Jeanette Brubakken fast ansatt i Kragerø Blad Vestmar
17.4.2026 12:08:06 CEST | Amedia | Pressemelding
Jeanette Brubakken (33) er fast ansatt som ansvarlig redaktør og daglig leder i avisa Kragerø Blad Vestmar. Hun har vært konstituert i stillingen siden august 2024, og tiltrer nå permanent.

Jeanette Brubakken (33) er fast ansatt som ansvarlig redaktør og daglig leder i avisa Kragerø Blad Vestmar. Hun har vært konstituert i stillingen siden august 2024, og tiltrer nå permanent.
– Det er kjempestas å få jobben permanent, og jeg takker for tilliten. Vi er en god gjeng her som jeg gleder meg til å jobbe videre sammen med. KV har en viktig posisjon i lokalsamfunnet, og i årene framover skal vi jobbe hardt for å bli enda mer relevante og å komme enda tettere på. Vi skal heie på kragerøsamfunnet og løfte fram de positive sakene. Samtidig er det vår oppgave å ha et skarpt blikk på det som ikke er så bra, og sette lys på konsekvensene for lokalbefolkningen, sier hun.
Brubakken har vært ansatt i avisa i sju år, først som journalist og senere som nyhetsleder. Hun ble konstituert som ansvarlig redaktør og daglig leder i august 2024 og har fungert i stillingen fram til nå.
– Jeg har lært utrolig mye i løpet av årene jeg har jobbet i KV, og jeg har fått god opplæring av avtroppende ansvarlig redaktør. Det er jeg veldig glad for. Framover skal vi i redaksjonen finne ut av hvordan vi kan lage en så god lokalavis som overhodet mulig i framtida. I vår bransje skjer det ting hele tida, så vi må hele tida fornye oss og endre måten vi jobber på. Med den gode og varierte gjengen vi er her i redaksjonen i dag, så har jeg tro på at vi skal få det til, sier Jeanette Brubakken.
– Jeanette har gått gradene i avisa, fra fast ansatt journalist til nyhetsleder til hun nå overtar lederjobben permanent. Hun har blitt en erfaren journalist og leder med et sterkt engasjement for Kragerø. I tillegg til solid og relevant utdanning, har hun lang fartstid i avisa og kjenner lokalsamfunnet godt, sier styreleder Øyvind Bladt Hagen i Kragerø Blad Vestmar.
Kontakter
Jeanette Brubakken, ansvarlig redaktør og daglig leder i Kragerø Blad Vestmar
Telefon: 922 29 770 Epost: jeanette.brubakken@amedia.no
Øyvind Bladt Hagen, styreleder i Kragerø Blad Vestmar
Telefon: 951 93 900 Epost: oyvind.bladt.hagen@amedia.no
Om Amedia
Amedia er et ledende nordisk mediekonsern med en sterk tilstedeværelse i Norge, Danmark og Sverige. Amedia er et upolitisk selskap med dype historiske røtter, eid av Amediastiftelsen. Vi forvalter et unikt geografisk, historisk-politisk og språklig mediemangfold.
Amedias vil sikre et levende demokrati i alle samfunn der vi er representert. Gjennom våre aviser er vi garantisten for faktasjekket, sannhetssøkende og balansert journalistikk.
Våre aviser er til stede i folks liv, bidrar til at de blir sett og hørt, og hjelper dem med å forstå verden de lever i, slik at de kan ta informerte valg. Vi fyller vårt samfunnsoppdrag ved å være og forbli førstevalget for våre lesere og annonsører.
Vårt redaksjonelle nettverk omfatter mer enn 250 avistitler i Norge, Danmark og Sverige, gjennom heleid og deleid virksomhet og gjennom partnerskap.
Amedia er Norges største utgiver av redaktørstyrte medier, og eier 108 avistitler og har 20 partneraviser i Norge. Vi har nesten 1.400 redaksjonelle medarbeidere som løpende holder to millioner lesere oppdatert med nyheter, nytte, debatt og underholdning hver dag.
I Danmark eier Amedia det ledende danske mediekonsernet Berlingske Media som utgir de nasjonale avisene Berlingske, B.T., Weekendavisen og Euroinvestor, og er deleier i JFM med over 50 aviser.
I Sverige er Amedia deleier i Bonnier News Local med 80 aviser.
Følg pressemeldinger fra Amedia
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Amedia på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Amedia
Skjalg Fjellheim til Nettavisen10.4.2026 13:03:24 CEST | Pressemelding
Til redaksjonen: Denne pressemeldingen sendes ut på vegne av Nettavisen. Skjalg Fjellheim (58) er ansatt i nyopprettet stilling som samfunnsredaktør i Nettavisen. Han er særlig kjent som en meningssterk kommentator med utgangspunkt i nordnorske interesser.
Kraften i fellesskapet: TV 2 og Amedia går sammen for å løfte norsk fotball25.3.2026 12:36:58 CET | Pressemelding
TV 2 og Amedia går sammen om et felles rettighetstilbud for norsk fotball fra 2026 til 2034. Medieselskapene deler strømmeplattform og forener nasjonal rekkevidde med lokal tilstedeværelse for å løfte helheten og verdien for fotballen.
Erik Thime blir ny ansvarlig redaktør og daglig leder i Lyngdals Avis19.3.2026 09:12:52 CET | Pressemelding
Erik Thime er ansatt som ny ansvarlig redaktør og daglig leder i Lyngdals Avis. Han kommer fra tilsvarende stilling i Dalane Tidende.
Amedia topper laget i Nettavisen17.3.2026 10:13:27 CET | Pressemelding
Amedia satser offensivt på Nettavisen. Alexandra Beverfjord blir ny ansvarlig redaktør og daglig leder. Frode Hansen blir sjefredaktør og nestkommanderende. Med dette henter konsernet to av landets mest erfarne medieprofiler til å lede Nettavisen fremover.
Thomas Tangen konstitueres i Gaula9.3.2026 08:39:20 CET | Pressemelding
Thomas Tangen (37) tar over styringen i Avisa Gaula i Melhus frem til en permanent redaktør er på plass. Han kommer fra Nidaros, hvor han har hatt flere roller.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom