Gratis konserter i Kvitfjell lørdag
27.3.2026 06:00:00 CET | Alpinco | Pressemelding
På lørdag inviterer Kvitfjell til folkefest under Kvitfjell X, med gratis konserter og aktiviteter for hele familien.

Blant artistene som inntar scenen i år er Nico & Vinz, kjent for blant annet «Am I Wrong». Duoen har markert seg internasjonalt og er kjent for å levere energiske og sterke liveopplevelser. Publikum får også oppleve popartisten SKAAR, som har gjort seg bemerket med sin særegne stemme og solide låtmateriale.
Konsertene arrangeres på terrassen ved Gudbrandsgard Hotell som en del av Kvitfjell X, en festival som har blitt en populær tradisjon i palmehelgen, hvor ski- og musikkglade samles i fjellet.
Vi gleder oss til å skape magisk stemning i fjellet og samle folk til en helg med ekte skiglede og gode musikkopplevelser, sier Fred Anton Ravneberg, direktør ved Gudbrandsgard Hotell.
Konsertene er gratis og åpne for publikum.
Nøkkelord
Kontakter
Amanda Wold KortnesAlpinco AS / Kommunikasjonsansvarlig
Tel:48258894amanda@alpinco.noBilder



Lenker
Følg pressemeldinger fra Alpinco
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Alpinco på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Alpinco
Alpinco styrer mot ny rekordsesong, gode værmeldinger sender folk til fjells25.3.2026 15:40:28 CET | Pressemelding
Alpinco opplever solid etterspørsel inn mot påsken, og ligger an til en ny sesong med svært høy aktivitet. Gode værmeldinger og stabile forhold i fjellet bidrar til økt tilstrømming av gjester til Hafjell, Kvitfjell og Oppdal.
World Cup-finalene skaper store verdier for regionen19.3.2026 07:00:00 CET | Pressemelding
Når verdens beste alpinister igjen kommer til Kvitfjell og Hafjell, handler det om mer enn sport i verdensklasse. World Cup-rennene skaper aktivitet, stolthet og store verdier for hele regionen.
Norsk vinter vekker internasjonal interesse18.2.2026 14:36:56 CET | Pressemelding
En fullsatt flyvning fra London Gatwick landet på søndag med britiske skigjester på vei til blant annet Kvitfjell. For Alpinco er dette starten på en satsing som kan gi flere flyvninger og flere utenlandske gjester fremover.
Alpinco starter gratis, daglig skibuss til skisenteret fra 20. desember19.12.2025 11:30:00 CET | Pressemelding
Fra og med 20. desember lanserer Alpinco gratis skibuss mellom Oppdal sentrum og skisenteret. Med seg på laget har Alpinco flere lokale aktører og tilbudet er delfinansiert av Oppdalsbanken og Coop Oppdal. Håpet er at flere lokale aktører ønsker å bruke Skibussen til profilering.
Rockoss gjenåpner etter omfattende renovering5.12.2025 13:55:17 CET | Pressemelding
Alpinco ser frem i mot nyåpningen av Rockoss i Oppdal Skisenter den 20. desember. Etter en omfattende oppgradering gjenoppstår Rockoss som en moderne bistro, åpen gjennom hele skisenterets åpningstid. På kveldstid vil bistroen tilby smaksrike 3- og 5-retters menyer hver torsdag, fredag og lørdag, og dermed gi både lokale og tilreisende et nytt og gjennomført mattilbud midt i fjellmiljøet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom