Bausa signerer med Sony Music
20.2.2026 18:55:21 CET | Sony Music Norway | Pressemelding
Bausa fra Bærum er allerede et veletablert navn i Norge og nå er de klare for å nå ut til et globalt publikum. Sony Music Norway er stolte av å ha, i samarbeid med B1 Recordings i Tyskland, signert trioen på en verdensomspennende avtale.

Med taglines som Scandi House, Jazz house, disco og funk, har Bausa allerede skapt betydelig internasjonal oppmerksomhet på sosiale medier med over 16 millioner visninger på Instagram og Tiktok, og fått co-signs fra den italienske storklubben Juventus og Formel 1-teamet McLaren F1. Og hitlåtene er ikke langt unna: «Magnetic» og «Addicted To Your Love» slippes allerede fredag 27. februar.
«Magnetic» ble til i et lite feriehus ved havet i Norge og handler om den herlige, intense følelsen av å møte noen du rett og slett ikke kan motstå. Med catchy vokaler og sterke melodier leverer trioen euforisk klubbenergi med deres karakteristiske sound. Sammen med “Addicted To Your Love” markerer utgivelsen starten på et nytt kapittel for Bausa, hvor de beveger seg tydeligere inn i house-sjangeren og utfordrer dens rammer med et fremoverlent, skandinavisk uttrykk.
Bausa debuterte i 2021 og fikk sitt store gjennombrudd med «Turné» i 2023, som sikret dem flere nominasjoner under Spellemannprisen det året, blant annet «Årets låt» og «Årets gjennombrudd». Siden har de fortsatt å markere seg på hitlistene, samtidig som trioens liveopptredener har trukket fulle festivalplasser og scener over hele landet, inkludert to utsolgte konserter på Sentrum Scene i Oslo.
Med «Magnetic» og «Addicted To Your Love» er trioen nå klar for neste kapittel.
Presave låtene i Spotify her.
Kontakter
Lisa BjorheimHead of PR
Tel:+47 981 39 024lisa.bjorheim@sonymusic.comOm Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet 2AM-DM, Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, CC Cowboys, deLillos, Emma Jensen, Foo Fighters, Frida Ånnevik, Harry Styles, Ina Wroldsen, Inge Bremnes, Julie Bergan, Justin Timberlake, Kamelen, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Labrinth, Madeléne, Maria Mena, Matilda, May, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rosalia, Silje Nergaard, Spelloppmaker, Staysman, Stig Brenner, SZA, Tigergutt101, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Wolf Alice, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
2AM-DM feirer regelbrudd og lidenskap19.10.2026 08:19:00 CEST | Pressemelding
Noen ganger inspirerer kjærlighet og lidenskap oss til å gå mot all sunn fornuft. Rett og slett “Break the Rules”. 2AM-DM slipper den flamboyante rockelåta fredag 23. oktober.
Countrypop-kometen Madeléne albumdebuterer19.10.2026 07:57:00 CEST | Pressemelding
Med debutalbumet «Villblomst» gir odelsjenta Madeléne Stensrud fra Uvdal oss en bukett med hits og to knallsterke nye countrypop-låter.
Spelloppmaker slipper «Nei tel ja» – om personen som gjør utrygghet til trygghet14.10.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Fredag 16. oktober slipper Spelloppmaker den nye singelen «Nei tel ja» – en rolig og personlig låt om mennesket som får usikkerheten til å slippe taket, og som klarer å snu det negative til noe positivt
Puls er tilbake med «Beste du har hatt»12.10.2026 09:15:00 CEST | Pressemelding
Hva gjør du når du blir valgt bort av noen du fortsatt vil ha? Puls svarer med en blanding av kjærlighetssorg, bitterhet og akkurat passe mye selvtillit på sin nye singel «Beste du har hatt», som slippes 16. oktober.
Fra rødt til blått: girl in red er tilbake9.10.2026 11:19:47 CEST | Pressemelding
girl in red er tilbake med ny musikk og slipper i dag singelen «blue», via Columbia Records. Låten er hennes første utgivelse siden «Hemingway» og kommer sammen med en personlig musikkvideo spilt inn i Oslo.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom