Circle K flytter til Stenersgata 1 – Entra starter nytt prosjekt midt i Oslo
15.4.2026 10:02:39 CEST | Entra ASA | Pressemelding
(Oslo, 15. april 2026) Circle K AS har signert en langsiktig leieavtale med Entra i Stenersgata 1, rett ved Oslo S og Jernbanetorget. Avtalen gjør at Entra starter totalrehabilitering av resterende del av eiendommen og åpner for at flere virksomheter kan sikre seg kontorlokaler i et av hovedstadens mest sentrale kontorbygg.

– Etter 12 år som leietaker hos Entra i Schweigaardsgate 16 i Oslo er vi glade for å ha landet en ny avtale for de kommende årene, sier Hans-Olav Høidahl, EVP Commercial Optimization i Circle K.
Den nye avtalen omfatter rundt 3900 kvadratmeter kontorlokaler, med planlagt overtakelse i desember 2027. Varigheten er på ti år. Med inngåelse av den nye leieavtalen, har Circle K tatt hensyn til at kontorets rolle og måten vi samarbeider på er i endring.
– Som mange andre virksomheter står vi overfor betydelige omstillinger. Behovet for samhandling mellom team, høy trivsel og engasjement blant ansatte, samt tilrettelegging for effektive arbeidsplasser, er avgjørende for å skape vekst og videre utvikling, og ikke minst for å være en attraktiv arbeidsgiver. Vi er fornøyde med å ha funnet en løsning som legger godt til rette for nettopp dette gjennom den nye avtalen med Entra i Stenersgata 1. Vi ser frem til å videreføre det gode samarbeidet med Entra, og vi gleder oss til å flytte inn i nye lokaler i desember 2027, sier Høidahl.
Avtalen begeistrer naturlig nok også Entra-sjefen.
– Vi er svært tilfredse med at Circle K velger å videreføre samarbeidet med oss. Når en så etablert og fremtidsrettet aktør flytter hovedkontoret sitt til Stenersgata 1, så er det både en anerkjennelse av vårt samarbeid de siste 12 årene og en bekreftelse på at kvalitetene vi legger opp til i eiendommen blir verdsatt, sier Sonja Horn, administrerende direktør i Entra.
Starter byggetrinn to
Sopra Steria signerte for samtlige arealer som ble rehabilitert i første byggetrinn i Stenersgata 1. Avtalen med Circle K markerer oppstarten av det siste byggetrinnet i prosjektet med totalrehabilitering av resterende del av kontoreiendommen. Planlagt oppstart er i mai 2026 og ferdigstillelse i mai 2028. Etter oppgraderingen vil Stenersgata 1 være et komplett, fullservice kontorbygg, med moderne kontorlokaler, treningsrom, personalrestaurant, kaffebar, møteromssenter, takterrasse, sykkelparkering og gode garderobefasiliteter.
– Med byggetrinn to løfter vi resten av Stenersgata 1 opp på samme nivå som første byggetrinn når det gjelder miljøstandard, fleksibilitet og opplevelsen for dem som skal jobbe her. Vi totalrehabiliterer lokalene og utvikler dem til arbeidsplasser som støtter samarbeid, trivsel og en hybrid arbeidshverdag, sier Entra-sjefen.
Kontorer på Oslos «Times Square»
Stenersgata 1 ligger rett ved Oslo City og Jernbanetorget, med trikk, buss, tog, flytog og t‑bane bare få skritt unna. Beliggenheten gjør det svært enkelt å reise miljøvennlig.
Eiendommen har en dessuten tydelig miljøprofil. Gjennom rehabiliteringen av første byggetrinn er klimagassutslippene knyttet til materialer redusert med 43 prosent sammenlignet med et tilsvarende referansebygg. Bygget har energimerke B, BREEAM-NOR-sertifisering på nivå Excellent og er blant de 15 prosent mest energieffektive byggene i den norske bygningsmassen. Fasaden er delvis dekket av grønne vekster med Nord-Europas høyeste utvendige plantevegg. Taket er utviklet for å fordrøye regnvann og bidrar til mer biologisk mangfold midt i byen. Stenersgata 1 vant i 2025 BREEAM-prisen i kategorien rehabilitering i regi av Grønn Byggallianse, og Oslo kommune har løftet det frem som et foregangsprosjekt for grønne tak og fasader.
– Det er sjelden kontorvolumer av denne størrelsen og kvaliteten blir tilgjengelige midt i Oslo sentrum. Med byggetrinn to får vi mulighet til å invitere flere virksomheter inn, og vi opplever allerede interesse fra selskaper som vil kombinere den sentrale beliggenheten med moderne og bærekraftige lokaler, sier Horn.
Fakta om Stenersgata 1 – byggetrinn 2
- Totalrehabilitering av ca. 16.200 kvm kontorarealer
- Circle K bekreftet som første leietaker: 3900 kvm med overtakelse i desember 2027
- Planlagt byggestart mai 2026 med ferdigstillelse av hele byggetrinnet i mai 2028
- Ambisjon om BREEAM-NOR Excellent og energiklasse B, delvis grønne fasader blågrønne tak
- Fullservicebygg med moderne fellesfasiliteter og umiddelbar nærhet til Jernbanetorget/Oslo S med alt av kollektivtransport
Nøkkelord
Kontakter
Kristian Røise DahlSenior kommunikasjonsrådgiver
Tel:+47 958 41 992krda@entra.noBilder



Om Entra
Entra er et av Norges ledende selskaper innen forvaltning og utvikling av næringseiendommer. Entra eier og drifter over 80 bygg, med et samlet areal på omlag 1,3 millioner kvadratmeter, i Oslo, Sandvika, Drammen og Bergen. Entra har en solid kundeportefølje med en høy andel offentlige leietagere. Selskapets forretningsstrategi er å være kundens førstevalg, levere lønnsom vekst og å være miljøledende i bransjen.
Følg pressemeldinger fra Entra ASA
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Entra ASA på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Entra ASA
Gjensidige signerer med Entra i Galleri Oslo7.7.2026 08:46:37 CEST | Pressemelding
(Oslo, 7. juli 2026) Gjensidige har inngått nye leieavtaler med Entra i Schweigaards gate 6-14, også kjent som Galleri Oslo. Til sammen har Gjensidige valgt å beholde nær 3 000 kvadratmeter kontor tett på Oslo S.
OPAK velger Skøyen som ny base og flytter inn i Drammensveien 1343.7.2026 08:45:29 CEST | Pressemelding
(Oslo, 3. juli 2026) OPAK har inngått leieavtale med Entra om 1600 kvadratmeter kontorlokaler i Drammensveien 134 på Skøyen. Avtalen har en varighet på åtte år, og det er forventet at OPAK flytter inn i løpet av sommeren 2027.
Entra signerer to nye leieavtaler i Verkstedveien 316.6.2026 09:49:25 CEST | Pressemelding
(Oslo, 16. juni 2026) NEMUS Medical Skøyen AS og Tekni Gruppen AS har signert leieavtaler med Entra i Verkstedveien 3 på Skøyen. NEMUS Skøyen leier 430 kvadratmeter, mens Tekni Gruppen leier 300 kvadratmeter. Med de to avtalene er eiendommen nå fullt utleid.
Ability FM flytter til historiske Spinneriet på Bryn15.6.2026 08:45:29 CEST | Pressemelding
(Oslo, 15. juni 2026) Ability FM AS har signert en langsiktig leieavtale med Entra i Brynsengfaret 4 på Bryn i Oslo. Avtalen omfatter rundt 1 000 kvadratmeter, og selskapet flytter inn i byggets andre etasje i fjerde kvartal 2026.
Entra signerer leieavtale med DeepOcean for Verkstedveien 31.6.2026 08:45:32 CEST | Pressemelding
(Oslo, 1. juni 2026) Entra har signert en langsiktig leieavtale med DeepOcean i Verkstedveien 3 på Skøyen. Avtalen omfatter litt over 1 500 kvadratmeter kontorareal sentralt på Skøyen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom