Invitasjon til premierevisning og pressedag for Ligaen
6.2.2026 09:41:16 CET | TV 2 | Presseinvitasjon
Onsdag 11. februar ønskes pressen velkommen til visning og pressedag for «Ligaen». Det nye humorkonseptet får premiere på TV 2 Play og TV 2 Direkte tirsdag 17. februar.

Morten Ramm, Jenny Skavlan, Truls Svendsen, Tete Lidbom og Helene Olafsen er plukket ut til å kjempe om tittelen som Norges morsomste atlet i et format som kombinerer knallhard konkurranse med humoristiske tvister. Humorsatsingen ledes av Jon Martin Henriksen.
I «Ligaen» holder det ikke å vinne – du må by på deg selv og imponere med både showmanship, kreativitet og humor.
Programmet presenterer enten absurde, kreative og morsomme nyvinninger innen sport, eller klassiske idretter med en humoristisk vri. Oppgavene skal løses med utradisjonelle hjelpemidler, rekvisitter og gøyale overraskelsesbesøk, noe som garanterer en underholdende og uforutsigbar konkurranse.
Visning og pressedag
Tid og sted:
Onsdag 11. februar kl. 13.30-16.30
Vinbaren på Carls, Oslo
Det blir visning av premiereepisoden, og så er deltakerne tilgjengelige for intervjuer i etterkant. Lett servering.
Påmelding til kommunikasjonsansvarlig lene.mykjaland@tv2.no innen mandag 9. februar.
«Ligaen» får premiere tirsdag 17. februar på TV 2 Play og TV 2 Direkte.
Nye episoder publiseres hver tirsdag, og sesongen består av ti episoder.
Kontakter
Lene MykjålandPR- og kommunikasjonsansvarlig, sport
TV 2 Sporten, Pappatreneren, Ligaen, Folles verden.
Bilder

Lenker
Om oss
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er et av Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Ylvis-brødrene skal lede Gullfisken på TV 230.1.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
7. februar kåres fjorårets beste reklamefilm på TV 2, og det skjer med Bård og Vegard Ylvisåker som programledere.
Her er programlederne og deltakerne i Showtime30.1.2026 07:00:00 CET | Pressemelding
Det er programlederduoen Ingrid Gjessing Linhave og Kåre Magnus Bergh som skal lede TV 2s nye storsatsing «Showtime». Fredag starter innspillingen, og her er de ni deltakerparene.
God morgen Norge utvider og lager helgesendinger på TV 223.1.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
Når nordmenn tar helg, så kan de fortsatt våkne til God morgen Norge på TV 2 fra 7. februar.
VM i skiflygning skal sendes på TV 216.1.2026 15:00:10 CET | Pressemelding
TV 2 har sikret seg rettighetene til å vise VM i skiflygning fra Oberstdorf fra 22-25. januar. Dette fyller en allerede storstilt vinterhelg på TV 2 med alpint fra Kitzbühel og skiskyting fra Nove Mesto.
En storstilt fornyelse av Gullruten i Bergen16.1.2026 12:00:00 CET | Pressemelding
Nå er det klart at TV-bransjens store prisutdeling, Gullruten, vil bli produsert og sendt fra Bergen også de neste to årene. Samtidig vil Gullruten i år by på både en betydelig fornyelse og en helt ny lokasjon.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom