Statens vegvesen

Har inngått kontrakt om utbedringer på rv. 7 i Måbødalen

30.1.2026 14:31:53 CET | Statens vegvesen | Pressemelding

Del

Statens vegvesen har inngått kontrakt med Kraftmontasje AS om tiltak i Måbødalen i forbindelse med den kommende oppgraderinga i Lærdalstunnelen. Kontraktsum er på 49,5 millioner kroner, og arbeidene  skal ferdigstilles før arbeidene i Lærdalstunnelen starter i september.

Luftfoto av gamle Måbø bru, Måbøvatnet og den nye rasteplassen langs rv. 7.
Måbødalen er ein trong og dramatisk dal som skjer seg gjennom det mektige fjellandskapet mellom Eidfjord og Hardangervidda. Frid-Jorunn Stabell, Statens vegvesen

-Det har vært god interesse for kontrakten, med tre entreprenører som gav tilbud. Det er mye som skal gjøres på strekninga på kort tid, sier prosjektleder Eirik Matre Røthe. 

For å få utført arbeidet vil det bli kollonnekøyring på nattestid, med intill 30 minutters ventetid, mellom klokka 20.00 og 05.30.

Fakta om prosjektet:

Måbødalen ligger i Eidsfjord kommune på Rv.7, og det er stigninga opp mot Hardangervidda fra vest.

Tunnelene som skal oppgraderes er:

• Kvernhushaugtunnelen ble åpnet for trafikk i 1983 og er 542 meter lang

ettløpstunnel. Tunnelprofil T8,5.

• Måbøtunnelen ble åpnet for trafikk i 1986 og er 1893 meter lang ettløpstunnel.

Tunnelprofil T8,5.

• Storegjeltunnelen ble åpnet for trafikk i 1980 og er 842 meter lang ettløpstunnel.

Tunnelprofil T8,5.

• Dalbergtunnelen ble åpnet for trafikk i 1967 og er 335 meter lang ettløpstunnel.

Tunnelprofil T8.

Årsdøgntrafikk i Måbødalen er på ca. 1600 kjøretøy, men det er stor trafikkøkning på sommeren og mye

aktivitet i forbindelse med severdigheten Vøringsfossen. Tunnelene har bratt stigning på

ca. 8% og liten horisontal kurvatur.

I forbindelse med oppgradering av Lærdalstunnlen forventer vi en økt trafikk på Rv.7, og vi

ønsker derfor å øke trafikksikkerheten i tunnelene og generelt på strekningen.

Hovedarbeidene består i

• Etablere temoskanner som registrer varme i bremser og motor på tunge kjøretøy, og

ved registreing av høy temperatur på kjøretøyet skal det lede kjøretøyet inn på

oppstillingplass for avkjøling.

• Montering av stengepunkt, bommer og rødblink.

• Montering av skilt og skiltgalger.

• Graving av grøfter og legging trekkerør.

• Levering og montering av nødstasjoner, nødstyreskap, rømningslys og fordelinger.

• Automasjon.

• Kamera ved bommer.

• Tellesløyfe

• Gatelys

Kontrakten med Kraftmontasje AS inneholder også installasjon av evakueringslys i fire tunneler på E16, og dette gjelder Hette-, Boge-, Trengereid- og Romslotunnelen. Her er det lagt opp til kollonnekøyring mellom kl. 22.00 og 05.30 når det pågår arbeid i tunnelene.

Kontakter

Om Statens vegvesen

Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.

Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye