Nora Jabri slipper «Khalas»
11.3.2026 09:00:00 CET | Sony Music Norway | Pressemelding
Nora Jabri slipper ny musikk med singelen Khalas, der hun utforsker sin identitet og kulturelle bakgrunn, inspirert av personlige erfaringer og opplevelser.

– «Khalas» er et kjent arabisk ord, og kan oversettes til «det er nok», «ferdig» eller «det er over». Låten handler om det å stå opp for seg selv og menneskene som alltid står stødig bak deg, forteller Nora. «Jeg er iraker», synges med stolthet, og låten uttrykker også stolthet over å være kvinne og stå opp mot urettferdighet.
Musikalsk kombinerer Khalas klassiske og moderne elementer, med arabisk stryke-riff, padded drums, gjengvokal og klassisk arabisk kor. Låten reflekterer også et sentralt element i arabisk kultur: «Kødder du med én, kødder du med alle», inspirert av hendelser der noen har tråkket over streken.
Khalas er tilgjengelig på alle strømmetjenester fredag 13. mars.
Nøkkelord
Kontakter
Eline DarkiDrabant Music
Tel:+47 988 98 882eline.darki@sonymusic.comBilder
Om Sony Music
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Ute: Prince sin egen versjon av “With This Tear”21.4.2026 09:57:09 CEST | Pressemelding
Prince’s NPG Records har delt Prince sin egen versjon av singelen “With This Tear”. Den årlige “A Day 2 Reflect | A Night 2 Remember” finner sted i dag, 10 år etter hans død, i Paisley Park. Prince feires i tillegg med mini-festivalen “10th Anniversary Celebration of Life” som finner sted i Paisley Park og i Minneapolis 3-7. juni.
Kløverr og Hkeem slipper «Går videre»20.4.2026 12:00:00 CEST | Pressemelding
Kløverr har allerede sluppet to sterke låter i år, og flere står for tur. Nå slår han seg sammen med hitmaskinen Hkeem på en låt som tar for seg øyeblikket hvor man må se bort fra følelsene, lukke døren pent og faktisk gå videre. “Går videre” kombinerer Kløverrs melodiske signatur med Hkeems sterke formidlingsevne, og resultatet er en låt som treffer både i hjertet og i hodet. Samarbeidet avdekker nye sider ved begge artistene og markerer et tydelig steg videre i deres musikalske utvikling.
Céline Dion er tilbake – slipper singelen «Dansons»17.4.2026 14:25:23 CEST | Pressemelding
Verdensstjernen Céline Dion er tilbake med «Dansons», hennes første originale låt på flere år.
May er tilbake med "Not That Serious"17.4.2026 08:32:08 CEST | Pressemelding
Etter et skikkelig gjennombruddsår er May klar for å gå inn i 2026 med en ny energi. På sin kommende singel “Not That Serious” slipper hun taket i overtenkingen og går for noe friere, lettere og mer lekent enn vi har hørt fra henne før.
Nora Jabri slipper «Kiss Me on My Cheek»15.4.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Nora Jabri slipper ny musikk med singelen «Kiss Me on My Cheek», ute 17. april. Låten er en personlig og varm refleksjon over arv, familie og kjærligheten til et menneske hun aldri fikk bli ordentlig kjent med – sin bestefar, jidu (arabisk for bestefar).
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
