tredje bok i Drageviking-serien11.8.2026 08:30:00 CEST | Pressemelding
Tidligere i år ble det kjent at Penguin Random House, verdens største forlag, hadde kjøpt rettighetene til norske Odin Helgheims bokserie Drageviking. Nå er tredje bok i serien ute her i Norge.
Sterk fortelling om fedre og sønner10.8.2026 08:47:20 CEST | Pressemelding
Annie Ernaux omtaler Anthony Passeron som «storslått». Nå er han endelig klar med sin andre roman i norsk oversettelse, Jacky.
Ny strikkemetode gir hunder bedre bevegelsesfrihet7.8.2026 13:30:37 CEST | Pressemelding
Da chihuahuaen Zita fikk gnagsår av vanlige hundegensere, begynte Elin Takvam å utvikle sine egne. Resultatet er en ny raglanmetode som gir bedre passform og bevegelsesfrihet. Nå kommer oppskriftene i bokform.
Ny sjakk-serie fra Torstein Bae og Silje Bjerke6.8.2026 08:11:31 CEST | Pressemelding
Sjakk-kommentator Torstein Bae og kvinnelig internasjonal mester Silje Bjerke starter ny sjakkserie på TNT-forlag.
Herlig feelgood fra Stavanger!4.8.2026 08:37:49 CEST | Pressemelding
Det var bestemorens gamle klassebilde som ga Linda Eloise Pedersen en knakende, god idé. Ti år senere er endelig Hjertemønster her!
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom