Draper for sterk for Durasovic i Davis Cup-åpningen
5.2.2026 19:38:37 CET | Norges Tennis- og Padelforbund | Pressemelding
Viktor Durasovic fikk en tøff start på Davis Cup-oppgjøret mot Storbritannia. Jack Draper ble for sterk i åpningskampen på Nadderud Arena, og briten tok en kontrollert seier i strake sett.

I den første singelkampen i utsolgte Nadderud Arena ble Viktor Durasovic slått av britiske Jack Draper, som innfridde favorittstempelet til tross for et langt skadeavbrekk.
Draper, som er rangert som nummer 12 i verden, tok tidlig kontroll på kampen og vant det første settet 6–2. Den britiske venstrehendtespilleren fortsatte å styre oppgjøret, og Durasovic fikk lite spillerom mot en motstander med høyere tempo og tyngde i spillet. Kampen endte 6-2, 6-2.
– Det er fantastisk å være tilbake på banen og å bidra med et poeng for Storbritannia. Jeg er stolt av innsatsen min i dag, og det er herlig å spille Davis Cup her i Norge, sier Jack Draper.
Draper har et spesielt forhold til Oslo. Han vant sin første internasjonale tittel i byen som unggutt, og ladet opp til Davis Cup-oppgjøret tidligere denne uken med badstue og bading i den iskaldte Oslofjorden.
- Det var en tøff kamp, og Draper slo nesten ikke feil, så da blir det vanskelig for Viktor mot en så god, sier landslagstrener Fredrik Loven til NRK etter kampen.
Britene leder 1-0, men i best av fem kamper i VM i tennis er det fortsatt håp for de norske gutta. Nicolai Budkov Kjær møter nå kl 19.30 sin gode venn og treningspartner Cameron Norrie og håper å utligne til 1-1 før de tre siste oppgjørene på fredag.




Nøkkelord
Kontakter
Aslak J. PaulsenGeneralsekretær NTF
Tel:99239505aslak.paulsen@tennis.noEspen TvedtKommunikasjonssjefNTPF
Tel:+47 99 53 38 80espen.tvedt@tennis.noOm oss
Forbundet er en sammenslutning av de lag eller grupper av lag innenfor Norges Idrettsforbund og olympiske og paralympiske komitè (NIF) som driver med tennis og padel.
Følg pressemeldinger fra Norges Tennis- og Padelforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Tennis- og Padelforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Tennis- og Padelforbund
Nicolai Budkov Kjær leder Norge i Davis Cup – Durasovic åpner mot Draper4.2.2026 14:59:03 CET | Pressemelding
Casper Ruud stiller ikke for Norge i helgens Davis Cup-oppgjør mot Storbritannia. Norges Tennis- og Padelforbund har full forståelse for at Ruud prioriterer familien og sin nyfødte datter. Nicolai Budkov Kjær går dermed inn som Norges nummer 1 i oppgjøret, mens veteran Viktor Durasovic rykker opp til nr 2 og åpner oppgjøret torsdag kveld på Nadderud Arena mot Jack Draper.
Tidenes tennisfest i Nadderud Arena: Stor interesse over hele verden!28.1.2026 14:20:28 CET | Pressemelding
Interessen for Norges tennislandskamp mot Storbritannia er enorm. Billettene til oppgjøret i Nadderud Arena rives vekk, og TV-kanaler over hele verden har sikret seg rettigheter til oppgjøret.
PROGRAM FOR PRESSE: Tidenes tennis-landskamp i Norge – Norge møter Storbritannia i Davis Cup26.1.2026 09:50:08 CET | Pressemelding
Norges Tennis- og Padelforbund (NTPF) har gleden av å invitere pressen til en historisk idrettsbegivenhet i Nadderud Arena. Når Storbritannia gjester Norge 5. og 6. februar 2026, står vi overfor vår tøffeste og mest spennende utfordring noensinne. NB! HUSK AKKREDITERING - LINK I BUNNEN AV SAKEN!
Akkreditering: Davis Cup, Norge - Storbritannia18.1.2026 11:37:52 CET | Pressemelding
Norge møter Storbritannia til Davis Cup Qualifiers i tennis i Nadderudhallen 5. og 6. februar. Vi ber alle som ønsker å dekke oppgjøret om å akkreditere seg innen mandag 26. januar.
Casper Ruud tilbake for Norge til "tidenes kamp"5.1.2026 15:00:00 CET | Pressemelding
OSLO: Davis Cup-kaptein Anders Håseth har i dag presentert troppen som skal kjempe mot Storbritannia 5. og 6. februar. Med verdensstjernen Casper Ruud og stortalentet Nicolai Budkov Kjær i spissen, mener Håseth at Norge mønstrer sitt sterkeste mannskap noensinne.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom