Postmodernistisk tidløshet fra Anakin Justin — ute 13. februar
12.2.2026 10:00:00 CET | Universal Music Norge | Pressemelding

21 år gamle Anakin Justin åpner det som kan bli hans største år til nå med singelen “Før æ lande”, ute 13. februar. Med en kommende headlinerkonsert på Parkteatret i april og festivalopptredener på blant annet Øyafestivalen og Neon til sommeren, ligger alt til rette for et innholdsrikt år for den kritikerroste artisten fra Klett i Trondheim.
Låten blir tilgjengelig HER fredag 13 februar kl. 00:00.
Med et ferskt terningkast 6 fra Aftenposten i ryggen er forventningene høyere enn noen gang. Anakin svarer med det som kan være hans mest ambisiøse og kompromissløse ballade til nå. “Før æ lande” kan leses som et postmodernistisk, tidløst musikkverk, fylt med kraftfulle og presise linjer – blant dem: «en timeplan så flytende at alt æ gjør e å drukne i den».
Produksjonen, signert Henrik Haraldsen Sveen, Eirik Melum og Anakin selv, bærer preg av et utforskende uttrykk som tydelig skiller seg fra mye annet i sjangeren. Låten beveger seg nesten umerkelig fra en introvert gitarballade til et stadig mer desperat rop om oppmerksomhet, drevet fram av synthstrykere og prosessert vokal i siste del.
Anakin Justin ble kåret til “Årets Urørt” av NRK P3 i 2024, og har siden markert seg som en av de mest spennende nye stemmene i norsk musikk. Han har allerede rukket å slippe sitt debutprosjekt “2004”, som fikk strålende kritikker og ble belønnet med terningkast 6 av Aftenpostens anmelder. Fremtiden ser med andre ord lys ut for 21-åringen fra Trondheim, som kan oppleves live på følgende utvalgte datoer:
Parkteatret, Oslo – 18. april (18+ og U18)
Neonfestivalen, Trondheim – 5.-6. juni
Øyafestivalen, Oslo – 12.-15. august
Nøkkelord
Bilder
Om oss
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
MUSTI SKRIVER HISTORIE – FØRSTE HEADLINERKONSERT PÅ NATIONALTHEATRETS HOVEDSCENE8.2.2026 09:30:00 CET | Pressemelding
Søndag 24. mai skriver Musti historie når hun som første artist noensinne spiller headlinerkonsert på hovedscenen på Nationaltheatret. Billetter slippes søndag 8. februar kl. 10:00 via. nationaltheatret.no
Marcus og Martinus slipper ny versjon av Mustis hit «Ok rosa blomst»!6.2.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
I dag slipper Marcus & Martinus «Ok rosa blomst», deres tolkning av Mustis hit fra hennes Spellemann-vinnende album, fremført i morgendagens episode av Hver gang vi møtes. Duoen har gitt låten en ny drakt med mer av en R&B-vibe, samtidig som de har tatt med uttrykket de først falt pladask for: «Ok rosa blomst er en låt som har vært vår favorittlåt av Musti i lang tid. Når vi fikk vite at vi skulle være med i HGVM sammen, var det en av de låtene vi visste at vi ville gjøre! Vi har gjort den om til en litt mer R&B vibe. Vi er veldig fornøyde!» sier Marcus & Martinus. Hør låten HER! Med «Ok rosa blomst» leverer Marcus & Martinus nok et sterkt norskspråklig øyeblikk i årets sesong av Hver gang vi møtes. Låten er ute nå på alle strømmetjenester. Mer om Hver gang vi møtes: Med årets sesong av HGVM markerer de sitt tilbakevendende fokus på norskspråklige låter. 8. mai 2026 inntar Marcus & Martinus scenen på Unity Arena i Oslo med “The Room” - en unik one night only konsertopplevelse som er en
Etterspurt slipp fra Tobias Sten6.2.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
Fredag 6. februar slipper Tobias Sten «Hånd i hånd». Den mest streamede norske artisten i 2025 kommer nå med en låt som allerede har etablert seg som en tydelig favoritt blant fansen. Sounden har allerede 4 millioner visninger og over 1200 creations på TikTok. Med full allsang på refrenget da Tobias Sten fremførte låta for et utsolgt Sentrum Scene på lørdag, kan man trygt si at «Hånd i hånd» er blant hans mest etterspurte utgivelse hittil.
Dinho – «Gutta Gråter Ikke» ute i morgen (6. feb)5.2.2026 14:44:51 CET | Pressemelding
Med singelen «Gutta Gråter Ikke», ute fredag 6. februar, setter Dinho ord på psykisk helse blant menn og de usagte tankene mange bærer alene. Låten skildrer følelsen av utenforskap, indre press og behovet for å bli sett og peker samtidig mot håp og det å tørre å bryte stillheten.
Marcus & Martinus tolker Synne Vo sin superhit «Her vil e vær» og får med seg Isah!30.1.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
Marcus & Martinus slipper "Her vil e vær", deres tolkning av Synne Vo sin superhit, fremført i helgens episode av Hver gang vi møtes. Med en mer up-tempo popdrakt og personlig vinkling har duoen gjort låten til sin egen - med røtter hjem til Trofors: "Vi kunne relatere veldig mye til låten da vi gjorde den litt om. Nå handler den om Trofors, plassen vi kommer fra, og da fikk den stor betydning for oss. Vi så mye potensial i sangen", sier Marcus & Martinus. Hør låten HER. Å fremføre låten for Synne Vo selv ble et spesielt øyeblikk: "Vi tror Synne likte den veldig godt, det kunne vi se. :) Det var et veldig spesielt og fint øyeblikk for oss på Hver gang vi møtes", sier Marcus & Martinus. Med på laget har de fått med seg stjernen Isah som overraskelsesgjest. Nok en gang markerer Marcus & Martinus et sterkt norskspråklig øyeblikk i årets sesong. "Her vil e vær" er ute nå på alle strømmetjenester. Mer om Hver gang vi møtes: Med årets sesong av HGVM markerer de sitt tilbakevendende fokus på
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom


