Smaken av påske
25.3.2026 09:45:54 CET | Ringnes | Pressemelding
– Vi forventer at det drikkes mer enn 7 millioner liter Solo i og rundt påske. Det tilsvarer i gjennomsnitt fire bokser per innbygger, sier Solo-sjef Ida Davidsen.

For mange nordmenn er det tre ting som virkelig markerer starten på påsken: appelsiner, Kvikk Lunsj – og et glass iskald Solo. Den ikoniske brusen har blitt påsketradisjon for mange, og hele 20 prosent av årsvolumet selges i forbindelse med påsken.
– Mens jula handler om julebrus, er det Solo som gjelder når sola titter fram og folk trekker ut i hytteveggen, ned til sjøen eller ut i parken. Over hele landet er Solo et fast følge når påskestemningen skal settes. Jeg tror grunnen er så enkel som at Solo for mange er smaken av påske, og et nødvendig element for å skape den ekte påskestemningen, sier Ida.
Skiftet til sukkerfritt fortsetter
Selv om Solo fortsatt er den samme gule klassikeren, har én ting endret seg: Nordmenn velger stadig oftere sukkerfritt.
– Vi selger nå mer Solo Super enn originalen, og vi forventer at nærmere 70 prosent av Solos volum i år vil være uten tilsatt sukker. Det er egentlig ikke så overraskende. Skiftet mot sukkerfrie alternativer har pågått over flere år, og i påsken 2021 gikk Solo Super forbi originalen, sier Ida.
Hun forklarer at skiftet til sukkerfritt er en viktig del av Helseløftet til Ringnes.
– Vi skal bidra til at myndighetene når sitt mål om å redusere sukkerinntaket i befolkningen, og jobber mot at 90 prosent av brusvolumet vårt skal være uten tilsatt sukker. Derfor er det supert å se at Super har tatt så store steg, samtidig som den karakteristiske smaken er beholdt, sier Ida, og legger til:
– Det blir også spennende å se om den nye varianten, Solo Super Rød Appelsin, kan gjøre at påsken i 2026 blir både gul og rød.
Solo som livsstil
Interessen for Solo stopper ikke ved hva som helles i glasset. Solo-fansen har omfavnet både klær og effekter som hyller den gule favoritten.
– Solo er mer enn bare en brus. Det er en leken og sporty merkevare som appellerer til friluftsglade nordmenn – enten de er i marka, på fjellet eller i byen, avslutter Davidsen.
Nøkkelord
Kontakter
Nicolay BruusgaardPresseansvarligRingnes
Tel:90084257nicolay.bruusgaard@ringnes.noBilder



Ringnes AS er Norges største bryggeriselskap med ca. 900 medarbeidere. Selskapet eies av Carlsberg Group, som er et av verdens ledende bryggerikonsern. Vi leverer øl, brus og vann til hele det norske drikkemarkedet og vi er stolte av våre mange populære merkevarer!
Følg pressemeldinger fra Ringnes
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Ringnes på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Ringnes
- Alkoholfritt har aldri vært mer relevant13.1.2026 09:27:37 CET | Pressemelding
Med starten av et nytt år ønsker mange å leve sunnere, trene mer og redusere alkoholforbruket – ofte gjennom en såkalt «hvit januar». For Ringnes betyr det økt interesse for alkoholfri drikke, en kategori som nå vokser raskere enn noen gang.
Drikker mer alkoholfritt øl i julen12.12.2025 09:53:32 CET | Pressemelding
Julen er høytid for hygge og gode måltider - og for mange er alkoholfritt øl en naturlig del av julebordet.
Nå er julebrusen her!13.10.2025 08:32:31 CEST | Pressemelding
Denne uken åpner salget av julebrusen i butikkene. Noen mener at midten av oktober er i tidligste laget for julebrusslipp, men ikke julebrusentusiastene. –For dem er det ikke en dag for tidlig. De har ventet lenge nok, sier julebrussjef i Ringnes, Victoria Marie Vatne.
Smaken av påske!11.4.2025 11:19:41 CEST | Pressemelding
Appelsiner, Kvikk Lunsj og selvfølgelig Solo i glasset. Nordmenn elsker påsketradisjoner.
Gatorade tar sats i Norge!10.2.2025 09:12:39 CET | Pressemelding
Den originale sportsdrikken fra 1965, kjent som verdens største sportsdrikkmerke, lanseres nå i to nye smaker. Det blir også første gang det lanseres en sukkerfri variant av Gatorade i det norske markedet. Som en del av satsningen har Gatorade inngått et spennende samarbeid med Holmenkollen Skifestival.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom