Lerøy

Lerøy med største produktslipp noensinne

12.2.2026 13:55:15 CET | Lerøy | Pressemelding

Del

Norsk sjømatpionér med ny visuell identitet.

Lerøy tar et stort steg inn i 2026 med et av selskapets mest omfattende lanseringsvinduer noensinne. Samtidig får selskapet et helt nytt design og en ny forbrukerlogo, utviklet i samarbeid med Notch, med mål om å fremheve Lerøys stolte arv og moderne profil.

 – Den nye logoen og designet er en naturlig videreutvikling av en merkevare med lang tradisjon. Uttrykket tar utgangspunkt i en visuell tolkning av «stolt norsk sjømatpioner», sier Gunn Sekse, Team Manager Product Brands i Lerøy.

Den nye logoen og designet er naturlig evolusjon av en merkevare med mye historie.

Ny visuell identitet

Det nye designet bygger på Lerøys lange erfaring med ferske råvarer, samtidig som det viser selskapets moderne og fremtidsrettede side.

– Lerøy-logoen har fått en tydeligere og mer fremtredende plassering, kombinert med et renere uttrykk som speiler kvaliteten i råvarene. Samtidig lar vi hvert produkt snakke sitt eget kategorispråk, slik at forbrukeren enklere finner det som passer behovet, sier Sekse.

Produkter for alle situasjoner

Lanseringen inkluderer et bredt spekter av sjømatprodukter tilpasset ulike behov og anledninger. Her finner man alt fra raske og enkle løsninger for travle hverdager til utvalgte kvalitetsprodukter for helgens måltider. Sortimentet spenner fra ferdigretter og familievennlige favoritter til rene råvarer og produkter for dem som liker å bruke litt mer tid på kjøkkenet.

Produktene blir tilgjengelige i butikker over hele landet, hos hos Meny, Rema 1000, Coop, Spar, Bunnpris og Kiwi.

Info:

Kontaktperson: Gunn Kristine Sekse
Team Manager Product Brands
46947870

På bildet, fra venstre: Team Manager Design, Marianne Stokke og Gunn Kristine Sekse.

Fotograf: Jannicke Svardal

Bilder

Om Lerøy

Lerøy Seafood Group er et verdensledende sjømatselskap med røtter tilbake til 1899. Kjernevirksomheten til konsernet er produksjon av laks og ørret, fangst av hvitfisk, videreforedling, produktutvikling, markedsføring, salg og distribusjon av sjømat.

Lerøy Seafood Group

Lerøys logo

Følg pressemeldinger fra Lerøy

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Lerøy på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Lerøy

Storsatsing i Båtsfjord: Lerøy Norway Seafoods innvier Norges mest moderne hvitfiskfabrikk24.6.2024 12:18:29 CEST | Pressemelding

Lerøy Norway Seafoods markerer i dag en viktig milepæl med den offisielle åpningen av den nyoppgraderte fabrikken i Båtsfjord, en investering på 220 millioner kroner som representerer den største industriinvesteringen i Båtsfjord på mange år. – Dette må være den største industriinvesteringen i fiskerihovedstaden i manns minne. Investeringen gir oss muligheten til å øke konkurranseevnen, effektivisere produksjonen og sikre de 120 arbeidsplassene ved fabrikken, sier Børge Soleng, daglig leder i Lerøy Norway Seafoods. For Lerøy er det kvotegrunnlaget på sjøen som gjør dette mulig, og forutsigbare politiske rammevilkår er avgjørende for at vi skal fortsette denne satsingen. Påstandene om at pliktene ikke fungerer er feil når det gjelder Lerøys aktivitetsplikt. 1,6 milliarder i investeringer Lerøy er det eneste selskapet med aktivitetsplikt, og aktivitetsplikten fungerer. Lerøy tar samfunnsoppdraget på alvor, og har vist dette ved handling gjennom å sikre 600 arbeidsplasser på land og 400 p

Tilbakekaller PRIMA torskefilet 800g med best før dato 03.02.202516.4.2024 16:42:51 CEST | Pressemelding

Grunnet påvisning av e.coli i produktet, trekker Lerøy Seafood tilbake Prima torskefilet 800 g. Dersom dette produktet ikke varmebehandles tilstrekkelig, kan det utgjøre en helseskade for forbruker. Tilbakemeldingen gjelder følgende holdbarhetsdato: BEST FØR DATO: 03.02.2025 Produkt med angitte datoer er solgt i alle REMA 1000 butikker i hele landet Berørt produkt fjernes fra butikk. Forbrukere som har produktet, kan levere det tilbake i butikk og få igjen pengene, eller kaste produktet forsvarlig i matavfallet. Vi beklager den ulempen dette medfører. For ytterligere spørsmål, se https://www.mattilsynet.no/tilbaketrekkinger eller kontakt Lerøy Seafood via post@leroy.no Kontaktpersoner: Kvalitet: Kennet Aasen, Lead ESG & Quality, Market, kennet.aasen@leroy.no

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye