Jon Ranes varmer opp for Håkan Hellström på Unity Arena
12.2.2026 13:00:00 CET | Universal Music Norge | Pressemelding
Fredag 27. februar går Jon Ranes på scenen i Unity Arena som oppvarmer for selveste Håkan Hellström, artisten han selv omtaler som en av sine største inspirasjonskilder.

-Håkan Hellström er en av de store legendene i skandinavisk musikk. Jeg husker veldig godt da jeg hørte «Kom igjen Lena!» for første gang. Energien hans gjorde stort inntrykk, forteller Ranes om den svenske ungdomshelten.
-Håkan har vært en viktig inspirasjon for meg som artist, spesielt da jeg jobbet med VERDENS BESTE ALBUM. Jeg gleder meg stort til å varme opp for ham på Unity Arena, sier 23-åringen om konserten.
For første gang på ti år spiller Håkan Hellström på innendørsarenaer i Norge og Sverige. Første stopp er Unity Arena på Fornebu! Dette er den første konserten Hellström spiller i Oslo siden han avsluttet fredagen på Øyafestivalen i 2023.
Les mer om Jon Ranes sitt andre album VERDENS BESTE ALBUM her: https://kommunikasjon.ntb.no/pressemelding/18671201/jon-ranes-slipper-verdens-beste-album?publisherId=6987388&lang=no
Jon Ranes er kjent som medlem av suksessgruppen UNDERGRUNN, men har de siste årene også markert seg sterkt som soloartist. Debutalbumet Loverboy (2022) gikk rett inn på topplistene og ble et av høstens mest populære album i Norge. I høst fulgte han opp med VERDENS BESTE ALBUM, der han beveger seg i et landskap inspirert av skandinavisk visepop og klassisk rock, med tydelige referanser til artister som Håkan Hellström og Stein Torleif Bjella.
Sammen med bandet The Heartbreakers har Ranes bygget et rykte som en intens og energisk liveartist. I vinter legger de ut på Norgesturneen «Verdens beste turné», som avsluttes med en allerede utsolgt konsert på Rockefeller i Oslo. Når Jon Ranes tar med bandet sitt The Heartbreakers på scenen, fyrer de opp publikum.
Parallelt med musikken har Ranes også gjort seg bemerket som skuespiller, med roller i blant annet Ut og stjæle hester, Konvoi, Pørni og Flus.
27. februar står Oslo-gutten på scenen på Unity Arena og varmer opp for ungdomshelten.
Kontakter
Suzie MosletDef Jam Nordic
Tel:97021049Suzie.moslet@umusic.comBilder

Om oss
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Tobias Sten med 6 nominasjoner til Spellemann12.2.2026 14:20:44 CET | Pressemelding
Etter et ellevilt år har Tobias Sten landet seks nominasjoner til Spellemann, og er dermed artisten med flest nominasjoner. Countryartisten er nominert i kategoriene Årets Utgivelse for Tobias Sten (Utvida), TONOs Tekstforfatterpris og Årets Gjennombrudd, i tillegg til Årets Låt for «Fy faen du e deili», «Eli» og «Ingen her e deg» med Synne Vo.
Postmodernistisk tidløshet fra Anakin Justin — ute 13. februar12.2.2026 10:00:00 CET | Pressemelding
21 år gamle Anakin Justin åpner det som kan bli hans største år til nå med singelen “Før æ lande”, ute 13. februar. Med en kommende headlinerkonsert på Parkteatret i april og festivalopptredener på blant annet Øyafestivalen og Neon til sommeren, ligger alt til rette for et innholdsrikt år for den kritikerroste artisten fra Klett i Trondheim. Låten blir tilgjengelig HER fredag 13 februar kl. 00:00. Med et ferskt terningkast 6 fra Aftenposten i ryggen er forventningene høyere enn noen gang. Anakin svarer med det som kan være hans mest ambisiøse og kompromissløse ballade til nå. “Før æ lande” kan leses som et postmodernistisk, tidløst musikkverk, fylt med kraftfulle og presise linjer – blant dem: «en timeplan så flytende at alt æ gjør e å drukne i den». Produksjonen, signert Henrik Haraldsen Sveen, Eirik Melum og Anakin selv, bærer preg av et utforskende uttrykk som tydelig skiller seg fra mye annet i sjangeren. Låten beveger seg nesten umerkelig fra en introvert gitarballade til et stadi
MUSTI SKRIVER HISTORIE – FØRSTE HEADLINERKONSERT PÅ NATIONALTHEATRETS HOVEDSCENE8.2.2026 09:30:00 CET | Pressemelding
Søndag 24. mai skriver Musti historie når hun som første artist noensinne spiller headlinerkonsert på hovedscenen på Nationaltheatret. Billetter slippes søndag 8. februar kl. 10:00 via. nationaltheatret.no
Marcus og Martinus slipper ny versjon av Mustis hit «Ok rosa blomst»!6.2.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
I dag slipper Marcus & Martinus «Ok rosa blomst», deres tolkning av Mustis hit fra hennes Spellemann-vinnende album, fremført i morgendagens episode av Hver gang vi møtes. Duoen har gitt låten en ny drakt med mer av en R&B-vibe, samtidig som de har tatt med uttrykket de først falt pladask for: «Ok rosa blomst er en låt som har vært vår favorittlåt av Musti i lang tid. Når vi fikk vite at vi skulle være med i HGVM sammen, var det en av de låtene vi visste at vi ville gjøre! Vi har gjort den om til en litt mer R&B vibe. Vi er veldig fornøyde!» sier Marcus & Martinus. Hør låten HER! Med «Ok rosa blomst» leverer Marcus & Martinus nok et sterkt norskspråklig øyeblikk i årets sesong av Hver gang vi møtes. Låten er ute nå på alle strømmetjenester. Mer om Hver gang vi møtes: Med årets sesong av HGVM markerer de sitt tilbakevendende fokus på norskspråklige låter. 8. mai 2026 inntar Marcus & Martinus scenen på Unity Arena i Oslo med “The Room” - en unik one night only konsertopplevelse som er en
Etterspurt slipp fra Tobias Sten6.2.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
Fredag 6. februar slipper Tobias Sten «Hånd i hånd». Den mest streamede norske artisten i 2025 kommer nå med en låt som allerede har etablert seg som en tydelig favoritt blant fansen. Sounden har allerede 4 millioner visninger og over 1200 creations på TikTok. Med full allsang på refrenget da Tobias Sten fremførte låta for et utsolgt Sentrum Scene på lørdag, kan man trygt si at «Hånd i hånd» er blant hans mest etterspurte utgivelse hittil.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom