Norgesmester i bilpleie skal hjelpe deg til topp resultat ved vårpuss av båt
30.3.2026 10:49:11 CEST | Garasjetid | Pressemelding
Helt siden oppstart i 2020 har Garasjetid jobbet for å bli Norgesmestere i bilpleie. Ikke bare med de mest relevante og gjennomtestede produktene, men også for å bli den aller mest brukervennlige nettbutikken.
Nå satser Garasjetid videre og ønsker å gjøre det samme for båtfolket.

Mens Bjørn-Aage Bredal har vært proffen for bilpleie i mange år så har Garasjetid fått med seg profilen Jarle Karlsrud som skal fronte båtpleie.
Tidligere er Jarle kjent for å ha bygget opp selskapet Bedre Inneklima AS og varemerket Arida. Begge kjent for luftavfuktere til båt. Jarle har også tidligere samarbeidet med Garasjetid og har lang og intens interesse for båt. Han har seilt fra Norge til Karibia i en 32 fots Comfortina, har i flere sesonger hatt båt liggende i Karibia, forfatter av to bøker om båt og er synlig på YouTube-kanalen «Sailing Maja».
Nå er altså Jarle profilen som skal hjelpe båtfolket til å få like gode resultater med båtpleie som Bjørn-Aage har sørget for innen bil.
Garasjetid satser på informasjon, opplæring og produkter for båtpleie. Og med båtpleie menes vask, polish, coating, behandling med gelcoat (plast) utvendig og innvendig treverk, gummi, fender og fenderlister. I tillegg til kjemi og vaskemidler tilbys tilhørende utstyr som for eksempel polermaskiner. Garasjetid tilbyr altså ikke båtutstyr, men utstyr for å få den blankeste båten på fjorden med produkter fra for eksempel Menzerna, Rupes, Turisimo og Gloss Factory Marine.
Nøkkelord
Kontakter
Jarle KarlsrudBåtpleie
Tel:004795041135jarle.karlsrud@garasjetid.noBilder
Lenker
Følg pressemeldinger fra Garasjetid
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Garasjetid på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Garasjetid
Fukt kan ødelegge båten din før sommeren starter22.5.2026 08:54:51 CEST | Pressemelding
Pinse, langhelg og varmegrader betyr én ting for norske båtfolk: Sesongen er i gang. Men mens mange gjør klar tauverk, vasker skrog og fyller kjøleskapet, er det én usynlig fiende som allerede kan være i ferd med å spise opp båten innenfra.
Derfor er dette skadelig for bilen din21.5.2026 11:00:11 CEST | Pressemelding
Det ser kanskje bare ut som litt støv på bilen. Et tynt gulgrønt lag som kommer tilbake få timer etter vask.
Klar bil til 17. mai og sommer12.5.2026 10:53:23 CEST | Pressemelding
Våren er endelig her, og med 17. mai, grilling, langhelger og sommerkjøring rett rundt hjørnet er det også på tide å gi bilen litt etterlengtet kjærlighet.
Rekordinteresse før helgens GT Fest: – Dette blir større enn noen gang7.5.2026 14:18:06 CEST | Pressemelding
Garasjetid gjør seg klar for det som kan bli årets store møtested for bilentusiaster på Østlandet. Førstkommende lørdag fylles området utenfor lokalene i Ringdalveien i Larvik med eksos, blankpolerte biler, drifting og tusenvis av besøkende når GT Fest arrangeres for andre gang.
Norsk verktøynyhet: Nå kan du bruke Makita-batteriene dine på nye maskiner30.4.2026 10:12:42 CEST | Pressemelding
Garasjetid lanserer tirsdag 5. mai en ny serie batteridrevet el-verktøy som er mekanisk kompatibel med samme tilkoblingsstandard som Makita. Det gjør at mange kan bruke Makita 18V-batterier direkte – uten å bytte system.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom








