Nå kommer påskebulkene
26.3.2026 07:15:00 CET | Tryg Forsikring | Pressemelding
Allerede i dag begynner bilskadene å øke i forbindelse med påskeutfarten. Tall fra Tryg Forsikring viser at torsdagen før palmehelgen i fjor hadde en økning i bilskader på omtrent 30 prosent sammenlignet med en vanlig dag.

– Mange strekker påskeferien så mye som mulig, og setter seg i bilen allerede etter jobb i dag. Det betyr tett trafikk, høyt stressnivå og flere tusen bulker, sier Espen Borge, kommunikasjonsrådgiver i Tryg.
Påsketrafikken er en av årets mest trafikkerte perioder, og Tryg ser en økning i bilskader fra og med ettermiddagsrushet i dag og helt frem til onsdag kveld.
Ifølge tall fra Finans Norge kostet bilskadene i denne perioden i fjor nesten 370 millioner kroner i erstatningsutbetalinger for hele forsikringsbransjen.
– Skadene dreier seg som regel om eneulykker, påkjørsler bakfra, ryggeulykker og påkjørsler av parkerte kjøretøy. Heldigvis er de sjelden dramatiske, men de er forferdelig kjedelige, sier Borge.
Han oppfordrer alle som skal sette seg bak rattet i påsken til å sette av litt ekstra tid.
– Påskeutfarten får man ikke gjort noe med. Unngå hastverk og ha god avstand til bilen foran deg, så får du en hyggelig og behagelig start på påskeferien.
Kontakter
Espen Borgekommunikasjonsrådgiver
Tel:91008867espen.borge@tryg.noBilder



Vi gjør det enklere å være trygg
For oss i Tryg handler forsikring om så mye mer enn premier og poliser. Det handler om engasjement. Om å bry seg. Om å ta ansvar i en verden som forandrer seg. Om å gjøre det enklere å være trygg. Det handler om å være en trygghetsskaper. Ikke bare i ordet. Men også i handling.
Følg pressemeldinger fra Tryg Forsikring
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Tryg Forsikring på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Tryg Forsikring
Denne vil du ikke ha i bilen27.8.2026 07:15:00 CEST | Pressemelding
Den første høstmåneden nærmer seg, og temperaturen kommer til å synke flere steder i landet. Dette er begynnelsen på en periode hvor Tryg hvert eneste år ser at mus og andre gnagere gjør stor skade på kjøretøy.
Tryg advarer: Ikke send 12-åringen til skolen på elsparkesykkel25.8.2026 07:15:00 CEST | Pressemelding
Nå ferdes tusenvis av skolebarn i trafikken, og august og september står for nesten 30 prosent av alle trafikkulykker der myke trafikanter ble påkjørt i fjor. Nå ber Tryg Forsikring foreldre tenke seg nøye om før de lar barn bruke elsparkesykkel til og fra skolen.
Depositumsgaranti populært23.8.2026 07:45:00 CEST | Pressemelding
Interessen for depositumsgaranti øker, og bare i juli steg antallet med nær 2500 nye garantier. Det er 8 prosent flere enn på samme tid i fjor. Ordningen er spesielt populær blant studenter som ønsker å unngå å binde opp for mye penger på depositumskonto.
Unge er usikre på reiseforsikringen22.8.2026 07:45:00 CEST | Pressemelding
Ifølge tall fra Finans Norge kommer det til å bli meldt nesten 450.000 reise-saker i 2026, som er det høyeste antallet siden pandemien brøt ut. Nå oppfordrer Tryg Forsikring især unge voksne til å sjekke at reiseforsikringen faktisk er i orden.
Rekorddyre parkeringsskader20.8.2026 07:15:00 CEST | Pressemelding
Aldri før har norske forsikringsselskaper registrert større erstatningsbeløp for skader på parkerte biler enn i første kvartal i år. – Antall skader går ned, samtidig som kostnadene øker, sier pressesjef Ole Irgens i Tryg Forsikring.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom