Kathinka Rudlang ansatt som ny CFO i Elvia
18.3.2026 13:00:00 CET | Elvia | Pressemelding
Nettselskap Elvia har ansatt Kathinka Rudlang som ny CFO (Chief Financial Officer). Hun kommer fra stillingen som CFO i SpareBank1 Utvikling, og skal lede staben for Økonomi og strategi i Elvia.

Rudlang har lang erfaring som personalleder, inkludert CFO-rollen. Tidligere har hun arbeidet i Telenor og Statkraft, og er utdannet master i industriell økonomi og teknologiledelse fra NTNU.
- Kathinka har en svært relevant erfaring fra energibransjen, kritisk infrastruktur og konkurranseutsatt virksomhet. Den kompetansen trenger vi når vi skal sørge for mer kapasitet i nettet og styrke beredskapen, samtidig som vi holder kostnadene nede for kundene våre. Jeg ser frem til å få henne med på laget, sier administrerende direktør i Elvia, Anne Nysæther.
Den nye CFO-en forteller at hun gleder seg til å bli en del av organisasjonen.
- Nettselskapene spiller en avgjørende rolle for sikkerhet, utvikling og for å ivareta klima og miljø. Elvia er Norges største nettselskap med en sterk og kompetent organisasjon, og det gir et godt utgangspunkt for å levere på ambisiøse mål. Jeg ser frem til å bidra og bli kjent med både kolleger og samarbeidspartnere, sier Rudlang.
Rudlang har oppstart i Elvia 1.juni.
Nøkkelord
Kontakter
Åsmund Strand JohansenLeder kommunikasjon og myndighetskontaktElvia AS
Tel:416 10 703asmund.strand.johansen@elvia.noOm Elvia
Elvia er ansvarlig for Norges største nettområde som dekker totalt ca. 50 000 km2. Det tilsvarer et område som er litt større enn Danmark. Det er alltid noen på jobb for å sikre at alle våre kunder har strøm, og at vi rykker ut for å reparere dersom det skulle oppstå en feil på en komponent i strømnettet.
Fremtiden er fornybar, og Elvia har en sentral rolle i elektrifiseringen av samfunnet. Vi jobber for å øke kapasiteten i eksisterende nett og bygger nytt nett. Med over 850 ansatte er vi godt rigget for fremtiden og elektrifisering av nordmenns hverdag. Gjennom å sikre effektiv tilgang på strøm legger vi til rette for det grønne skiftet, for bærekraft og langsiktige valg.
Les mer på elvia.no

Følg pressemeldinger fra Elvia
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Elvia på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Elvia
Elvia øker beredskapen grunnet kraftig vind12.3.2026 15:46:38 CET | Pressemelding
Det er meldt mye nedbør og kraftige vindkast torsdag kveld og natt til fredag i Østfold, Oslo, Akershus, og sør i Innlandet. Elvia øker derfor beredskapen for å kunne opprettholde en stabil strømleveranse.
Kald januar ga høyere strømforbruk for kunder med og uten Norgespris5.2.2026 15:22:14 CET | Pressemelding
Januar ble den kaldeste på 16 år, og strømforbruket til Elvias kunder gikk opp sammenlignet med samme måned i fjor. Økningen gjelder forbruket til kunder med og uten Norgesprisavtale. Samtidig blir stadig flere kunder en del av ordningen
Strømforbruket ned i desember – størst reduksjon hos kunder uten Norgespris9.1.2026 13:35:32 CET | Pressemelding
Strømforbruket i Elvias nettområde gikk ned i desember sammenlignet med samme måned i fjor – både for kunder med og uten Norgespris. Nye tall fra Elvia viser at reduksjonen er noe større blant de som ikke har valgt ordningen.
Status etter uværet: Elvia jobber med feilretting – forbereder seg på ny vind28.12.2025 11:20:23 CET | Pressemelding
Uværet som har herjet i Innlandet har ført til omfattende strømbrudd. Til sammen har rundt 32 000 kunder vært uten strøm i løpet av 27. og 28. desember. På det meste var om lag 10 000 kunder strømløse samtidig.
Kraftige vindkast på vei i romjula – Elvia øker beredskapen26.12.2025 12:22:08 CET | Pressemelding
Det er meldt kraftige vindkast fra nordvest nord i Innlandet natt til lørdag. Strømnettselskapet Elvia trapper opp beredskapen i området for å håndtere mulige strømbrudd.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom