Sterk norsk start i World Cup-finalen
10.4.2026 00:24:53 CEST | Norges Rytterforbund | Pressemelding
Norge er for første gang representert med to ryttere i en World Cup-finale i sprangridning – og både Oda Charlotte Lyngvær og Johan-Sebastian Gulliksen leverte solide runder i åpningsklassen i Fort Worth, Texas.

Det var små marginer opp til topplasseringene – uten rivene kunne begge vært inne i topp ti. Gulliksen med hesten Equine America Harwich VDL ligger som nummer 19, mens Lyngvær er nummer 24 etter første runde med sin hest Carabella vd Neyen Z.
– De har gjort en riktig god jobb begge to. Hestene ser bra ut, og ingenting er avgjort, sier landslagsleder Mikael Kolind.
Begge ekvipasjene viste at de har formen inne og er klare for oppgavene. I neste klasse natt til lørdag er teknikk og presisjon blir avgjørende – noe som passer de norske rytterne godt.
– Gjør de det feilfritt der, er muligheten stor for finaleplass søndag, sier landslagslederen.
Seieren i klassen gikk til amerikanske Kent Farrington/Toulayna.
Nøkkelord
Kontakter
Mikael KolindLandslagsleder
Landslagsleder sprangridning senior
Nina JohnsenSportssjef
Tel:452 32 211nina.johnsen@rytter.noBilder

Lenker
Følg pressemeldinger fra Norges Rytterforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Rytterforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Rytterforbund
Finaledrømmen brast i Texas13.4.2026 01:06:44 CEST | Pressemelding
De norske rytterne fikk en tøff avslutning i Longines FEI Jumping World Cup-finalen i Texas søndag.
Norsk sensasjon i World Cup-finalen11.4.2026 06:53:16 CEST | Pressemelding
Oda Charlotte Lyngvær leverte fredag en av de største prestasjonene i norsk sprangridnings historie med en 4.-plass i andre runde av Longines FEI Jumping World Cup™-finalen i Texas.
Lyngvær sikret norsk finaledrøm1.3.2026 17:50:17 CET | Pressemelding
Oda Charlotte Lyngvær tok en fantastisk andreplass i årets siste kvalifisering i Longines FEI Jumping World Cup™ i Helsinki søndag – og sikret samtidig at Norge for første gang har to ryttere i finalen.
Johan-Sebastian Gulliksen mot World Cup-finale18.1.2026 20:50:40 CET | Pressemelding
Hans far og hans søster har vært der – nå blir det Johan-Sebastians tur. Med fjerdeplass i dagens kvalifisering i Leipzig er Johan-Sebastian Gulliksen så godt som sikret en plass i World Cup-finalen i sprangridning i Texas i april.
Basel-bragd styrker finalehåpet11.1.2026 18:48:13 CET | Pressemelding
Johan-Sebastian Gulliksen leverte nok et toppresultat i Longines FEI Jumping World Cup, da han red inn til tredjeplass i dagens runde i Basel sammen med Equine America Harwich VDL.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom