Norges Skiforbund

Rekordpåmelding til SPAR Norgescup

19.2.2026 13:49:59 CET | Norges Skiforbund | Pressemelding

Del

Det er klart for et stor skihelg med innlagt Skandinavisk Cup.
– Vi har aldri registrert over 1200 påmeldte deltakere til en norgescup-helg, sier leder for arrangement i langrenn i Norges Skiforbund, Erik Husby.

Det er klart for et stor skihelg med innlagt Skandinavisk Cup på Åsen Stadion, Nannestad. Under SPAR Norgescup i Nannestad fredag, lørdag og søndag er det på plass mange landslagsløpere, samt løpere som kommer rett fra Italia-OL.

Rennene sendes på Direktesport.

Program for senior:
Fredag 19. februar:10 km fri teknikk
Lørdag 20. februar: Sprint, fri teknikk
Søndag 21. februar: 20 km klassisk, fellesstart

Les saken på skiforbundet.no

Gå til arrangørenes nettsider

Kontakter

Om Norges Skiforbund

Ønsker du å motta pressemeldinger fra oss? Trykk på Følg oppe til høyre - når du går inn i vårt presserom  - eller klikk deg inn på Følg via menyen.


Norges Skiforbund (NSF) ble stiftet 1908, og vi er et av Norges største særforbund. Under NSF ligger grenene alpint, freeski, freestyle, hopp, kombinert, langrenn, randonee og telemark i Norge. NSF har cirka 115 000 medlemmer fordelt på 16 kretser og 1150 klubber. 

Les mer på vår nettside skiforbundet.no

Besøk vårt offentlige bildegalleri

Følg pressemeldinger fra Norges Skiforbund

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Skiforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Norges Skiforbund

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye