Nå starter vårrengjøringen – og damp danker ut skrubbingen
27.3.2026 07:07:57 CET | Power | Pressemelding
Et sikkert vårtegn er at rengjøringsprodukter flyr ut av butikkene når hjemmet skal klargjøres for en ny sesong. Damp-vaskere gjør et byks på salgslistene hos POWER.

– Vi ser en kraftig økning i etterspørselen etter smarte og effektive rengjøringsprodukter akkurat nå. Spesielt steamere og dampvaskere har virkelig tatt av, sier Danial Bhatti, salgssjef i POWER.
Salget av rengjøringsprodukter har økt med over 600 prosent sammenlignet med samme periode i fjor.
– Vi tok inn store volumer i forkant av sesongen i fjor, men det forsvant på rekordtid. Det sier litt om hvor etterspurt dette har blitt. I år har vi tatt inn store mengder for å møte etterspørselen, og økningen fortsetter, sier salgssjefen.
Fra trend til nye vaner
CleanTok-trenden, der millioner av brukere deler rengjøringstips på TikTok, påvirker hvordan folk rengjør hjemmene sine. Rengjøringen skal være rask, enkel og ta knekken på bakteriene uten for mye kjemikaler.
– Folk vil ha raske resultater, og de vil klare det selv. Produkter som før var en nisje, har blitt allemannseie. Det gjelder særlig dampvask og tekstilrensere, hvor du i praksis får en ny og ren sofa uten å måtte tilkalle eksperter, sier Bhatti.
Steamere gikk viralt allerede i fjor, og etterspørselen fortsetter å øke. Alt fra baderomsfliser til overmadrasser rengjøres på minutter, og sjokket er stort når vannbeholderen med det skitne vannet tømmes.
– Folk virker mer opptatt av bakterier enn tidligere, og da blir damp ekstra attraktivt. Du får effektiv rengjøring uten kjemikalier, samtidig som du faktisk får desinfisert overflater. Det gjør at flere velger slike løsninger nå, sier Bhatti.
Nøkkelord
Kontakter
Silje EnsrudNordisk PR- og kommunikasjonssjef
Jeg svarer på spørsmål fra media. Kunder kan kontakte kundeservice.
Bilder



Om oss
POWER er en norskeid elektrogigant med 5000 kolleger som bringer teknologi inn i hverdagen til folk. Kjeden har rundt 260 varehus med forbrukerelektronikk, hvitevarer og kjøkken. Kjeden åpnet først i Danmark i 2015, med ekspansjon til Finland året etter, videre til Norge i 2017 og til slutt i Sverige i 2023. POWER International eies av norske AWILHELMSEN AS og Dolphin Invest AS.

Følg pressemeldinger fra Power
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Power på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Power
August-sjokk: Nordmenn kjøper varmeovner12.8.2026 12:59:06 CEST | Pressemelding
Det vekslende sommerværet har satt sitt preg på salget hos elektronikkjeden POWER. Panelovner har blitt ettertraktet i en tid hvor sol og bading pleier å stå i kalenderen.
Smidig multitasking er studentenes nye krav10.8.2026 13:14:15 CEST | Pressemelding
Salget av laptop har skutt i været foran årets studiestart, og særlig maskiner som kan jobbe sømløst med flere oppgaver samtidig. Det viser salgstall fra elektronikkjeden POWER.
Nå haster det med mikrobølgeovn3.8.2026 13:26:50 CEST | Pressemelding
Ørepropper, mobiltelefoner og trådløse støvsugere er det som haster mest å få sendt hjem når leveringen kommer innen en time. Og 80-tallets kjøkkenhelt har sneket seg inn på topplisten hos POWER.
Eksplosivt GTA-salg: Solgte over 100 spill i minuttet25.6.2026 13:31:42 CEST | Pressemelding
Forhåndssalget av GTA 6 startet ved midnatt, og allerede de første minuttene eksploderte salget av det mye omtalte spillet hos elektronikkjeden POWER.
Varmen tredoblet salget på én uke22.6.2026 10:59:40 CEST | Pressemelding
Sommervarmen på Østlandet merkes på salget hos POWER. Elektronikkjeden melder om en eksplosiv vekst i salget av vifter og aircondition.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom